Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



PRIJETI NAM JOŠ VEĆA KRIZA

http://www.seebiz.eu/hr/banke/guverner-bank-of-england-prijeti-nam-jos-veca-kriza!,69380.html [cry]

U ekonomskim krugovima taj je problem poznat već godinama. Samo je i nad tim problemom jedan problem. Kapital je kod banaka, a u kapitalističkom sustavu gazde su posjednici kapitala! Zato se to nije do sada dalo riješiti.

Pa i prošle 2009. svjetska trgovina je pala 12%, a svjetski indeksi su narasli 15-20%. Banke su, dakle, napuhale balon, tako, jedno 30-ak% !!!!!!

Hoće li Obama (prije svih) imati snage odovjiti bankama osnovni (core) posao od tržišnih igara još je uvijek upitno. A do tada banke će i dalje sisati novce poreznioh obeznika, pod izlikom spašavanja osnovnog bankarskog posla.

Hoće li kriza eskalirati za 2 ili 10 godina, ovisi kojom će se snagom napumpavati ovaj, sadašnji balon. Brže napuhavanje dovesti će do ranijeg pucanja. I to je to !
[/quote]

pozdrav

postoje razna predvidjanja, pa bih htio prokomentirati jedno, iako to nije nuzno predvidjanje vec davanje odredjenih obrazaca moguce buducnosti

postat cu za 2010. g. te dio 2011.

2010: Cijelu će godinu karakterizirati globalna ekonomska stagnacija. Između SAD-a, Europe i Azije razvit će se otvoreni konflikt kroz natjecanje za privlačenje sve većih javnih deficita. Kina, Japan a sve više i države Perzijskog zaljeva sve će se teže odlučivati na kupovanje američkih obveznica čija je isključiva svrha financiranje eksponencijalno rastućeg američkog deficita. Tijekom godine otkrit će se da američka centralna banka sama sebi prodaje ove obveznice budući je za izbjegavanje kolapsa pojedinih američkih država i lokalnih vlasti potrebno hitno emitirati oko 500 milijardi dolara. Tijekom godine centralne će banke sve više kupovati zlato (umjesto dolara!). U Europi i SAD-u nezaposlenost će dostići 20%. Rast kineske ekonomije past će ispod 5%. I u Europi i u SAD vlade odbijaju povećati poreze na 10% najbogatijih u društvu. Velika Britanija će zbog uravnoteženja budžeta podići kredit kod MMF-a. Kina nastavlja odbijati revalvaciju Juana.

2011: Svjetski bruto dohodak nastavlja padati zbog povlačenja sredstava s tržišta i nemogućnosti država da i dalje financiraju nove ‘stimulativne mjere’. Sastanci grupe G20 sve su teži i besplodniji (poput posljednjeg u Copenhagenu) i uglavnom završavaju s posve jalovim izjavama za medije. Washington odbija organizirati sastanak G20 u Moskvi te se ovaj održava u Tokiju. Nezaposlenost u SAD prelazi 20%; sve su češće masovne demonstracije protiv Wall Streeta i Fed-a. U Kini su svakodnevni masovni protesti radnika migranata. Grčka, Španjolska i Italija prisiljene su uvesti drastične mjere štednje pod nadzorom Europske centralne banke (ovo se barem u slučaju Grčke dogodilo u ovoj veljači 2010!) U Europi masovne demonstracije svakodnevna su pojava….

….

tekst generalno nije realan jer predvidja krah SAD-a i restrukturiranje EU, te jacanje BRIC-a posebno kine, ali je moguc, barem u odredjenim dijelovima; inace spominje se rast unce zlata na 3000 $ u slijedecih par godina, te pad globalne trgovine (koja je zapravo regionalna, svjetska trgovina se zapravo odvija izmedju regija svijeta)

ne bih pretjerano obracao paznju na tekst, da mi jos nije u sjecanju da sam tamo citao jos u ozujku 2008. kako odredjeni think-tankovi predvidjaju globalni kolaps u rujnu iste godine, poslije je bilo prekasno, vec je bila povijest kad sam shvatio sto se dogadja

link, i ostatak teksta mogu poslati na private tko je zainteresiran, ne smatram forum prikladnim
molim komentare

pozdrav

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

ovaj je bolji sad idemo dol za ulaz………sad nek ovi chicago i michigan budu lošiji i
idemo gore……………….

@ strategu

već pročitano davno……………

nafta [thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

iš dole da imam čisti ulaz……….kako me pržiju…………..

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Svijet/Grci-se-na-ulici-tuku-za-mirovinu-sa-54-godine-i-14.-placu?homesrclink=carousel

tako je grci, budu švabi delali za vas………..pod hitno ih treba izbacit iz euro zone…….
za nas se može reći grci u malom…………………


nafta [thumbsup]

bla, bla, bla

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

WASHINGTON (MarketWatch) – The U.S. economy grew slightly faster than previously reported in the fourth quarter, the Commerce Department estimated Friday, but details of the revision to gross domestic product show final sales in the United States were actually weaker than reported a month ago.

U.S. real gross domestic product increased at a 5.9% seasonally adjusted annualized pace in the final three months of 2009, revised up from 5.7% estimated last month.

chichago PMI razvalio..lijepo
danas će biti zeleni i lijepi dan

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


chichago PMI razvalio..lijepo
danas će biti zeleni i lijepi dan

A baš te briga opet si se vratio na našu burzu………… [lol]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA



danas ulazim dax cca 5545 long……….idemo delat…………

5560 je po mome danasnje dno… [undecid]
[/quote]

evo ga delamo………5545 long………………

uh kako mi dobro došli ovi home sales……….a švabi nisu dorasli amerima………….

New Report

Close