Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolega konačno došlo vaših 5 minuta.
Samo bilo je više ovakvih šokova od Todomora, ne znam ima li više prostora za ronit ovaj zse.
Mislim kad pocnu prvi izvjestaji da se sve vraca.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

Vidim da optimisti više ne pišu.
Otrčali u banku da dignu kredit.

I što mislite koliko će panika potrajati vani?
Tjedan, dva, mjesec?

Po meni je malo preveć roknulo u Americi u jednom danu, i ako to povežemo s pušiojonom na kripto valutama.

Mislim da nije slučajno.

Najbolji su mi ovi kaj misle da pad vani neće utjecati na naše gospodarstvo, a još su u dionicama turista.

Pa kad počne kriza pogodite čega se ljudi prvo odreknu.

Kud putuješšš……

Lp


[/quote]

Zašto kolega to mislite?
Pa ja bi radije da sam bio u krivu pa da su svi zaradili.

Smisao ZSE je da zaradite, i ja sam sretan kada netko zaradi.

Veća zarada, bolja reklama, veći promet, normalna burza.

Pad indeksa je normalan kao i rast i ne vidim u čemu je problem.

Ako ste iskusni ulagač, a sigurni u Vašu procjenu, ožežite po ASKU.

Pa dobiti će te dionice po cijeni manjoj nego što ste se nadali.

Ja Vam posle neću reći da li sam Vam rekao.
Čisto sumnjam da itko ulaže na ZSE na temelju zapisa na ovom forumu.

Jedino možda kod Migre.

On rastjera još malo ovih ulagača koji bi i uložili neku kunu na ovo indijansko groblje.


Dow.J-0,0 %
Nas100- -1,3%
S%P500= -0,5%
šta nas sutra čeka

burze su krenule prema dolje, sad samo treba pričekati da to shvate i oni s kasnim paljenjem pa će krenuti stampedo prema izlazu pa i kod nas, kao prekjučer kad je pad bio preko -2%

Maloprije sam pogledala graf za DJIA.
Prekrasno izgleda, bull , 400 dana u komadu, dok smo se mi u okruženju napokon gospodarskog rasta, natezali sa Agrokorom.
Mislim da ono kod njih nije samo korekcija, a što je, ne znaju ni oni. Tako pišu, da ne znaju.
Neki brinu, neki su optimistični.

njemački DAX preko -1%…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Spašavaj se tko može. Zijev.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


Spašavaj se tko može. Zijev.

Vidim da bikovi polako idu na zasluženi san, a medvjedi imaju PRedproljetni tulum.

Gledam live DJIA, petominutni graf, fora za gledati, samo nije fora ono što se vidi…….u dobrom crvenom su. Ispod 25000 bodova, počeli neki dan od 26616 valjda.Pravi školski downtrend.



Spašavaj se tko može. Zijev.

Vidim da bikovi polako idu na zasluženi san, a medvjedi imaju PRedproljetni tulum.

[/quote]Da, pad sa 26 000 na 24 500 je pravi armagedon. Kad nabavljaš drva i kad ćeš odmigoljit u pećinu?

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Crobex je u godinu dana sa 2100 pao na 1880. Vise od 10%. Dow i ekipa su narasli preko 20% i s ovom korekcijom.


Gledam live DJIA, petominutni graf, fora za gledati, samo nije fora ono što se vidi…….u dobrom crvenom su. Ispod 25000 bodova, počeli neki dan od 26616 valjda.Pravi školski downtrend.

A sto ri znaš o školskome downtrendu? Mislim, kako ga definiraš? Pretpostavljam da ne izvlačiš neke dugoročnije i preciznije zaključke iz 5-minutnog grafa?

Amerika se morala korigirati, kao i ostale razvijene burze jer naprosto već dvije godine nije bilo značajnije korekcije. Sve su natprosječno raste i tome je rastu došao kraj. Još nema nagovještaja nikakve recesije, ali treba situaciju dovesti u realne i održive okvire da kasnije, u budućnosti, ne bude većih problema.

U nekom trenutku nastupiti će ponovno i gospodarski pad i recesija, no mi smo još dosta daleko od tog scenarija.

@ vauvau, lijepo da brinete. Osim petominutnog imaju i minutni graf, ali i dnevni….pa se na uzastopnim dnevnim grafovima vide sve niža dna i sve niži vrhovi, što bi odgovaralo definiciji downtrenda . Makar nije uputno govoriti o trendu koji traje tri dana. Ali sada je tako.

@ zločesta

Tako je, vide se sve niza dna. Al već smo imali slične situacije i početkom 2016, krajem 2015, pa 2012, 2011 i 2010…. i puno zeznutije od ovih, samo se na to očito zaboravilo. Dugoročni uptrend još nije ugrožen, a sve sto se dogadja je u zoni uobičajenih korekcija (srednjoročnog downtrenda) kakve se povremeno iz ovih ili onih razloga dogadjaju i traju neko vrijeme.

Dugoročni bull neće trajati dovijeka, no još nas čeka jedan veći val rasta, IMHO.

https://www.finviz.com/quote.ashx?t=SPY&ty=c&ta=0&p=m

Vani danas gadno tone, DAX na čak -2,62%, a i USA je prilično crvena.
Moglo bi i kod nas sutra biti belaja
https://www.investing.com/indices/germany-30

Ignore: KressoM, delux

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

Amerika malo tone hocemo li i sutra imat koju rasprodajicu volio bih ali mi se cini da od toga nista

Ignore : renči

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

Mi smo davnih dana izgubili bilo kakvu vezu sa USA marketom pa mi bas nije jasna ta uzajamna povezanost koja se stalno ističe. Možda je prije desetak godina to imalo nekog smisla, ali u eri gdje marketom dominiraju informacijske tehnologije i kompanije nastale u posljednjih deset petnaest godina, to nema bas nikakvog smisla. Mi smo ostali vezani uz tradicionalnu industriju, bankarstvo i trgovinu i tu cijela priča i usporedba sa SAD-om i počinje i završava.

New Report

Close