Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

E da, a što se tiće utjecaja plina na TK, pa rekao sam vam… utjecat će kao i lak za kosu moje babe [smiley]

I'LL BE BACK

Nemojte se kladiti kontra rasta burze…

LONDON (MarketWatch) — Adolf Merckle committed suicide following millions of euros in losses over a bet the German billionaire placed against Volkswagen shares, according to published reports on Tuesday.

A ako se kladite i popušite nemojte se za Boga miloga ubijati. To je smrtni grijeh.




Znači utjecaj plina u RH na na TK.

Utjecaj laka za kosu moje babe na TK. Kolega, još nije kasno, zaista. Do 2100 još uvijek možete uzeti lijep prinos, a na nekim dionicama i do 50%. A kasnije ćemo već vidjeti razvoj situacije, iako fundamentalno u odnosu na zapad, Crobex nema što tražiti ispod 2700. Nemojte reći da vas nisam upozorio.[smiley]

[/quote]

Ok, recimo da vas poslušam….
Al moje pitanje nema veze s kupnjom ili prodajom nego s utjecajem, kao što i tema navodi, samo ne nafte ili indexa nego plina…

Evo ja ću vas poslušati i kupiti u ponedjeljak dionice za 100k koje vi kažete, možete i na pm, ja ću ih postati ovdje….
Ako bude dobitak ja ću vam pola dobiti uplatiti, a ako bude gubitak vi mi ga pokrijete.
Uvjeti:
– rok ulaganja max 5 radnih dana, minimalno 1 radni dan
– naziv dionice koju kupujem , max. od 2 trg. društva
– raspon cijene iste, kako kupujem(odjednom, na bid, na ask, itd),
– minimalna očekivana zarada 5%(provizije isključene), utrživo sve na dan prodaje,
– jer kaj mi vrijedi kaj dionica ode gore 15% kad ja nemrem okrenuti 10k,tj. treba mi 10 dana
– naravno treba mi kakva takva analiza tih dionica i "razumni" razlozi za kupnju
– postam sve kupnje i sve prodaje da budemo transparenti
– ne trebaju nikakva jamstva s vaše strane, ja riskiram novcem, a vi…"ugledom" na forumu

Dobici za mene iz ovog posla zarada, vama zarada+možda i novi posao kao "prorok iz kalifornije"

Ništa ne riskirate, ali zbilja ništa, jer uvijek možete uzeti novi nick[proud]

O fundamentima nemorate ništa pričati, pa sve su dionice fundamentalno podcjenjene i kaj s tim?
Isto kak su bile precjenjene svi su kupovali, tak sad podcjenjene nitko ne želi kupovati.
Jer ne vele ljudi bez veze nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino… kaj nije i to argument.

A kad smo riješili ove vaše trivije može odgovor kakav takav o plinu?
[/quote]

hehehe kolega Laliću, da vam ne bih još servirao koju dionicu da kupite i pisao analize. Slatko [kiss]
Rezultati targeta iz GB-a ukinuti su za sve pa tako i za vas. Što će mi vaši nofci kad imam alat s kojim zarađujem višestruko?

Znate što,evo preporuka za vas: nemojte kupiti ništa. Budite vi fino sigurni u cash-r-a, jer se ja osjećam spokojno kad znam da je većina burzovne publike u toj poziciji. Kamo sreće da je više takvih [bye]

[/quote]

Ne shvaćam vas, kažete kupi dionice, ja velim ok, koje, jer po mom još previše idu gore dole, vi velite pa kaj ću vam ja govoriti kaj da kupujete….ne kužim onda što mi govorite da kupim??
Ja vam nudim zaradu, vi velite ne, ja imam alat s kojim zarađujem višestruko, ok ja kažem, no ne kužim kako bi vas smetala dodatna zarada?
Pustite vi targete, bilo je svega tamo, što sutra, tj.ovaj tjedan, pustite kaj je bilo i kaj će biti 2010, tak sam prije ulagao u budučnost, pa se sadašnjost urušila…

Prvo preporuka kupiti, kad pitam što i nudim naknadu, onda ništa, nemoj kupovati.

