Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@ Don Juan
Vidjet ćemo krajem slijedeće godine sto kažu novi vlasnici na te i takve ugovore !

Gle, ti očito ne razumiješ da je svakome retaileru u RH stalo da ima domaće proizvode na polici jer su oni traženi. Ako misliš da Kraš ili Podravku, ili Ledo i Zvijezdu s police može izbaciti Nestle, Mondelez ili Kraft, grdo se varaš.
[/quote]

poštovani kolega

samo iznosim moje mišljenje na temelju iskustva i po meni ovako stvari stoje:

– činjenica je da strani lanci kupuju hrvatske proizvode jer su traženi
(ali se selektivno odlučuju za iste ) pa je vidljivo da njihove police nisu skladište slatkiša domaćeg proizvođača

– top hrvatske prehrambene proizvode selektivno uzimaju u namjeri da im one budu ubacivač u njihov centar a nikako da na njima grade business

– ja mislim da će točno onliko koliko sada ima u stranima retailerima RH brandova u budućnosti biti isto ili čak i manje u Konzumu bez obzira na sporazume i ugovore i sl.

– strani Retaileri su samo produljena ruka rasta i razvoja njihovog gospodarstva i njihovih domicilnih prehrambenih proizvođača a nikako produljena ruka naše domaće prehrambene industrije

– tko kontrolira retail taj kontrolira i navike potrošača , nikad izvrsni regionalni brendovi poput Zvijezde, Leda ili Jamnice ne bi dostigli tu slavu da im nije bilo kanala prodaje Konzuma a kasnije mnogima i Tiska.

Mislim da će budući vlasnik konzuma odlučiti što, kako i za koga prodavati te da ga neće interesirati naši RH interesi nego isključivo njegova zarada i poslovna logika.

Kakjo sam i pisao , po meni katarza našeg prehrambeno poloprevrednog sektora kreće sredinom slijedće godine i metodologijom “kuhane žabe ” trajat će 3-7 godina pa ćemo onda tek vidjeti koje kompanije koj OPG-ovi i sl će opstati i u kojem oblikju

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.




@ Don Juan
Vidjet ćemo krajem slijedeće godine sto kažu novi vlasnici na te i takve ugovore !

Gle, ti očito ne razumiješ da je svakome retaileru u RH stalo da ima domaće proizvode na polici jer su oni traženi. Ako misliš da Kraš ili Podravku, ili Ledo i Zvijezdu s police može izbaciti Nestle, Mondelez ili Kraft, grdo se varaš.
[/quote]

poštovani kolega

samo iznosim moje mišljenje na temelju iskustva i po meni ovako stvari stoje:

– činjenica je da strani lanci kupuju hrvatske proizvode jer su traženi
(ali se selektivno odlučuju za iste ) pa je vidljivo da njihove police nisu skladište slatkiša domaćeg proizvođača

– top hrvatske prehrambene proizvode selektivno uzimaju u namjeri da im one budu ubacivač u njihov centar a nikako da na njima grade business

– ja mislim da će točno onliko koliko sada ima u stranima retailerima RH brandova u budućnosti biti isto ili čak i manje u Konzumu bez obzira na sporazume i ugovore i sl.

– strani Retaileri su samo produljena ruka rasta i razvoja njihovog gospodarstva i njihovih domicilnih prehrambenih proizvođača a nikako produljena ruka naše domaće prehrambene industrije

– tko kontrolira retail taj kontrolira i navike potrošača , nikad izvrsni regionalni brendovi poput Zvijezde, Leda ili Jamnice ne bi dostigli tu slavu da im nije bilo kanala prodaje Konzuma a kasnije mnogima i Tiska.

Mislim da će budući vlasnik konzuma odlučiti što, kako i za koga prodavati te da ga neće interesirati naši RH interesi nego isključivo njegova zarada i poslovna logika
[/quote]

Ne slažem se s većinom teza jer naprosto niste dovoljno informirani, a niti upućeni u odnose, a očito je, dokazali ste da baš i ne pratite što se zbiva. Osjeća se da pišete s apriori postavljenim tezama, pretpostavljam zato jer ste imali neki interes u Agrokoru odnosno ovisnim kompanijama. pretpostavljam da to utječe na pogled i meritum razmišljanja, no to nije objektivno i zato mi se čini da je pomalo deplasirano. Rizici postoje, al očito je da i prehrambene kompanije i retaileri, bilo domaći, ali i strani uzajamno rade da ih minimiziraju.




