ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.05.2024. u 15:15
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
17,11
2.207
129
16,80
18,20
-4,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ovdje se, vjerujem, ne radi o neselektivnom isključivanju malih dioničara od početka procesa dokapitalizacije, već o djelomičnom isključivanju u narednim krugovima dokapa onih dioničara koji nisu sudjelovali u prethodnom krugu dokapitalizacije. Jer, to je naprosto tehnički neophodno da bi se uopće mogla organizirati i provesti dokapitalizacija u više krugova, a koji su istom odlukom skupštine jasno definirani i najavljeni (vremenskim okvirom provedbe, brojem obroka i ukupnom maksimalnom visinom iznosa). Takve primjere imamo sa dokapom Valamar grupe prije par godina, sad sa Dom holdingom, i još neke druge na istom principu. A sudjelovanje u svim tim tako provedenim dokapima pokazalo se izvrsnim prilikama na TK.
Jednostavno, radi se o uobičajenoj ali nužnoj odredbi za mogućnost provođenja dokapa u više krugova, sa vjerujem odličnim ishodom i sa ulpl.

Zato sam i priželjkivao (i još uvijek iščekujem) da nam to i netko od sudionika skupštine potvrdi (ili ospori ako nisam u pravu), jer je to po zakonu moralo biti prezentirano jučer na skupštini, a na temelju čega je i donesena takva odluka. Zar nema nikoga sa foruma tko je sudjelovao na skupštini?
No, obzirom na nužnost donošenja takve odredbe kod tehnike višekratnog provođenja dokapa u suštini se podrazumijeva.

moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju, već su izraz osobnog mišljenja


Da su namjere uprave dobre, ne bi bilo nikakvog isključivanja malih. Ja sam danas riješio i zadnjih par komada ULPL uz ostvareni gubitak. S lopovskom upravom ne može se raditi dobar biznis. Ostalima želim puno sreće u ovoj dionici.

Nisam ni ja sretan s tim izmjenama statuta, ali mi ne pada na pamet da rasprodam ULPL. Žao mi je što vidim da je nekoliko forumaša na oba foruma rasprodalo svoje ULPL dionice sa gubitkom.
Dakle još sam optimist i povremeno ću dokupljivati ULPL kao i do sada.

Zrno do zrna pogača, burek do bureka pekara, pekara do pekare Mlinar.

Kolega, čim se otvori ovakva mogućnost, zna se što slijedi. Nije ovo prvi ovakav slučaj. Sjetite se Jadranske banke.

Hafid,nije stvar gubitka ,nego je stvar u tome šta to znači za male dioničare.
Jednostavno ne želim više biti u posjedu dionica takve firme.

Ne sviđa mi se ni što se zadužuju da bi isplatili dividendu.
Kako će cijena dionice reagirati na sve to,pojma nemam,a i ne zanima me.

Kao što rekoh ,prodao sam jer ne vjerujem upravi,zarada ili gubitak nema ništa s tim.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

Koliko bi upravi uopce bilo u interesu raditi otvoreno protiv malih dionicara? Jer, ti bi isti mali dionicari, obzirom na plitkost trzista i nisku ulpl likvidnost, tada mogli lako srusiti trzisnu cijenu dionice na dokapitalizacijsku. A onda bi bilo sasvim svejedno da li smo iskljuceni ili ne, jer dokap ne bi donio nikom nikakve benefite, ni zaposlenicima ni ostalim dionicarima.

I drugo, koliko malih dionicara u sadasnjoj recesijskoj situaciji uopce raspolaze gotovinom za dokapitalizaciju, pa cak i po povlastenoj cijeni? Sklon sam vjerovati da je takvih ionako malo, pa bi i zbog toga smisao iskljucenja nas dionicara nezaposlenika bio upitan.

