Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

a što sam vam ja govorio……………….( to je najomiljeniji forumaški izraz, hehe ) [bye]

AP
Stocks decline on unemployment, factory reports
Thursday October 2, 1:19 pm ET
By Joe Bel Bruno, AP Business Writer
Stocks fall on unemployment claims, factory orders data as investors fear protracted downturn

NEW YORK (AP) — Stocks tumbled and credit markets remained tight Thursday after plunging factor orders and a seven-year high in jobless claims stoked fears that the government’s financial rescue plan might not be enough to ward off a recession. The Dow Jones industrials fell more than 270 points.

ADVERTISEMENT
Investors appeared to be pulling more money out of the market and settling in for a prolonged economic winter. The main concern is that the $700 billion bailout plan won’t be enough to stimulate growth, and the latest economic reports delivered on Tuesday demonstrate that the economy continues to struggle.

The government said the number of people seeking unemployment benefits rose last week and that demand at the nation’s factories has fallen by the largest amount in nearly two years. The market is interpreting the Commerce Department report on factories as a sign that tight credit conditions are hitting manufacturers.

“The economy is what’s driving this weakness,” said Subodh Kumar, global investment strategist at Toronto-based Subodh Kumar & Associates. “I think now what’s going on is a focus on the economic weakness in a whole bunch of areas.”

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

bljedolikom se omakla istina…………..valjda popio koju previše, hehe
jedini je problem kaj je neprijatelj u americi i to dobro raspoređen na najvišim pozicijama, biti će ih teško poraziti

AP
Buffett says economy needs immediate help
Thursday October 2, 12:30 pm ET
By Josh Funk, AP Business Writer
Buffett says financial crisis is an ‘economic Pearl Harbor’ that needs immediate counterattack

OMAHA, Neb. (AP) — Billionaire investor Warren Buffett said the nation has been hit with an "economic Pearl Harbor," and the government must respond quickly.

Buffett talked about the nation’s ongoing financial woes in an appearance on the "The Charlie Rose Show" that aired Wednesday night on PBS stations.

ADVERTISEMENT
"This really is an economic Pearl Harbor," Buffett said. "That sounds melodramatic, but I’ve never used that phrase before. And this really is one."

Buffett’s spokeswoman did not immediately respond to messages left Wednesday afternoon and Thursday morning.

Buffett said the nation’s economic problems are already starting to be felt by furniture and jewelry stores such as the ones owned by Buffett’s company, Berkshire Hathaway Inc.

The billionaire predicts that the rest of the "Main Street" economy will start to have problems if the government’s financial bailout plan doesn’t pass Congress soon.

"In my adult lifetime, I don’t think I’ve ever seen people as fearful economically as they are now," the 78-year-old Buffett said.

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


nije da me tangira al tek onako zbog keca od maločas još jednom crnjak – nek se nađe za lika što visi na idiot skali:

dugoročna prognoza – od kad se izglasa pa nadalje … – …do rata

dno s&p – na 500! niže od drugog targeta Vlada

http://cosmos.bcst.yahoo.com/up/finance?ch=4043681&cl=9917209&lang=

Moguče, ali tada – džaba vam i cash i drukanje po forumu, uzmite taj cash i u provod u Vegas, Moskvu, Havanu ili gdje vam paše dok još možete. Yuhuuu Mad Max is comming.

Kongres potpisao prvi paket od 250 B$, a market im vraća ovako.
Dow Jones Industrial Average 10,520.60 2:50pm ET Down 310.47 (-2.87%)
NASDAQ COMPOSITE 1,987.06 2:51pm ET Down 82.34 (-3.98%)
S&P 500 INDEX,RTH 1,119.44 2:51pm ET Down 41.62 (-3.58%)

Kad vide da ovih prvih 250 B$ ne utječe na market, mislim da neće biti slijedećih paketa.
Cilj Kongresa je da postepeno unosi novac u market, ali poslie današnjeg dana, mislim da će shvatiti
da je to samo bačeni novac u vjetar.


Kongres potpisao prvi paket od 250 B$, a market im vraća ovako.
Dow Jones Industrial Average 10,520.60 2:50pm ET Down 310.47 (-2.87%)
NASDAQ COMPOSITE 1,987.06 2:51pm ET Down 82.34 (-3.98%)
S&P 500 INDEX,RTH 1,119.44 2:51pm ET Down 41.62 (-3.58%)

Kad vide da ovih prvih 250 B$ ne utječe na market, mislim da neće biti slijedećih paketa.
Cilj Kongresa je da postepeno unosi novac u market, ali poslie današnjeg dana, mislim da će shvatiti
da je to samo bačeni novac u vjetar.


danas crveni a sutra zeleni i tako sve do izbora

Poslije ovakvog razvoja dogadjaja ne znam kakav bi to pozitivni impuls trebao da se krene prema gore??
http://www.finviz.com/

Bojim se da se ne ispostavi da je to samo jedna skupa americka igra iz koje ce oni izaci na normalu, a ostali kako im bude???


Kongres potpisao prvi paket od 250 B$, a market im vraća ovako.
Dow Jones Industrial Average 10,520.60 2:50pm ET Down 310.47 (-2.87%)
NASDAQ COMPOSITE 1,987.06 2:51pm ET Down 82.34 (-3.98%)
S&P 500 INDEX,RTH 1,119.44 2:51pm ET Down 41.62 (-3.58%)

Kad vide da ovih prvih 250 B$ ne utječe na market, mislim da neće biti slijedećih paketa.
Cilj Kongresa je da postepeno unosi novac u market, ali poslie današnjeg dana, mislim da će shvatiti
da je to samo bačeni novac u vjetar.