@ Don Juan
Vidjet ćemo krajem slijedeće godine sto kažu novi vlasnici na te i takve ugovore !

Gle, ti očito ne razumiješ da je svakome retaileru u RH stalo da ima domaće proizvode na polici jer su oni traženi. Ako misliš da Kraš ili Podravku, ili Ledo i Zvijezdu s police može izbaciti Nestle, Mondelez ili Kraft, grdo se varaš.
[/quote]

poštovani kolega

samo iznosim moje mišljenje na temelju iskustva i po meni ovako stvari stoje:

– činjenica je da strani lanci kupuju hrvatske proizvode jer su traženi
(ali se selektivno odlučuju za iste ) pa je vidljivo da njihove police nisu skladište slatkiša domaćeg proizvođača

– top hrvatske prehrambene proizvode selektivno uzimaju u namjeri da im one budu ubacivač u njihov centar a nikako da na njima grade business

– ja mislim da će točno onliko koliko sada ima u stranima retailerima RH brandova u budućnosti biti isto ili čak i manje u Konzumu bez obzira na sporazume i ugovore i sl.

– strani Retaileri su samo produljena ruka rasta i razvoja njihovog gospodarstva i njihovih domicilnih prehrambenih proizvođača a nikako produljena ruka naše domaće prehrambene industrije

– tko kontrolira retail taj kontrolira i navike potrošača , nikad izvrsni regionalni brendovi poput Zvijezde, Leda ili Jamnice ne bi dostigli tu slavu da im nije bilo kanala prodaje Konzuma a kasnije mnogima i Tiska.

Mislim da će budući vlasnik konzuma odlučiti što, kako i za koga prodavati te da ga neće interesirati naši RH interesi nego isključivo njegova zarada i poslovna logika
[/quote]

Izlozenost Konzumu nasih je cca. od 20 do 40% prometa. Manje Podravka vise neki drugi.
I zato se trebaju skockati i odluciti da li je to vrijedno preuzimanje. Ili ne.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

@Kukuriku Nema šanse, to je tipični boomerski defetizam kojeg sam se naslušao preko svake mjere. Europa i Amerika trenutno ključaju, a jedini razlog zašto još nisu otvoreno eruptirale je potpuna kontrola medija od strane “Elita”. Međutim, tu je sad internet i informacije se šire ekstremnom brzinom. Izbor Trumpa, Brexit, žuti prsluci, Salvini i ostalo su jasan dokaz da ovo neće završiti niti mirno niti “čokoladno”, nego upravo obrnuto. Zapad upravo postavlja pitanja i propituje svoje osnovne vrijednosti kao i nametnute “vrijednosti”, a ogovori koji će izaći iz toga puno više sliče na svijet “Starship troopersa” nego “Star treka”. Čeka nas veliki reset sličan onima iz 1648, 1789 i 1918, a oni koji se ne budu mogli prilagoditi i osloboditi starih vrijednosti će biti pregaženi, prožvakani i zaboravljeni. Boomerski svijet egalitarizma, socijalizma i individualizma će se uskoro naći na velikom testu cijenu kojeg će platiti svi koji ne znaju koristiti svoju glavu – kao i uvijek…

Joj, joj, joj…. sad još samo čekam priču o chemtrailsima i “Novom svjetskom poretku”…

Nemam potrebe komentirati takve stvari s ljudima poput tebe. Živi u svom malom svijetu, čitaj index, gledaj CNN, vjeruj svemu što ti se servira i radi što ti se kaže. Nema svatko od nas analitičke sposobnosti niti je u stanju zbrojiti dva i dva. Oni koje to zanima znaju jako dobro o čemu pričam…

još jedan Pernarov glasač

Nisam, više sam Ron Paul tip. A kao bilo bi “normalno” da glasam za HDZ-SDP? Hvala lijepa, ali to je za ekipu s IQ ispod 90…

