Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

mini-bull???

DOW10119.25210.86+2.13%
NASDAQ2162.3736.32+1.71%
S&P 5001077.3220.58+1.95%

[wink]

http://www.kucilooro.webs.com/


super! Samo jedno pitanje: a zašto to tako na sva zvona razglašavaju? [undecid]

Pa to je barem jasno…trebaju se iskrcat valjda… [lol]
[/quote]
zvuči logično, ali onda su nešto požurili, jer nakon što su se nakon dugotrajnog krcanja u ljeto 2007. iskrcali masovno da bi se od kraja 2008. počeli opet krcati i da bi u prosincu 2009. postigli 30 mjesečni maksimum u udjelu u vlasništvu hrvatskih dionica i skoro jednak onome koji su imali u prvom dijelu 2007., ovo bi iskrcavanje bilo nešto jako brzo. Pa tek su se nakracali – e to su teški špekulanti onda [lol]

Istina da je od rekordnog prosinca u siječnju prema SKDD udio stranaca blago opao, ali ne vjerujem da je to početak iskrcavanja. Tek su se nakrcali, nismo mi takvo tržište gdje mogu raditi takve akrobacije, par mjeseci ukrcaj, par mjeseci iskrcaj i sl. Gdje je nama likvidnost za nešto takvo. Tako se ne igra na "tržištima u razvoju", ovdje se kupuje radi držanja, sve ostalo izaziva cjenovne poremećaje.

Kako god, ako oni ipak opet izlaze čim su došle na svoje starine razina, ovaj puta ćemo mi njih zeznuti: mi domaći trabamo ulaziti sad!, jer ovaj puta su se zeznuli, radi se o niskim razinama za iskrcaj, mogli bi teško požaliti zbog toga.

pa naravno…malo smo se našalili…
nakrcali su se pa sad drukaju za gore…
al u jedno smo sigurni…kad ulažu kod nas ili su špekulanti ili su drukeri! [lol]


hahahahaaa kako volim ove amere kad sve vuku za nos…………
dax je u totalnom kolapsu na ovom američkom ringišpilu……..hahahhahahaaa…

Samo da te podsjetim da još čekam tvoju preporuku Dax na 5000. To bu šort boli glava…

who dares, wins



hahahahaaa kako volim ove amere kad sve vuku za nos…………
dax je u totalnom kolapsu na ovom američkom ringišpilu……..hahahhahahaaa…

Samo da te podsjetim da još čekam tvoju preporuku Dax na 5000. To bu šort boli glava…
[/quote]

da to je moje mišljenje da dax ide na 5000 i to vjerojatno negdje krajem ožujka…..
da se razmemo ovo ne važi za grobi, tu se nebi štel mješat………….



FRONTIER MARKET PICK: CROATIA

upravo bilo na bloombergu neki tip mljeo… [thumbsup]
sviđamo im se…


super! Samo jedno pitanje: a zašto to tako na sva zvona razglašavaju? [undecid]
[/quote]

ne mislim da je contrarian. Ima nekoliko nepobitnih činjenica koje hrvatsku čine privlačnim za investiranje u ovom trenutku.

1. Podcijenjeni smo (barem u odnosu na razvijena tržišta)

2. Imamo veliki BV u odnosu na dug. Svi pričaju o dugu, a nitko nije u stanju procjeniti imovinu. Evo neki dan bilo na dnevniku da bi se ažurnijim raspolaganjem državne imovine moglo puno love utrpati u proračun svake godine

3.Atraktivna smo lokacija

4.Pred ulaskom smo u EU.

5.Politika se (barem se tako čini) odlučila oštrije uhvatiti u koštac s korupcijom.

6.Imamo fakat podcijenjenih blue chipova, ili barem na korektnim cjenama za ulaganje velikog kapitala.

Evo pomiješao sam par stvari koje neke imaju, neke nemaju direktne veze za TK, ali imaju sa percepcijom RH stranim ulagačima.

Mislim da crobex ima realne osnove da vrijedi blizu 3K. Mislim da do tih razina nije pametno biti većim dijelom u cash poziciji.

Lijepo si to izreklamirao,ali ima jedan mali problem,prejaka valuta,ništa se ne isplati proizvoditi osim monopola i gluposti.A špekulanti nam ne trebaju,toga imamo puno previše,najbolji dokaz su građevinari danas,ima li toga igdje?

obožavam strvine-posebno ovce



FRONTIER MARKET PICK: CROATIA

upravo bilo na bloombergu neki tip mljeo… [thumbsup]
sviđamo im se…


super! Samo jedno pitanje: a zašto to tako na sva zvona razglašavaju? [undecid]
[/quote]

Ne nego su Ameri uhvaćeni sa prstima u pekmezu.

(AFERA PODRAVKA: Potvrđene veze između privatizacije Ine i afere Spice
Tajna spona: Merrill Lynch povezuje Inu, MOL i Podravku)
[lol]

BREAKING NEWS
source: sienbisi i sl.

Dramatičan preokret na Wall Streetu!

Kao bomba je odjeknula vijest na Wall Streetu da je građevinski konzorcij iz Hrvatske sklopio posao stoljeća težak više milijardi USD. Vodeći ljudi konzorcija Jure i Ždero uspjeli su Milu na vrijeme dostaviti garancije za izgradnju autoceste Bar – Boljare.

Odmah po objavi uslijedila je panična kupnja svih dionica bez ikakve selekcije, što je raketiralo DOW i S&P u neslućene visine. Iako je sve upućivalo na W shaped recovery, čini se da je ovo definitivno bio trigger za nastavak bulla koji je počeo još u ožujku 2009…

Vijest prenose sve svjetske agencije koje imalo drže do sebe.

Disclaimer: ovo nije poziv na kupnju dionica, ne zna se što sve autor ima u portfelju…

Da, da, konačno su nas počeli shvaćati ozbiljno… [lol]

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)

Razvija se vrlo jaki bullflag na sp500, a lijepe vijesti su da se na na nasdaqu već razvio.
A kako se može reći da je nasdaq vođa. ovo bi moglo potegnuti vrlo vrlo jako i vrlo brrzo.

Bitno nam je da danas zatvore iznad 1181, nakon toga je sve moguće.
lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Razvija se vrlo jaki bullflag na sp500, a lijepe vijesti su da se na na nasdaqu već razvio.
A kako se može reći da je nasdaq vođa. ovo bi moglo potegnuti vrlo vrlo jako i vrlo brrzo.

Bitno nam je da danas zatvore iznad 1181, nakon toga je sve moguće.
lp

Kolega to ste krivo pročitali.
Razvija se bear flag

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

Ne znam da li je krivo pročitao, ali CROBEX ide gore, kao i Ameri. [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close