Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jučer iz početnih debelih minusa skoro do egala, a danas potpuno suprotan scenarij.
Iz početnog plusa u vrlo debeli minus na kraju dana

Dow 30 24,388.95 25,095.62 24,284.78 -558.72 -2.24% 16:12:03
S&P 500 2,632.58 2,708.72 2,622.82 -63.37 -2.35% 15:59:58
Nasdaq 6,969.25 7,205.37 6,945.27 -219.01 -3.05% 16:12:00
SmallCap 2000 1,447.95 1,489.28 1,439.59 -25.34 -1.72% 15:59:57

Nije obećavajuće za kraj godine ni kod nas.

Sad će vam kolega Pjesnik zvan bokte reći da to nije ništa.
A kad crobex padne 1% onda svi kakaju u gaće i prizivaju HANFU i slično…

Ovo “vani” izgleda sve ,samo ne dobro.
Ja sam u dionicama (nakon prodaje jucer) i aktiviranja 2 S/L-a(-2.5%) ostao sa samo 7% casha
(55% u REIT-ovima).Ostalo su uglavnom dividende dionice sa P/E 5-10 .I dio njih cu prodati prije XD jer vjerujem da ce cijena pasti vise od dividendnog prinosa.
Neki smatraju da su USA indexi ionako puno rasli zadnjih godina i da ovo “nema veze” za ostala trzista u svijetu???
USA je jos uvijek “svjetska lokomotiva” i kada se ona pokvari ili uspori ,sve i svugdje staje ili se usporava!Kina “u toj trzisnoj igri” sudjeluje malo i upravo ona trpi najvece gubitke.

U trenutku pisanja posta zelenila se Evrooa i te dionice sa marihuabim. Isoričavam se na nedorečenisti

my,

Vani se sada sve zeleni, a najviše restu tvrtke koje se bave proizvodnjom marihuane.

Nas baše neće ti trendovski resursi.


S&P-1.43%,NASDAQ-1.97%,DOW-1.25
Nije bas neko "zelenilo"?
[/quote]

se ne piše dobro!?
https://novac.jutarnji.hr/aktualno/dolar-oslabio-razlozi-su-stagnacija-americkog-gospodarstva-i-slabi-rast-zaposlenosti/8152823/

Kolanović, Marko, kaže da je sadašnja kriza i pad dijonica kombinacija laži, pretjerivanja panike.
Ti su prenjele sve biznis kuće.

Jasno da će sad neko istog ranga reći suprotno, no to tako ide
Link je na Bloomberg

https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-12-08/fake-and-bad-news-is-depressing-market-jpm-s-kolanovic-says

my,

Kolanović, Marko, kaže da je sadašnja kriza i pad dijonica kombinacija laži, pretjerivanja panike.
Ti su prenjele sve biznis kuće.

Jasno da će sad neko istog ranga reći suprotno, no to tako ide
Link je na Bloomberg

https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-12-08/fake-and-bad-news-is-depressing-market-jpm-s-kolanovic-says


Ne znam sto on kaze,ali vidim sto se desava ovdje u aziji,nakon USA “potopa” zadnjih dana.
Dogada se veliki pad i danas ,ne znam vec koji dan u nizu!

Da su se burze nagnule jesu i izgleda grdo, ali još uvijek ključne razine nisu probijene. Treba biti oprezan i ne dozvoliti da vas uhvate na krivoj nozi. Vrijeme će reći svoje, još čekati.


Da su se burze nagnule jesu i izgleda grdo, ali još uvijek ključne razine nisu probijene. Treba biti oprezan i ne dozvoliti da vas uhvate na krivoj nozi. Vrijeme će reći svoje, još čekati.

Kolega ,kada “se probiju kljucne razine” u pravilu je kasno “zastititi se od te lavine”,zar ne?
Bolje djelovati preventivno pa makar izgubili nesto,po meni!

Dow opet na liniji suporta od 24 000. Neveselo.

Pokupit će stopove market će prema kraju godine gore.



Da su se burze nagnule jesu i izgleda grdo, ali još uvijek ključne razine nisu probijene. Treba biti oprezan i ne dozvoliti da vas uhvate na krivoj nozi. Vrijeme će reći svoje, još čekati.

Kolega ,kada "se probiju kljucne razine" u pravilu je kasno "zastititi se od te lavine",zar ne?
Bolje djelovati preventivno pa makar izgubili nesto,po meni!
[/quote]

poštovani
ima jedna koja veli da je ipak bolja ona računica koja veli da je ipak bolje ostati u dionici nego prodavati pa ponovo ulaziti
što Vi mislite




Da su se burze nagnule jesu i izgleda grdo, ali još uvijek ključne razine nisu probijene. Treba biti oprezan i ne dozvoliti da vas uhvate na krivoj nozi. Vrijeme će reći svoje, još čekati.

Kolega ,kada "se probiju kljucne razine" u pravilu je kasno "zastititi se od te lavine",zar ne?
Bolje djelovati preventivno pa makar izgubili nesto,po meni!
[/quote]

poštovani
ima jedna koja veli da je ipak bolja ona računica koja veli da je ipak bolje ostati u dionici nego prodavati pa ponovo ulaziti
što Vi mislite
[/quote]
Mislim da je ta osoba definitivno u krivu.Ne mislim takoder da je potrebno ponovno ulaziti u istu dionicu,posebno ako cijena nije barem 15-20% manja


Da su se burze nagnule jesu i izgleda grdo, ali još uvijek ključne razine nisu probijene. Treba biti oprezan i ne dozvoliti da vas uhvate na krivoj nozi. Vrijeme će reći svoje, još čekati.
sve je probijeno ..nemojte obmanjivati neuke kolege .

molim moderatora da otvori temu[b] BEAR MARKE[/b]T 2019-2020 godina


Dow opet na liniji suporta od 24 000. Neveselo.
DOW …. otvorio je put prema 20 k

molim moderatora da otvori temu[b] BEAR MARKE[/b]T 2019-2020 godina

New Report

Close