Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

Mogu razumjeti povezanost sa cijenama commodity-a ili kamatama, al to da će u recesiji ili stagnaciji ili pak gospodarskom rastu, vrijednost recimo Kraša ili Čakovečkih mlinova bitno se razlikovati, nije mi bas tak inuitivno ni bas prelogično. S druge strane jedan ADPL ili VIRO, a osobito brodari bit će pod jačim utjecajem svojih (vlastitih) ciklusa, kao i globalnog gospodarskog ciklusa. Iako ni ta ovisnost nije toliko kauzalna i dokaziva.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

Amerika malo tone hocemo li i sutra imat koju rasprodajicu volio bih ali mi se cini da od toga nista


I to fino tone,Tesla -24 .
Budemo vidjeli sutra kako će reagirati kod nas investitori.
Moja željica adpl.

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.

Vani jako loše izgleda.Zanimljivo nitko od analitičara nije berish jer kao nema razloga za pad ali market kao i uvijek po svome.
Još malo pa ćemo moći izvući neke zaključke ali ovo je drugi put u tjedan i to poprilično intezivno.

LEAVE THE WORLD BEHINED

Wow, koji brutalan potop u Americi danas! Sutra će biti zabavno na ZSE…

Trenutno je vani igra na 10 godisnji treasury. Obzirom da je on probio visinu najvišeg prinosa iz 2017. i ubrzano se kreće prema 3%, sve vise investitora ulazi u njih odnosno Safe heaven. Rast dugoročnih prinosa sugerira rast kamatnih stopa odnosno ocekivanja da će se pojaviti inflacija. To s druge strane zahtjeva visi prinos u odnosu na rizik ulaganja u equity, a kako je očito da bi troškovi financiranja u budućnosti trebali rasti, to će negativno ili bolje rečeno to bi moglo negativno utjecati na povrat equitya odnosno cijene dionica.

No, to sve skupa neće pokrenuti neku značajniju promjenu trendova iako će bez sumnje utjecati (i već utječe) na pojačanu volatilnost i alokaciju imovine iz eqiituya u “sigurnije” državne papire.

Zbog toga sto mnogo imovine danas trguju i alociraju računala imamo tako “divlje” izmjene Intraday trendova i snažan rast volatilnosti, praktički s nule. Iako je volatilnost i dalje u apsolutnim razmjerima niska, svaki skok s nulte razine, kad je ovako intenzivan i jak, izgleda jako velik. A nije isključeno da se pojedini igrači trenutno klade upravo na to, da proizvedu jači efekt na volatilnost i samim time na širi Market.

Mi smo miljama daleko od toga i takvog poimanja marketa, pa ja očekujem da ćeš burekdzije još jače meketati, al da ro neće imati neki poseban efekt na tržište ili ono sto je od njega ostalo. Zbog slučaja Agorokr i niske likvidnosti moguće su i jače korekcije, al prosječno gledano ne očekujem ništa novo i ništa posebno.

DOW – 4.15

Zdrava korekcija

Ja sam priče o tome da su za pad kriva računala i njihovi “algorithms” slušao 2008. i 2009. I da to nije strašno a onda kad sa odmakom pogledate da je Sp pao sa 1580 2007. ispod 700 točnije mislim na 600 I nešto 2009. onda vidite da stvari mogu otići u 3pm vrlo brzo.
Evidentno je da situacija barem ono što mi znamo nema veze sa 2008.
Ali isto tako znamo da mi neznamo ništa.
Nikom nije pao napamet “non-event”.
Iako ne izgleda dobro rano je još za reći o okretu trenda ali da će odraditi korekciju u dva tjedna i nastaviti rasti nema šanse!

LEAVE THE WORLD BEHINED


Ja sam priče o tome da su za pad kriva računala i njihovi "algorithms" slušao 2008. i 2009. I da to nije strašno a onda kad sa odmakom pogledate da je Sp pao sa 1580 2007. ispod 700 točnije mislim na 600 I nešto 2009. onda vidite da stvari mogu otići u 3pm vrlo brzo.
Evidentno je da situacija barem ono što mi znamo nema veze sa 2008.
Ali isto tako znamo da mi neznamo ništa.
Nikom nije pao napamet "non-event".
Iako ne izgleda dobro rano je još za reći o okretu trenda ali da će odraditi korekciju u dva tjedna i nastaviti rasti nema šanse!

2007 i 2008 računala nisu nist radila sto danas rade. Pa neće nastaviti rasti za dva tjedna. Nastavit će rast tijekom ove godine ali uz mnogo vecu volatilnost pa će to izgledati više kao neka stagnacija odnosno sideways nego rast. Otprilike kao na domaćoj burzi, samo sa mnogo vise pojedinačnih prilika, neusporedivo bolju likvidnost i sve ostale prednosti razvijenog tržišta. Dobar tehničar i stockpicker može i na takvom marketu ostvariti natprosječan promet, al uz alikvotno povećan rizik.


Vani jako loše izgleda.Zanimljivo nitko od analitičara nije berish jer kao nema razloga za pad ali market kao i uvijek po svome.
Još malo pa ćemo moći izvući neke zaključke ali ovo je drugi put u tjedan i to poprilično intezivno.

Ha, vani jako loše izgleda za one koji su kupovali zadnjih godinu dana po p/e 40-50. Za one koji su im prodali izgleda baš školski jer će opet kupovati po p/e 15 od tih istih i tako u krug i tako uvijek i zato je ovaj posao nevjerojatan, prejednostavan što znači pretežak.

Kolega Media dugo vas nije bilo pozz…

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.