Potpuno se slažem, bolje da te pare investiraju u ZSE, s 250 milijardi USD, nema greške da ćemo rasti
[lol]


Poslije ovakvog razvoja dogadjaja ne znam kakav bi to pozitivni impuls trebao da se krene prema gore??
http://www.finviz.com/

Bojim se da se ne ispostavi da je to samo jedna skupa americka igra iz koje ce oni izaci na normalu, a ostali kako im bude???




Kongres potpisao prvi paket od 250 B$, a market im vraća ovako.
Dow Jones Industrial Average 10,520.60 2:50pm ET Down 310.47 (-2.87%)
NASDAQ COMPOSITE 1,987.06 2:51pm ET Down 82.34 (-3.98%)
S&P 500 INDEX,RTH 1,119.44 2:51pm ET Down 41.62 (-3.58%)

Kad vide da ovih prvih 250 B$ ne utječe na market, mislim da neće biti slijedećih paketa.
Cilj Kongresa je da postepeno unosi novac u market, ali poslie današnjeg dana, mislim da će shvatiti
da je to samo bačeni novac u vjetar.


danas crveni a sutra zeleni i tako sve do izbora
[/quote]

A mi sve niže i niže, jer naravno neizvjesnost na nas utječe isto kao i na Amere.

Šta nervoza , i Maminju padaju dionice, pa će bit trignla za cigiće na plesu ako Dinamo uspije proći u ligu Uefa [lol]

Ipak, nemogu vjerovati da suoceni sa sutrasnjim pozitivnim glasanjem shortevi zatvore na -sadasnjih -350!! ! Evropa i Azija su nocas imali pristojne oporavke i stabilizirali se u iscelkivanju tog billa .. Mislim iako su zabranili shortanje Financijslih dionica nisu zabranili shortanje indexa i sl i to se sada odvija. To mi je malo ALARMANTNO kao da ce se sve resetirati i poceti sa jos nizih levela sutra.. Ako DOW ne dopliva na jedno -250 (barem sto pointa iznad ovog sada ) sutra bi moglo biti gusto sa billom ili bez njega!

Vele na TV (Bob Pisani) da trejderi na flooru govore da je ovo zabrinutost za sezonu zarada koja zapocinje! Mora biti nesto osim billa- velim ja (Optionmaster )

Tako govori ovaj trejder iz Kanade

US pobjednik dana
ExpressJet Holdings Inc.
Prev Close 0.18$
Volume 329,336 $
Price 1.81$
Change 907.44% [lol]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Ipak, nemogu vjerovati da suoceni sa sutrasnjim pozitivnim glasanjem shortevi zatvore na -sadasnjih -350!! ! Evropa i Azija su nocas imali pristojne oporavke i stabilizirali se u iscelkivanju tog billa .. Mislim iako su zabranili shortanje Financijslih dionica nisu zabranili shortanje indexa i sl i to se sada odvija. To mi je malo ALARMANTNO kao da ce se sve resetirati i poceti sa jos nizih levela sutra.. Ako DOW ne dopliva na jedno -250 (barem sto pointa iznad ovog sada ) sutra bi moglo biti gusto sa billom ili bez njega!

Vele na TV (Bob Pisani) da trejderi na flooru govore da je ovo zabrinutost za sezonu zarada koja zapocinje! Mora biti nesto osim billa- velim ja (Optionmaster )

Tako govori ovaj trejder iz Kanade

Tržište je apsolviralo famozni bailout još tamo prilikom najave istoga, onim svjetskim rallyem.

Svi već računaiju da je isti gotova stvar. Ono što ih plaši je stanje ekonomije

Sjećate se onih rezanja kamata početkom godine sve tamo do 4 mjeseca.

Uobičajeno je da se neki razultati počnu pokazivati nakon nekih 6 mjeseci.

Sada, po svemu sudeći razultati su izostali, housing još nije dotaknuo dno, svi ekonomski pokazatelji i dalje su negativni, ne daju naznaku nekog dna, a FED nema više municije i puno prostora za djelovanje.

I kako Faber reče neki dan, FED je prvi put u povijesti uspio izazvati pad svega. Oborio je cijene nekretnina, dolara, nafte, obveznica i dionica.

To je ono što ih plaši i zbog čega Grizli i dalje bjesni.

evo kako to izgleda potkraj trgovinskog dana……………..JAZOVKA brate mili……. [bye]
ako ovako nastave, neće se stići iskrcati ni najbliži bušmanovi prijatelji i svojta

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Evo nam USE, nase i podase. Rascopala se ko zrela lubenica, a takva je i boja. CRVENA

Dow Jones Industrial Average 10,482.53 4:03pm ET Down 348.54 (-3.22%)
S&P 500 INDEX,RTH 1,114.42 4:03pm ET Down 46.64 (-4.02%)
NASDAQ COMPOSITE 1,976.72 4:03pm ET Down 92.68 (-4.48%)

Butiga zatvorena za danas.

DOW -3,22%
NASDAQ -4,48%
S&P -4,02%

Dolar +1,64%

Dionice padaju a dolar raste.
Nadam se da je svima sad jasno da bailout sutra neće proći.
Ali svejedno bi to trebalo prijaviti Samodolu i Uskoku.
Pa majku mu poljubim, zabrane shortanje i svejedno sve pada li ga pada.
To je čista prevara i zavjera onih masona i tepisona.
[bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

New Report

Close