Cini mi se stoga da bas plasenje od strane nekih forumasa zeli proizvesti efekte kojima plase druge "povlastenom dokapitalizacijom". Na kraju krajeva, Uprava jos nije donijela nikakvu odluku i nista od onog cim se plasi nije utemeljeno. Predlazem takvima da prvo hitno posalju upravi sluzbeni upit o namjerama uprave vezanim uz dokap, pa ako im se nakon toga potvrde crne slutnje, neka nas informiraju, u svojoj uobicajenoj "dobronamjernoj" maniri.

moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju, već su izraz osobnog mišljenja

pioneer,
prvi i drugi pasus tvog gornjeg upisa su u kontradikciji.
Ne možeš predstavljati male dioničare kao financijski relevantnu snagu i nositelje likvidnosti, a odmah u sljedećoj rečenici ih prikazivati kao bogece koji nemaju ni za gablec.
Osim toga, nigdje nisi ukalkulirao MM, koji igraju za račun i po nalogu uprave, i to, vidjeli smo otkad su uvedeni – na izrazitu štetu malih dioničara. Guše dionicu. Ne daju joj da se digne.
A Hanfa o tome ni bu ni mu.


Cini mi se stoga da bas plasenje od strane nekih forumasa zeli proizvesti efekte kojima plase druge "povlastenom dokapitalizacijom". Na kraju krajeva, Uprava jos nije donijela nikakvu odluku i nista od onog cim se plasi nije utemeljeno.

Kako nije utemeljeno? Pa jeste vi čitali izvještaj sa skupštine? Zašto su izglasali tu mogućnost ako je ne namjeravaju provesti? Ne budite naivni. Da je uprava htjela pošteno, ne bi se ni otvarala mogućnost isključenja malih. Svakome tko se imalo razumije u burzu jasno je što ovo znači. I ja ne plašim nikoga, izišao sam iz ove dionice, a ostalima želim svu sreću.

@vile
uopce nisu u kontradikciji. za rusenje cijene nije potrebna relevantna financijska snaga. pogledajte koliki mali broj dionica nas na trzistu dijeli od dokapitalizacijske cijene. ukljucujuci i MM dionice. a za dokap treba izdvojiti znacajnu gotovinu, bar po ocjeni vecine malih.


@MyMoney

vec sam u prethodnim postovima elaborirao zasto je potrebno donijeti takvu odluku – radi se o uobicajenoj tehnici dokapa po kojoj su se dokapitalizirale brojne firme u RH, a i sada se odvijaju na drugim dionicama paralelno sa ulpl (ako ga i kada kod ulpl uopce bude). Pa onda i dalje inzistirati na stavu da se sigurno i jedino moze raditi o prljavim namjerama uprave dozivljavam ili kao eklatantno ulagacko neznanje ili kao drukanje, ili kao i jedno i drugo zajedno. Ako ste eventualno u dilemi o cemu se radi, a ne vjerujete ni meni ni "njima"’, onda razrjesite tu dilemu slanjem upita upravi, pa neka vam je oni ili otklone ili potvrde. a nas kolegijalno informirajte o rezultatu vase prijepiske. bit ce nam svima na dobrobit.

moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju, već su izraz osobnog mišljenja

Pionieer, nemam ja šta razrješavati dilemu, jer mi je sve jasno. Činjenica da je otvorena ova mogućnost govori dovoljno. Znaš kako se kaže: "If it looks like a dog and barks like a dog, then it probably is a dog"

http://www.zse.hr/default.aspx?id=37145

Sukladno čl. 424. Pravila Zagrebačke burze, Burza je razvrstala dionice ULPL-R-A u Segment promatranja radi neprovjerenih medijskih natpisa o izlasku društva na strano financijsko tržište
http://www.zse.hr/default.aspx?id=37144 [smiley]

http://www.zse.hr/default.aspx?id=37145

Sukladno čl. 424. Pravila Zagrebačke burze, Burza je razvrstala dionice ULPL-R-A u Segment promatranja radi neprovjerenih medijskih natpisa o izlasku društva na strano financijsko tržište
http://www.zse.hr/default.aspx?id=37144 [smiley]

vidi se po prometima koliko ulagači vjeruju u te "neprovjerene medijske natpise" [yawn]

Možda kad dobe poticaje za brodove odsele u Monroviju. Mislim, po objavljenim odlukama izgleda da o tome kao i o dokapu odlučuje uprava i nadzorni odbor bez blagoslova skupštine [bye]

New Report

Close