Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=b8ee4103-3cba-402d-8bc8-987dff39a420&open=sec

meni ovo zvuči kao dobra vijest kao 1. new deal 1933 roosewelt-a.
neko je – činimise ententinis rekao da je njemu to loša vijest a očito je, jer usa market nije dobro odreagirao , stoga molim ententinisa za pojašnjenje

Ima li netko hrabrosti prognozirati kretanje crobexa sutra?

Blokade odma’ na otvaranju ili tek poslije 10-15 min.?

Ili možda neki vedriji scenarij?

uplitanje države nikad nije dobra vijest…samo prolongira agoniju.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=b8ee4103-3cba-402d-8bc8-987dff39a420&open=sec

To je nesumnjivo dobra vijest, samo što su Ameri zadojeni predrasudama i njima to zvuči kao nacionalizacija= komunizam i reagiraju instinktivnoi panično, iako beš suprotno, ovakav plan odličan je i spasonosan! Za koji dan skužit će oni to, a onda će i burze dijametralno suprotno reagirati na te poteze rastom tržišta.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

I Ameri su odradili svoj pad. Nemere se više!

Puts outnumber calls in unusual VIX action-10/09/2008

optionMONSTER® commentary by: Chris.McKhann

VIX options trading is heavily biased toward the calls, but not today.

As the volatility index pulls back from its all-time highs, it is seeing significant put buying. Normally calls outnumber puts in volume by at least 4 or 5 to 1. Today the reverse is true, as 76,000 puts and 18,000 calls have traded.

The role reversal means expectations are high that the VIX will come back down, a significant move that would likely correspond with a rise in the S&P 500 (SPX) because the two are inversely correlated. This would be an important change for the VIX, which has consistently reached record levels in recent weeks as the credit crisis has created chaos on the markets. Volatility has gotten so high, in fact, that traders have found themselves unable to price options for fear of instantaneous changes.
……..
Buying the VIX puts is a bet that the index will "mean-revert" as volatility usually does. With the spot VIX at 55.58, the October futures–off which the options are priced–are trading at 46.56. The November futures are all the way down to 35.65.

Skok s 300 na 400kn je 33%, s ulozenih 3 milijuna kuna zaradis jos milijun u kratkom vremenu. To su bila očekivanja, kako Mavan kaže pričalo se "ide to na 400kn, nećemo stić ni okom trepnut, ko ne rasproda sve i kupi HT sutra ce plakat zbog toga. Ovakva sansa se dobije jednom u zivotu, za par mjeseci cete gledat HT na 500kn i pitat se kakva sam ja budala bio, mogao osigurat sebi zivot, ali nisam imao hrabrosti pa sad placi".

Da je tad netko rekao "ne kupujte, bit ce HT-a po 220kn", izvrijedali bi ga i ismijali. Isto kao da ti netko sad dodje i kaze "ne kupuj, bit ce HT-a po 110kn".


uplitanje države nikad nije dobra vijest…samo prolongira agoniju.

Baš suprotno, zamisli što bi bilo recimo s HR gospodarstvom da je država odmah u vrijeme rata sve privatizirala? Danas 75% tih firmi uopće ne bi postojalo! Ulazak države u vlasništvo nosi brojne beneficije takvim bankama i firmama, čak se i legislativa onda mijenja prema potrebi sve do izlaska države iz vlasništva. Doći će i Amerima to iz dupeta u glavu za koji dan.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Da je tad netko rekao "ne kupujte, bit ce HT-a po 220kn", izvrijedali bi ga i ismijali. Isto kao da ti netko sad dodje i kaze "ne kupuj, bit ce HT-a po 110kn".

i još bi ga Vjeko pobrisao
[lol] [lol]
No gdje je dno???? [lol] [lol] Sutra ronimo ispod 2000…heheh
mislim nije hehehe ali sada se bolje smijat nego živcirat

Ajde futursi rastu ko ludi..bit će sve oke jednog dana..

p.s. nemojte previše navijati za pad jer bi dj mogao do 2000-2500 a onda ćemo svi biti u brutalnom plusu i neće biti oporavka…

baš gledam graf od 30 do danas..pa i dj nije tako strašno pao s obzirom na veličinu krize

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Da je tad netko rekao "ne kupujte, bit ce HT-a po 220kn", izvrijedali bi ga i ismijali. Isto kao da ti netko sad dodje i kaze "ne kupuj, bit ce HT-a po 110kn".

Da HT dođe na 110 kn, onda bih založio i stan u kojem živim i nakrcao se njime do zadnje lipe pa tko živ tko mrtav.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Ja kazem da sam gledao danas dva nobelovca iz 2005 i drugi iz 2006 iz ekonomije,i da oba dva kažu da je jedini nacin spasavanja nacionalizacija banaka…i sada tu neki likovi(bez uvrede) na forumu govore da je to loš potez.Dva nobelovca i americka te engleska a i druge vlade vuku te poteze,jer su loši.Nobelovci nemaju pojma pa kazu da je to jedini spas????
Gospoda,kada takve velicine kazu da je to dobar potez,onda je dobar.To su nobelovci,ne nmametnici,paraziti.

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER


Ja kazem da sam gledao danas dva nobelovca iz 2005 i drugi iz 2006 iz ekonomije,i da oba dva kažu da je jedini nacin spasavanja nacionalizacija banaka…i sada tu neki likovi(bez uvrede) na forumu govore da je to loš potez.Dva nobelovca i americka te engleska a i druge vlade vuku te poteze,jer su loši.Nobelovci nemaju pojma pa kazu da je to jedini spas????
Gospoda,kada takve velicine kazu da je to dobar potez,onda je dobar.To su nobelovci,ne nmametnici,paraziti.

pa kada padnu cijene banaka onda ih mogu nacionalizirati, tako što otkupe dionice od ulagača a tržište je potonulo kada se mogu kupiti najveći za malo para,

osim banaka izgleda da će država sve nacionalizirat pa tako i GM………. i sve će postati jedno poduzeće…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



uplitanje države nikad nije dobra vijest…samo prolongira agoniju.

Baš suprotno, zamisli što bi bilo recimo s HR gospodarstvom da je država odmah u vrijeme rata sve privatizirala? Danas 75% tih firmi uopće ne bi postojalo! Ulazak države u vlasništvo nosi brojne beneficije takvim bankama i firmama, čak se i legislativa onda mijenja prema potrebi sve do izlaska države iz vlasništva. Doći će i Amerima to iz dupeta u glavu za koji dan.
[/quote]
danas bi bilo 75% manje korupcije i malverzacija našim novcem.
tako je, nosi beneficije pojednicima koji ih ne zaslužuju u većini slučajeva na teret svih…

New Report

Close