Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Izgleda da danas S&P napada ATH.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.


Izgleda da danas S&P napada ATH.

Čudno, usred krize….

my,


Izgleda da danas S&P napada ATH.

Čudno, usred krize….
[/quote]

Da, izgleda da ti Ameri ne kuze nista.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Čudna je ova Secesija…

“Na Wall Streetu je u ponedjeljak S&P 500 indeks dosegnuo najvišu razinu u povijesti, zahvaljujući boljim nego što se očekivalo kvartalnim poslovnim rezultatima većine američkih kompanija i nadi ulagača da će SAD i Kina uskoro postići dogovor o nekim od trgovinskih pitanja.”

Na najvećoj svjetskoj burzi dosegnut povijesni rekord

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

jedna pametna : “gledaj u prošlost da bi vidio budućnost”

stalno gledam u zadnje vreme u 2008…

The Federal Reserve cut interest rates for the third consecutive time on Wednesday, but did not offer clues as to whether or not it will cut rates further.

The Federal Open Market Committee on Oct. 30 voted to reduce the benchmark interest rate by 25 basis points to a target range of between 1.5% to 1.75%. The FOMC statement justified the need for another cut by pointing to business fixed investment and exports that appear to “remain weak.”
https://finance.yahoo.com/news/fed-fomc-decision-october-2019-105952612.html

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Stocks Are Hitting New Highs. The Yield Curve Might Be the Reason.

The yield curve isn’t inverted anymore. That means a big drag that weighed heavily on investor sentiment only a few months ago is no longer present, helping boost stocks to all-time highs in October

https://www-barrons-com.cdn.ampproject.org/c/s/www.barrons.com/amp/articles/the-s-p-500-is-hitting-new-highs-maybe-thank-the-yield-curve-51572516901

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

” SHANGHAI (Reuters) – Asian shares scaled three-month highs on Friday as a surprise bounce in Chinese manufacturing activity eclipsed doubts raised by a Bloomberg news report over whether the United States and China can reach a long-term trade deal.”

https://m.investing.com/news/stock-market-news/asian-shares-at-fresh-threemonth-highs-on-china-pmi-surprise-2009500

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

“The Caixin/Markit Manufacturing Purchasing Managers’ Index (PMI) for October rose to 51.7 from 51.4 in September, marking the third straight month of expansion. Economists polled by Reuters had expected a dip in growth to 51.0.

The 50-mark separates expansion from contraction on a monthly basis. The pace of improvement in September was the quickest seen since February 2017, when it was also 51.7.”

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Dionice se za sada ponašaju kao da nema krize, barem u Americi. Niti Brexit nije utjecao katastrofalno niti globalno.

U Njemačkoj isto bez krize, samo usporavanje.

Njemačka: usporeni rast za slijedeću godinu koji se ne može nazvati krizom.

http://hr.seebiz.eu/njemacka-u-iduco…izu/ar-199714/

Prema svemu viđenom kriza se odgađa za 2021. godinu. Godinu dana je lijepa prilika za zaradu.

U prošlih godinu dana, naprimjer, kao referentni period, više, jako puno, ili manje ili jako malo sam zaradio na ERNT, KOEI, PTKM, IKB…

A izgubio na OPTE (/ da i to se može ), DLKV, HT te na ATPL, pa na ATPL, pa na ATPL i na ATPL.

No u prekrasnom sam plusu, tako ako bi mi još godinu dana išlo vako ( ne umišljam si , samo želim) ne bi se tužio.

Pa atpl je cijelu godinu u uzlaznom trendu….jedino ako ste kupovali pred sam kraj rasta i onda u “nesigurnosti” ili neznam več čemu prodavali, i sami sebi rušili dionicu i time si učinili medvjeđu uslugu…..u ovom padu ili možda bolje rečeno korekciji, barem za sad nije protrgovan neki veliki broj dionica…..

Hugh, to smatram prihvatljivom investitorskom griješkom, nemam zle krvi oko toga. Sam kupio, sam prodao, sam izgubio

U.S. stocks jumped Friday and the S&P 500 hit a record intraday high after the October jobs report came in well above consensus expectations. Treasury yields climbed and gold prices fell, as investors piled into risk assets.

