Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sada se postavlja sve više pitanje, ukoliko se i usvoji "plan" na punih 700 mlrd. $ da to nije ni blizu dovljno, te da na to tržište čak uopće neće ni odreagirati, a kamoli činjenica da se ne daj bože, uopće "plan" ne usvoji! [bye]

Mislim da si u pravu.
Prodaj sve dionice danas, jer u ponedjeljak će biti kasno.
Ustvari, čemu više pisati po forumu?

Eeeeeeee svi su mislili da ce biti veliki pad ali od danaas nista od toga velikog pada EU se vec zeleni

Sve nešto klimavo danas…


Eeeeeeee svi su mislili da ce biti veliki pad ali od danaas nista od toga velikog pada EU se vec zeleni

Europa je upravo procvala, u jedan veeeeliki crveni karanfil.
Vaš link


EU (burze) su izgleda skužile da je jučerašnji pad…

Personifikacija?

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


Eeeeeeee svi su mislili da ce biti veliki pad ali od danaas nista od toga velikog pada EU se vec zeleni

Gdje, kada ,što ?



Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Da se psihološki pripremimo za naredne mjesece.

BELEX……..ATH 3200 bodova………trenutno 990 bodova
SASX-10 …..ATH 6000 bodova………trunutno 1520 bodova
SBI20………ATH 12xxx bodova…….trenutno 6200 bodova

…i nagradu za index desetljeća dobija…..
MOSTE……..ATH 2500 bodova…….trenutno 625 bodova

CROBEX……..ATH 5392 bodova………trenutno 2975 bodova

Sasvim pristojno se drži.
Kakvi su mi sada ulazi da se vrati samo na 4000 nebi znao kud bi s parama [lol]
Kako to iz sadašnje perspektive djeluje daleko, daleko… [sad]
[/quote]
KOd nas postoje mirovinci sa stalnim priljevom casha i cash od INE.
Niti jedna druga burza to nema (slovenci imaju male mirovince-4 puta ih je manje, zar ne).
Daklem, nemres kruske i jabuke usporedjivati.

Budite objektivni malo

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep



Eeeeeeee svi su mislili da ce biti veliki pad ali od danaas nista od toga velikog pada EU se vec zeleni

Europa je upravo procvala, u jedan veeeeliki crveni karanfil.
Vaš link
[/quote]
Rekao sam da nece biti VELIKI padova ,jer ko danas kupi, a kongres donese pozitivnu odluku, mogao bi profitirat u iducem tjednu jako ljepo [proud]




Eeeeeeee svi su mislili da ce biti veliki pad ali od danaas nista od toga velikog pada EU se vec zeleni

Europa je upravo procvala, u jedan veeeeliki crveni karanfil.
Vaš link
[/quote]
Rekao sam da nece biti VELIKI padova ,jer ko danas kupi, a kongres donese pozitivnu odluku, mogao bi profitirat u iducem tjednu jako ljepo [proud]
[/quote]

Ako proda na vrijeme [lol]




Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Da se psihološki pripremimo za naredne mjesece.

BELEX……..ATH 3200 bodova………trenutno 990 bodova
SASX-10 …..ATH 6000 bodova………trunutno 1520 bodova
SBI20………ATH 12xxx bodova…….trenutno 6200 bodova

…i nagradu za index desetljeća dobija…..
MOSTE……..ATH 2500 bodova…….trenutno 625 bodova

CROBEX……..ATH 5392 bodova………trenutno 2975 bodova

Sasvim pristojno se drži.
Kakvi su mi sada ulazi da se vrati samo na 4000 nebi znao kud bi s parama [lol]
Kako to iz sadašnje perspektive djeluje daleko, daleko… [sad]
[/quote]
KOd nas postoje mirovinci sa stalnim priljevom casha i cash od INE.
Niti jedna druga burza to nema (slovenci imaju male mirovince-4 puta ih je manje, zar ne).
Daklem, nemres kruske i jabuke usporedjivati.