Na kraju kaj da kupim…

Evo dam vam i izbor tak da se ne osjećate pod pritiskom
Ingra
Igh
Atpl
Jdpl
Dlkv

Zašto baš te, jedine su dovoljno unovčive, ovo ostalo je app…

Što od toga sutra kupiti ?

Inače sam već posjeduem manju količinu jdpl….na ne bilo bilo navlaka poslije

Na kraju ovo ispada kao offtopic

Ako bude redukcija plina, kako će se to odraziti na npr. Ptkm, na prijevoz krutih goriva za elektrane i sve povezano?
Dajte malo konstruktivno…

DAX sa 2,3% pao na zatvaranju na 0,85%.
Raste na jako malim volumenima, što i nije tako stabilan rast.

DOW opet ispod 9000 bodova. [undecid]

German billionaire kills himself

Vaš link

Vaš link

U EU je dosta velika panika zbog plina. Evo jedan text…

EU must create means to respond to energy crises: Poland
06 January 2009, 16:32 CET
(WARSAW) – Poland on Tuesday urged the European Commission put in place an adequate response to energy crises such as the current cuts in Russian natural gas deliveries to Ukraine which have hit supplies to Europe.

"The European Commission must prepare a catalogue of short- and long-term measures," Foreign Minister Radoslaw Sikorski told reporters.

"The EU must be prepared to react in case this (Russia-Ukraine gas) conflict persists," he said.

The European Commission should draft an amendment to its directive on the security of natural gas deliveries to the EU "by the end of the year," Sikorski said.

"It is particularly important to redefine the notion of significant disturbances to deliveries. It cannot be limited to an overall drop in deliveries to the EU but must also take into consideration drops in deliveries to individual EU states," Sikorski said.

Warsaw maintains that the latest conflict proves the EU must diversify energy supplies and routes.

Sikorski insisted that the planned Nabucco pipeline and other links should go ahead while networks connecting EU states should also be built.
Central and southern Europe on Tuesday saw deliveries of Russian natural gas via Ukraine fall, in some cases sharply, as a payments dispute between Moscow and Kiev raged on.

Ovo je veliki plus za HR pozicioniranje kao globalnog igrača na energetskoj sceni.
2-3 LNG terminala na Jadranu i dobra mreža preko HR i BiH i problemi su riješeni.
LNG na Krku je u fazi projektiranja, a Predsjednik Mesić je pozvao Qatarskog emira u posjet i moguće potpisivanje pisma namjere o izgradnji drugog terminala u Pločama.
Definitivno jaka stvar.

Njemački milijarder Adolf Merckle zbog financijske krize počinio samoubojstvo

Njemački multimilijarder Adolf Merckle, vlasnik nekoliko tvrtki, između ostalih i farmaceutskog diva Ratiopharma, počinio je samoubojstvo bacivši se pod vlak zbog financijskih poteškoća uzrokovanih slomom globalnog financijskog sustava, priopćila je njegova obitelj u utorak.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=e4c4807e-9482-4c67-abd8-11ce3fa16f9e&open=sec

Ovo zasigurno nije dobro, počele su padati i glave.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

@MatijLalic

Nije vam lako gledati ovaj rast, znam niste ništa kupili i sada sami sebe hrabriti sa ovim postovima ali stvarno ne znam kako će vam to pomoći? NIKAKO svaki dan će te pisati sve više postova da sebe uvjerite da ste u pravu a NISTE i sami vidite koliko ste para izgubili da ste kupili dionice umjesto što ovdje izigravate redikula.
Sami sebi možete pomoći samo na jedan način a to je da ujutro na otvaranju lijpo kupite dionice i da bar ne propustite ovaj rast koji nam po svemu sudeći predstoji.