Optimism over progress in a phase one U.S.-China trade deal added to sentiment. The Office of the U.S. Trade Representative said Friday that Trade Representative Robert Lighthizer and Treasury Secretary Steven Mnuchin held a “constructive call” with China’s Vice Premier Liu He about the first portion of a China trade deal, adding that “they made progress in a variety of areas and are in the process of resolving outstanding issues.”
https://finance.yahoo.com/news/stock-market-news-november-1-2019-120850971.html

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

gdje je onaj kukurikalo da pomogne jer i kod nas se sve baca na potrošnju.Dali cro ide u korekciju pa onda u visine ali vjerujem da će kod nas 2020 biti dobra i na ZSE.Love u bankama ko pljeve. Neka nešto krene u kupovinu mogli bi letjeti i purani.Pelješac izranja iz mora a ameri su sve vidljiviji u Cro.Neka se pojavi samo neki interes za CRO turističke perjanice nastati će ludilo a neki od IPO će se pojaviti.
https://novac.jutarnji.hr/novcanik/dnevni-pregled-svjetskih-trzista-americki-sp-500-dosegnuo-novu-rekordnu-razinu/9548039/
Signalitics
Dnevni pregled svjetskih tržišta: Američki S&P 500 dosegnuo novu rekordnu razinu
AUTOR:
Signalitics Tajana Štriga
OBJAVLJENO:
29.10.2019. u 8:58
ŠTO SE DOGODILO?
S&P 500 dosegnuo je novu rekordnu razinu te bilježi povrat od preko 20% u toku ove godine. Potpora rastu dioničkog indeksa stigla je uslijed rastućeg optimizma investitora oko američko-kineskih trgovinskih pregovora te očekivanog smanjenja bazičnog kamatnjaka od strane američke centralne banke na sutrašnjem sastanku.
Vezane vijesti
Američki dionički indeksi zaključili prošlotjedno trgovanje nadomak rekordne razine
Članovi ECB-a slažu se da je kriza eurozone duža od očekivane, ali ne i oko rješenja
Dodatno, optimizam investitora dolazi i kao posljedica pretežito solidnih rezultata kompanija i retorike menadžmenta vezano uz očekivanja oko buduće izvedbe. Naime, do sada je 200 kompanija iz S&P 500 objavilo rezultate poslovanja u trećem kvartalu godine. Izjave vodstva kompanija pritom pokazuju kako su skloniji vjerovati kako se radi o privremenom usporavanju rasta ili stabilizaciji rasta po nešto nižim stopama nego recesiji.
ŠTO TO ZNAČI?
Rezultati su pokazali i kako najveći optimizam se bilježi u američkom potrošačkom sektoru koji nastavlja profitirati od snažnog tržišta rada, rasta plaća i prošlogodišnjeg poreznog rasterećenja. Istovremeno, zabrinutosti proizlaze iz usporavanja rasta u industrijskom sektoru, trgovinskih tenzija i usporavanja rasta u Kini što pokazuje koliki je značaj postizanja trgovinskog dogovora za ekonomsku izvedbu obje zemlje. Vrijedi istaknuti kako su kompanije pritom optimističnije oko očekivane izvedbe u narednoj godini što je još jedan indikatora pouzdanja u optimističan ishod trgovinskih pregovora.

Na svjetskim su burzama cijene dionica porasle i prošloga tjedna, četvrtoga zaredom, što se zahvaljuje napretku u trgovinskim pregovorima između SAD-a i Kine te smanjenju kamatnih stopa američke središnje banke.

Pritom su S&P 500 i Nasdaq indeks dosegnuli najviše razine u povijesti

Ulagače je najviše brinulo to hoće li Fed nakon smanjenja kamata poručiti to je to – gotovo. No, Fed je poručio da ostaje otvoren na daljnje poteze, ovisno o tome što će pokazati daljnji gospodarski podaci. Fleksibilnost je to što tržište voli vidjeti”, kaže Rick Meckler, partner u tvrtki Cherry Lane Investments.

Podršku tržištu pružili su i solidni makroekonomski pokazatelji.

https://hrportfolio.hr/vijesti/trziste-kapitala/tjedni-pregled-svjetske-burze-porasle-fed-smanjio-kamatne-stope-58531

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

New Report

Close