Budite objektivni malo
[/quote]

Jasno.
Nisam ni sugerirao da ćemo dostići te extremne padavičare. Više je to bio kompliment crobexu (odgovor looseru) i nostalgija za 5xxx [huh]

PESIMIZAM
NYSE: Gubitnika 14 puta više od dobitnika
Autor/izvor: SEEbiz
NEW YORK – Na Wall Streetu su cijene dionica jučer potonule više od tri posto jer se ulagači plaše da će američko gospodarstvo zahvatiti recesija, čak i ako Kongres prihvati plan za sanaciju banaka vrijedan 700 milijardi dolara.
Dow Jones indeks pao je 348 bodova ili 3,22 posto, na 10.482 boda. S&P indeks potonuo je, pak, 4,03 posto, na 1161 bod, a Nasdaq indeks 4,48 posto, na 1976 bodova. Jučer objavljeni podaci ukazuju na daljnje slabljenje američkog gospodarstva, što je izazvalo strahovanja ulagača od recesije. Broj zahtjeva za pomoć nezaposlenima dosegnuo je prošloga tjedna gotovo 500.000, što se smatra razinom koja predstavlja recesiju.
http://www.seebiz.eu/hr/burze/nyse-gubitnika-14-puta-vise-od-dobitnika,26664.html

Vaš link

rovadC, 03.10.2008. u 10:54
Toyota Motor Corp. na vrijednosti je izgubila 6 posto nakon objave izvještaja iz Amerike. Rio Tinto Group na vrijednosti je izgubio 4,7 posto, a Newcrest Mining Ltd. 6,4 posto nakon što su cijene metala pale. Cijene roba mjerene Reuters/Jeffries CRB indeksom 19 sirovih materijala ovaj su tjedan pale 9,9 posto što predstavlja najveći pad od 1956. godine. Samo je sirova nafta od početka tjedna pojeftinila 13 posto.

“Mi smo svjesni financijske krize, a sada je pitanje hoćemo li imati gospodarsku krizu ili samo korekciju stope gospodarskog rasta. Ako dođe do gospodarske krize, ima još mnogo prostora za pad cijena dionica”, izjavio je Masayuki Kubota, fond menadžer u Daiwa SB Investments Ltd. koji pomaže upravljati sa 1,7 milijardi američkih dolara.

“Usredotočenost investitora pomaknula se sa financijske krize na pogoršavanje slike globalnog gospodarstva i pad osobne potrošnje koji se iz Amerike proširio cijelim svijetom. Pogled na fundamente globalnog gospodarstva u zadnjih nekoliko mjeseci radikalno se promijenio”, izjavio je Kiyoshi Ishigane, strateg u Mitsubishi UFJ Asset Management Co. koji upravlja sa 61 milijardom američkih dolara.

Eto gdje je uzrok, dobro to T. Petrov navodi.

Javljaju se novi problemi koje su se neki i pribojavali.
Nije više središte sama financijska kriza, plan za spašavanje, kriza više nije toliko na Wall Streetu, pa ni stagflacija, rast cijena roba u ovoj godini i rast cijena nafte.

Problemi su postali ozbiljniji i sele se u relni sektor. U Americi također padaju cijene dionica (zbog pada narudžbi) J. Deer, Chaterpillar, Monsanto. Nezaposlenost raste, a samo se čekaju novi podaci.
Gospodarstvo će očito još jedno vrijeme iznositi loše rezultate.

Ili kako bi rekao Kostolany svaka se info čeka ne bili se na dnevnoj bazi kupilo ili prodalo, i zato je tako. Tek kada krenu vijesti kako smetlari imaju manje smeća za voziti jer je recesija, pa ljudi manje bacaju smeće, kamo će tada dionice? Strava!

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

@rooster
"Uostalom, Buffettova je ona čuvena P/E * P/B < 22.5, nije li? "

NIje il to Grahamova formula?
Tzv. "Graham’s margin of safety"

Istina, Buffett je odlično primjenjuje!

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Mislim da sam bila u pravu – danas još idemo dolje na malim prometima, odrađujemo pad usa i ine. Ali ako zakon prođe američki predstavnički dom, bit će ti signal našima da počnu kupovati naveliko, i prije nego sjedne lova od ine. Jer ako nju budu čekali drugi će sve pokupovati po nižim cijenama. Ide kraj godine, i OIF žele malo popraviti katastrofalne prinose, i OMF žele kupiti na dnu. Mislim da nam slijedeći mjesec slijedi lagani, kontrolirani rast, ali bar 20% za likvidne dionice. HT vjerojatno i više, kupovat će ga mahnito kad padne.
Naravno, uz pretpostavku da sa druge strane bare ne bude odveć katastrofe [lol]

New Report

Close