Ja recimo ne vjerujem u neko veliko revolucionarstvo na starom kontinentu. Barem ne u dogledno vrijeme.
Prvo zato jer smo prestari, prosjecna dob je 40g, ako se ne varam, kod nas i vise, a drugo jer je zapravo svima dobro. Ili barem velikoj vecini. Prosvjedi tipa Zutih prsluka u Francuskoj su bijedna manjina nevoljnika. Uzevsi u obzir velicinu zemlje to ti je kao kad neka udruga kod nas dofura 5 do 10 tisuca prosvjednika. Hocu reci da smo mi u RH imali u apsolutnim brojevima vece prosvjede od toga, stotine tisuca, sjecate se, ne? Sto znaci da ih vecina i FR ne podrzava. Jer je vecini dobro.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

http://www.seebiz.eu/najgora-badnja-vecer-u-povijesti-wall-streeta/ar-186884/

http://www.seebiz.eu/wall-street-dow-jones-prvi-put-u-povijesti-skocio-preko-1000-bodova/ar-186965/


Ja recimo ne vjerujem u neko veliko revolucionarstvo na starom kontinentu. Barem ne u dogledno vrijeme.
Prvo zato jer smo prestari, prosjecna dob je 40g, ako se ne varam, kod nas i vise, a drugo jer je zapravo svima dobro. Ili barem velikoj vecini. Prosvjedi tipa Zutih prsluka u Francuskoj su bijedna manjina nevoljnika. Uzevsi u obzir velicinu zemlje to ti je kao kad neka udruga kod nas dofura 5 do 10 tisuca prosvjednika. Hocu reci da smo mi u RH imali u apsolutnim brojevima vece prosvjede od toga, stotine tisuca, sjecate se, ne? Sto znaci da ih vecina i FR ne podrzava. Jer je vecini dobro.

Nije baš istina, žute prsluke podržava preko 80% Francuza, uključujući vojsku, policiju, vatrogasce… Oni koji ih ne podržavaju su “Elite” i “Novi Francuzi” jer ugrožavaju njihov parazitski položaj. Mediji inače totalno iskrivljuju sliku prosvjeda tamo, prikazuju samo Pariz iako je epicentar u provinciji. Većina je bijesna jer žive u najoporezovanijoj zemlji na Svijetu, a većina tih poreza ide u džepove “Elite” i u kupovanje socijalnog mira “predgrađa” jer su do sad bila najglasnija i najnasilnija. Kako će sad kupiti 80% “Starih Francuza” je enigma, ali šta god da naprave duh je pušten iz boce…

80% podrzava, kazete? Nisam siguran u to, blago receno, a sve kad bi to bilo i istina sto bi rijec “podrzava” uopce znacila? Npr. ja podrzavam mir u svijetu, prava Tibetanaca itd. ali necu ici dalje od lajka na portalima u svom “podrzavanju” toga. A to je zato jer me boli kuki. I tako vecini Francuza sve to jest nekako ne bas che che, ali nije im sad toliko stravicno da napune neki malo jaci trg s recimo pola milje ljudi. Nitko nije gladan. Svi imaju sve sto im treba. Nije bajno, ali je ok.
Ovo za poreze i cinjenicu da se demokracija svodi da oporezovanje srednje klase da bi elita tim novcem kupila glasove fukara, e, to se slazem i ide mi na jetra do jaja. 1/1. Ali opet, hocu li ici prosvjedovati, mlatiti se itd.? Ne. Jer eto, jos imam dosta toga za izgubiti. Dovoljno mi je dobro da prezvacem to i vozim dalje.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Report: US administration concerned due to volatility
“well-known investor” was contacted by a top White House official for “advice on markets” after turbulence in the stock markets on Christmas Eve, CNBC reported on Friday, quoting anonymous people with knowledge of the matter. After the holiday break, equities more than offset the sharp losses, but the violent swings continued.
The administration is “determined” to underpin equities, according to the sources. The said prominent investor apparently recommended that President Donald Trump should cease to attack Federal Reserve Chair Jerome Powell and tend to prevent people leaving the executive branch of government. The person has reportedly also asserted that an arrangement with China that would end trade disputes would help stocks.[/b]

https://www.teletrader.com/report-us-administration-concerned-due-to-volatil/news/details/46220748

Trump administration asks top investor for advice on markets amid wild ride for stocks
https://www.cnbc.com/2018/12/28/trump-administration-asks-investors-for-advice-on-stock-markets.html

New Report

Close