Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ma to će sve na raju u pozitivu kako mi se čini

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


da li netko zna kakve rezultate su prikazale HRVATSKE tvrtke koje kotiraju na HRVATSKIM trzistima kapitala koje ostvaruju dobit HRVATSKIM dionicarima, koje posluju u HRVATSKOJ i koje ovose o ekonomskim situacijama u HRVATSKOJ i regiji a ne Wyomingu

Hrvatska? Jel to možda ona mala zemljica na brdovitom balkanu koja prodade svoju farmaceutsku industriju Barru prije koju godinu, vrlo profitabilan telekom nijemcima, banke talijanima, austrijancima, itd… a priča se i da su poklonili naftnu kompaniju mađarima i to nedavno?

Zar oni imaju HRVATSKE tvrtke?

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


čitam malo ove vaše prognoze i razmišljam…nemam znanja o TA ali gledajući kako se ovdje formira mišljenje o crobexu na 2850 kao velikoj točki otpora nakon koje slijedi pad nije uopće upitno da će se to ostvariti jer svi razmišljaju na taj način i samim svojim djelovanjem tj. početkom rasprodaje će to i potaknuti, neznam jesam li dovoljno jasan što želim reći… mislim da je i pozitivno mišljenje npr. da ćemo preskočiti tu famoznu brojku od 2850 bodova pola puta da se to desi…pročitao sam ovdje jednom da je TA slika psihologije burze a ja mislim da samim negativnim stavom i strahovima potičemo jedni druge na djelovanje koje u konačnici ostvaruje naše najveće strahove…

istina. samo kak da drukamo prema gore kad ameri dnevno rone po 10%?
nema smisla ispadati smijesan sa dizanjem "morala"
mali ulagaci nisu krivi sto crobex ovisi o kretanjima indexa vani.
to su odlucili veliki. a mi smo zrtve.
veliki sad imaju lovu od INE i nadam se da ce je "pametno" iskoristiti.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize



čitam malo ove vaše prognoze i razmišljam…nemam znanja o TA ali gledajući kako se ovdje formira mišljenje o crobexu na 2850 kao velikoj točki otpora nakon koje slijedi pad nije uopće upitno da će se to ostvariti jer svi razmišljaju na taj način i samim svojim djelovanjem tj. početkom rasprodaje će to i potaknuti, neznam jesam li dovoljno jasan što želim reći… mislim da je i pozitivno mišljenje npr. da ćemo preskočiti tu famoznu brojku od 2850 bodova pola puta da se to desi…pročitao sam ovdje jednom da je TA slika psihologije burze a ja mislim da samim negativnim stavom i strahovima potičemo jedni druge na djelovanje koje u konačnici ostvaruje naše najveće strahove…

Prijatelju samo neka Ameri okrenu pa da vidis kako ce se probiti bez obzira na misljenje vecine.A za to su potrebni dobri makroekonomski pokazatelji,a onda ce i TA govoriti drukcije.
[/quote]

ti makroekonomski pokazatelji su ono sto mene "muci" …
ovi ameri su se maximalno izglupirali u ekonomiji i sad mi moramo ispastati zbog toga…

A nek idu kvragu, eto nastavljaju sa padom… [angry]

Dow -345.19 -4.02%
8,232.72

Nasdaq -58.06 -3.57%
1,570.27

S&P -38.17 -4.20%
869.67

Dođem doma i kažem idem pogledat stanje zadnji put pred odmor i vidim ameri u crveno 355 bodova, panično tučem F5 da se ažurira stanje psujući i yahoo i intel i lenovo, ali uvijek pokaže -355. Onda skužim da su Ameri zaista u crveno 335 bodova. Luda kuća.


veliki sad imaju lovu od INE i nadam se da ce je "pametno" iskoristiti.

Da li za njih ili za nas pametno, ili je to samo po sebi kontradiktorno?

@ svi
Ameri su žilava govedina, sve ća nas ispi…iti, a oni će najmanje stradati.