* US
* Europe
* Asia

Dow 9,020.12 +67.23 +0.75%
Chart for Dow
Nasdaq 1,652.54 +24.51 +1.51%
Chart for Nasdaq
S&P 500 936.14 +8.69 +0.94%
Chart for S&P 500
10 Yr Bond(%) 2.5420% +0.0540


DAX sa 2,3% pao na zatvaranju na 0,85%.

Ovo je već hvatanje za slamku, po tvojoj računici ispada da je DAX -1.45%! A odavno sam ti rekao da uložiš u znanje i da ne gubiš vrijeme na ovakve gluposti, ti nikako da poslušaš!
Nikad više buy signala na marketu nije bilo, jučer je to bilo jasno i neodlučnima. Samo je signale trebalo znati prepoznati, a za to treba ulagati u znanje!
Sad ćeš opet kupit na vrhu pa sve u krug! Neka, neka… [thumbsup] [lol]

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

@Bernada alias Kraljica2

Dow Jones Industrial Average 8,966.91 (0.16%)
S&P 500 INDEX,RTH 930.35 (0.31%)

Mali rast na velikom prometu, znači velika distribucija.

@Miško

Okani se ćorava posla, i analiziraj burzu , a ne ljude.



@MatijLalic

Nije vam lako gledati ovaj rast, znam niste ništa kupili i sada sami sebe hrabriti sa ovim postovima ali stvarno ne znam kako će vam to pomoći? NIKAKO svaki dan će te pisati sve više postova da sebe uvjerite da ste u pravu a NISTE i sami vidite koliko ste para izgubili da ste kupili dionice umjesto što ovdje izigravate redikula.
Sami sebi možete pomoći samo na jedan način a to je da ujutro na otvaranju lijpo kupite dionice i da bar ne propustite ovaj rast koji nam po svemu sudeći predstoji.

Ok, ajmo onda ovako….
Da bi se vratio na "nulu" rast bi morao biti u idućoj ili inoj godini cca 400%+
Pa može onda pojašnjenje kako mi pomaže rast 10 ili 20% i onda pad 10%, i tak 3-4 ili 10 puta do 5. mjeseca?
Čini mi se da nema argumenta da me uvjerite kako će rast biti 400%, tj. bit će do 201x, al ko gleda tako daleko…čini mi se nitko ovdje…a možda i ja jedini bacam krafne…
Nemam se kaj ja hrabriti, previše je gubitaka bilo…neznam hoće li ih biti isto kao i što vi neznate hoće li biti dobitaka…
Primjer da sam ostao u dionicama a bio sam 100% do 11 mjeseca sad bi bio na istom, a ovak sam u plusu 10%, tak da primjere molim, ne naklapanja…
Izgubio sam ja i love kad sam kupovao, predlažete opet isto?…
Ja samo tvrdim da ako i bude ovaj tjedan rast, slijedeći ili onaj iza bit će opet na istom kao i danas i onda da ja tebi pumpam prodaju, ne i išlo…

Zato zasad trejdanje po sitno…sutra atpl i ingra, al ne na otvaranju ak odleti 5% jer onda nema smisla,

btw 05.01.2009. 9:58 Atpl

Nalog od 250 je moj, ne vidim je bila neka potpora, znači kolo sreće se okreće, svaki tjedan, svaki dan, mali lipare, ne

Kupnja Prodaja
710,00 55
709,00 71
708,07 24
701,11 15
700,02 10
700,00 260
697,00 116
696,00 100
691,00 8
690,00 151

689,89 35
699,00 13
699,50 20
703,53 8
704,40 5
705,00 45
709,00 26
712,00 19
714,00 15
715,00 24


Njemački milijarder Adolf Merckle zbog financijske krize počinio samoubojstvo

Ovo zasigurno nije dobro, počele su padati i glave.

Ja bih samo dodao—-glave Medvjeda s velikim M!!!!!

New Report

Close