Trenutno je vani igra na 10 godisnji treasury. Obzirom da je on probio visinu najvišeg prinosa iz 2017. i ubrzano se kreće prema 3%, sve vise investitora ulazi u njih odnosno Safe heaven. Rast dugoročnih prinosa sugerira rast kamatnih stopa odnosno ocekivanja da će se pojaviti inflacija. To s druge strane zahtjeva visi prinos u odnosu na rizik ulaganja u equity, a kako je očito da bi troškovi financiranja u budućnosti trebali rasti, to će negativno ili bolje rečeno to bi moglo negativno utjecati na povrat equitya odnosno cijene dionica.

No, to sve skupa neće pokrenuti neku značajniju promjenu trendova iako će bez sumnje utjecati (i već utječe) na pojačanu volatilnost i alokaciju imovine iz eqiituya u “sigurnije” državne papire.

Zbog toga sto mnogo imovine danas trguju i alociraju računala imamo tako “divlje” izmjene Intraday trendova i snažan rast volatilnosti, praktički s nule. Iako je volatilnost i dalje u apsolutnim razmjerima niska, svaki skok s nulte razine, kad je ovako intenzivan i jak, izgleda jako velik. A nije isključeno da se pojedini igrači trenutno klade upravo na to, da proizvedu jači efekt na volatilnost i samim time na širi Market.

Mi smo miljama daleko od toga i takvog poimanja marketa, pa ja očekujem da ćeš burekdzije još jače meketati, al da ro neće imati neki poseban efekt na tržište ili ono sto je od njega ostalo. Zbog slučaja Agorokr i niske likvidnosti moguće su i jače korekcije, al prosječno gledano ne očekujem ništa novo i ništa posebno.

Trenutno se vrti kao radi rasta yielda obveznica s tim nekako daju na znacaju ovoj korekciji kao traze razloge da imaju to s cime logicki potkrijepit iako je realno korekcija samo zbog velikog rasta i malo dovodjenja u normalne okvire da bi se taj rast nastavio opet nakon konsolidacije, za tjedan dva kad korekcija uspori onda ce ici prica vjerovatno sad kad je yield narastao i on ce se malo korigirat pa ce onda dolar oslabit pa ce onda vrtit pricu oko dolara i njegovog slabljenja pa ce to dovodit u kontekst sa svime.To ovako nekako gledam moguci razvoj dogadjaja, a svaki dogadjaj mora naci i pricu pa sad vidit cemo mozda tako i bude hmm

Ignore : renči

Kolega ante909 potpisujem sve što ste rekli.
Tu sam u prikrajku vrebam i čekam početak novog kruga!
Pozdrav i Vama!

LEAVE THE WORLD BEHINED

https://www.express.co.uk/news/world/916036/Stock-market-crash-Carl-Icahn-Wall-Street-stock-market-Dow-Jones-1929-crash-2009-crash

Icahn upozorava, market daje jasne signale što se sprema…….a onaj tko ne zeli slušati si je sam kriv……

History repeating……

Sva sreća mi smo slično levergirani i imamo oversupply ETN i ETF fondova pa ćemo se strmopizditi zbog toga.

Samo, ako si pažljivo pročitao tekst mogao si primijetiti da on isto nema pojma koji će biti konkretan razlog ni da li će se to dogoditi za 5 mjeseci ili 5 godina. Problem će se jednom manifestirati i postati očit, zasad ga očito ni Ichan jasno ne vidi, a i pitanje je je li u CASHu, equityu ili treasuriesima. To naravno nije rekao.

https://www.jutarnji.hr/biznis/financije-i-trzista/novi-slom-na-wall-streetu-strah-se-siri-americkom-burzom-indeksi-ponovno-potonuli-investitore-brinu-3-stvari-iako-mozda-nemaju-pravi-razlog-za-to/7015581/

AMERI OPET LUDUJU, najbolje bi bilo da rokn jedno 20 psoto da da cijene dodu u neku normalu – napucali su te svoje cijene da je to za en vjerovati – kao da su sve tvrtke apple

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

Mi smo davnih dana izgubili bilo kakvu vezu sa USA marketom pa mi bas nije jasna ta uzajamna povezanost koja se stalno ističe. Možda je prije desetak godina to imalo nekog smisla, ali u eri gdje marketom dominiraju informacijske tehnologije i kompanije nastale u posljednjih deset petnaest godina, to nema bas nikakvog smisla. Mi smo ostali vezani uz tradicionalnu industriju, bankarstvo i trgovinu i tu cijela priča i usporedba sa SAD-om i počinje i završava.

Kao prvo mislim da su Ameri u dosta velikim problemima.
Vidim da ste stručnjak pa Vam neću objašnjavati koji su problemi njihovog balona.

Kako nemamo veze sa SAD-om. Pa oni su nam postali glavni trgovinski partner.
Od njih dobivamo, kupujemo oružje, još malo pa ćemo početi kupovati plin i naftu.
Naravno sve po puno većoj cijeni nego tržišnoj.

S druge strane jasno je da smo se u potpunosti odvojili od EU politike i u svemu slijedimo SAD.

Očekujem da napokon to vidimo u trgovinskom izvozu, sklopljenim poslovima, kao i ulaganju u industriju u našoj zemlji od strane SAD-a.

Ako se to ne dogodi onda smo u jako velikim problemima jer smo EU pokazali dugi nos.

Naravno najveći problem je što nismo energetski neovisni jer su prodali INU za šaku dolara Mađarima, sutra Rusima.

HEP ne može proizvesti ni 50% potrebne struje, a proizvodnja nam nikakva.

Možda nam Ameri dadnu jedan njihov stroj za štampanje dolara.
Ipak dolari ljepše djeluju nego kune (meni ne ali ja sam hrvatski nacionalista), a cijena papira je ista.

Inače kod poltrona, kad dođe do problema, prvo stradaju isti.

New Report

Close