Pozdrav od poznatog Amerofila [cool]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


da li netko zna kakve rezultate su prikazale HRVATSKE tvrtke koje kotiraju na HRVATSKIM trzistima kapitala koje ostvaruju dobit HRVATSKIM dionicarima, koje posluju u HRVATSKOJ i koje ovose o ekonomskim situacijama u HRVATSKOJ i regiji a ne Wyomingu

Zbog ovog sastanka u Becu
ATGR, INA, HT, MAGMA, INGRA…


INKER – pad prihoda i dobiti, short. [thumbsup]

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


danas se i novinari ukrcali, sad ce samo pozitivu
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=aae4f123-1f66-4cc5-9cdd-bd5040d53219


Da ,možes si mislit.Ne znam da li su ljudi na forumu blesavi ili se prave blesavi. Stalno pratimo Američane ,a oni će danas dolje daljnjih 3-4 % ,a možda i više. Mi možemo na krilima love od INE rasti još par dana ,a što će biti poslje toga.Ponovno ćemo pratiti Američane i Europčane uz nisku likvidnost i nastavak izvlačenja love iz fondova.

Pogledaj kretanje indeksa kroz povijest ,nakon velike krize može proći i par godina do početka oporavka,a na američkom tržištu je u bližoj povijesti bilo i razdoblja od 4-5 godina u kojima je indeks varirao od + – 10 % na niskoj razini. Mi ćemo stanje u Americi i Europi pratiti u stopu(a i više od toga) kao i do sada,a na vama je da izvučete zaključak hoćemo li gore ili dolje.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Bravo Bookmaker…tako je…

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

ja si sve više počinjem brijat da ameri prate nas, a ne mi njih!

ako kojim slučajem danas završe u plusu to je 100% [lol]

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

eto žalosno ali ovisimo o tome kako se osjećaju Ameri… njima je pala prodaja automobila 30 % a kod nas je narasla koliko točno neznam ali mislim da je više od 20 % , naše banke imaju 50% veću dobit nego lani, ne vidim niti depresivne ljude oko sebe i kad sve zbrojim pitam se tko to nas j..e?
pali smo ukupno više od 50% a u žarištu krize je pad oko 25% , pa zar smo mi u krizi ili oni? ispred nas je dotok friške love u prilično velikom iznosu za naše tržište i ako uz sve to ne potegnemo gore i ostanemo na nekim normalnim razinama onda zbilja neznam kako dočekati vedrije dane…


Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala
eto žalosno ali ovisimo o tome kako se osjećaju Ameri… njima je pala prodaja automobila 30 % a kod nas je narasla koliko točno neznam ali mislim da je više od 20 % , naše banke imaju 50% veću dobit nego lani, ne vidim niti depresivne ljude oko sebe i kad sve zbrojim pitam se tko to nas j..e?
pali smo ukupno više od 50% a u žarištu krize je pad oko 25% , pa zar smo mi u krizi ili oni? ispred nas je dotok friške love u prilično velikom iznosu za naše tržište i ako uz sve to ne potegnemo gore i ostanemo na nekim normalnim razinama onda zbilja neznam kako dočekati vedrije dane…

Postoji jedan problem.
Kaj ti "veliki" imaju ogromne probleme te isto tako crobex nije jedina burza na koju ulažu, a da ne kažemo da nismo niti blizu najeftinijih dionica u regiji.,..još smo skupi u usporedbi sa balkanom..stoga zašto računate da će sva lova na crobex?

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

eto žalosno ali ovisimo o tome kako se osjećaju Ameri… njima je pala prodaja automobila 30 % a kod nas je narasla koliko točno neznam ali mislim da je više od 20 % , naše banke imaju 50% veću dobit nego lani, ne vidim niti depresivne ljude oko sebe i kad sve zbrojim pitam se tko to nas j..e?
pali smo ukupno više od 50% a u žarištu krize je pad oko 25% , pa zar smo mi u krizi ili oni? ispred nas je dotok friške love u prilično velikom iznosu za naše tržište i ako uz sve to ne potegnemo gore i ostanemo na nekim normalnim razinama onda zbilja neznam kako dočekati vedrije dane…

Pitaj kolegu Simonea. On ima čvrsto znanje iz ekonomije…


Katastrofalni rezultati industrijske proizvodnje

Najveći pad industrijske proizvodnje od 1974. godine.
Loše izvješće ebaya,prognoze loše za ostatak godine, otpuštaju 10% radnika.
I za kraj, Moodys će daungrejdati kreditni rejting Mađarske.

Na to ja stalno upozoravam, problem je realni sktor, a tek je počelo………………..tko zna gdje je kraj??

Nego vidi ovaj potop u europi samo tri dana poslije nezapamćene intervenicje od 2.200 milijardi eura [bye] [bye] [bye]
JAZOVKA

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

New Report

Close