ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dajte, prestanite pričati gluposti i optuživati kad se još nije ništa dogodilo (vjerojatno ni neće ništa dramatično, bar se nadam).
Dajte radije pišite o novim brodovima, o planovima, o BDI , P/E, P/BV….
To ima više smisla.

Čudno je da neki tvrde da je ULPL loša firma zato jer je zaposlenici žele kupiti?!?!
Zar je to samo meni nelogično?


Vidljivo iz odluka skupštine je da "povlaštena dokapitalizacija" visi nad glavom u narednih 5 godina po nominali od 400kn dok je tržišna cijena veća odnosno ide se na "moguću štetu" postojećih dioničara.

Dakle, pošto imaju pravo na povlaštenu dokapitalizaciju, pretpostavljam da će se to dogoditi pa time se smanjiva BVPS, povećana količina dionica povećava P/E odnosno ukoliko profitabilnost ne poraste imat će veći P/E.
BDI je nisko, ne očekuje se poboljšanje u naredne 1-2 godine zbog povećane količine novih brodova a potražnja ne raste dovoljno u odnosu na "novu ponudu brodova".

Dobro, postoje i dobre okolnosti jer će na ovaj način povećati kapital, stabilizirat tvrtku te osigurati likvidnost, restrukturiranje tvrtke svježim novcem.

Ne velim da je ULPL loša tvrtka niti mislim da je loše što zaposlenici žele doći do v ećeg udjela u tvrtki ali ovo nije transparentan niti pravedan način na koji planiraju dokapitalizaciju "uz isključenje prava prvenstva postojećih dioničara" na svoju osobnu korist.

p.s.nemam dionice ULPL, vidim da nekoliko tvrtki planira i izglasava ovakve dokapitalizacije te postaje trend na ZSE i nije mi drago zbog toga.

http://www.mojnovac.net/forumi/showthread.php?t=1124&page=195

Štednja je mudrost trošenja.

A koliko će love po jednoj dionici dobiti imatelji manje od 50 dionica???

Pravo da se čovjek zapita kakve se ovo budalaštine dešavaju na ZSE…

Danas najprije KORF, pa ULPL, koja je slijedeća tvrtka koja će javno svim malim dioničarima pljunuti u lice i poručiti da su samo obične ovčice za šišanje a da na to nitko ne reagira???

Sramota [angry]


A koliko će love po jednoj dionici dobiti imatelji manje od 50 dionica???

Pravo da se čovjek zapita kakve se ovo budalaštine dešavaju na ZSE…

Danas najprije KORF, pa ULPL, koja je slijedeća tvrtka koja će javno svim malim dioničarima pljunuti u lice i poručiti da su samo obične ovčice za šišanje a da na to nitko ne reagira???

Sramota [angry]

u pravu si 100%
znaš koja…DDJH…tu mali nemaju šta tražit


Dajte, prestanite pričati gluposti i optuživati kad se još nije ništa dogodilo (vjerojatno ni neće ništa dramatično, bar se nadam).
Dajte radije pišite o novim brodovima, o planovima, o BDI , P/E, P/BV….
To ima više smisla.

Čudno je da neki tvrde da je ULPL loša firma zato jer je zaposlenici žele kupiti?!?!
Zar je to samo meni nelogično?


Zlatek,tvoja poruka nema smisla jer smo s razlogom zabrinuti za poteze uprave.
Ako si i ti dioničar,trebao bi biti zabrinut skupa s nama.
Meni nije jasno šta želiš reći?
Kakav bdi i planovi? Planovi uprave su da opljačkaju male dioničare.

Ako je uprava loša i firma će postati loša,kad tad.Šta nije jasno u ovome?

Lakše mi je bilo eliminirati poziciju i izaći sa manjim gubitkom nego da mi kidaju živce razni marifetluci uprave.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

Oni koji imaju 50 i više dionica dobiti će dividendu u dionicama i ostatak u novcu.
Ono što je tu nelogično je da se dividendom u dionicama uvaljuju dionice
po prosječnoj cijeni na 16.09.2011 koja bi mogla biti viša od sadašnje, a uprava
i zaposlenici će kroz dokapitalizacije moći kupovati po 400kn.

Onda bi i dividenda u dionicama trebala biti po 400kn dionica?!?

Da li netko zna po kojoj cijeni se dijele one dionice od nagrade upravi i zaposlenicima
koje su u kunama, a djele se u dionicama? Zašto im trebaju ove dokapitalizacije
kada podosta dionica dobijaju kroz te nagrade?

Zrno do zrna pogača, burek do bureka pekara, pekara do pekare Mlinar.

Da li je netko od dioničara sa foruma bio na skupštini? Da li je tamo eksplicitno objašnjen razlog moguće dokapitalizacije i razlog davanja upravi ovlaštenja djelomičnog ili potpunog isključenja dioničara u dokapitalizaciji? Jer, prema čl. 308 ZTD-a, uprava mora gl. skupštini podnijeti izvješće o razlozima eventualnog isključenja.

Razlog može biti namjera povlaštene dokapitalizacije zaposlenika (po cijeni nižoj od tržišne), a to se ne bi svidjelo nikom od nas malih dioničara. Ali, razlog može biti i sasvim pragmatične prirode, a to je da se očekuje dokapitalizacija u više krugova, pri čemu postojeći dioničari ne bi bili lišeni sudjelovanja upisa dionica u prvom krugu, već samo u slijedećim krugovima oni dioničari koji su već sudjelovali u prethodnim krugovima dokapitalizacije.

Iako znam da danas ima svega i ničemu se ne treba čuditi, nekako sam bliži vjerovati da se ipak radi o ovom drugom razlogu, jer sam dojma da ulpl neće odjednom poći putem (otvorenog) djelovanja protiv interesa malih dioničara. Mislim da im to ipak u konačnici ni nije u interesu iz mnoštva razloga.

No, kako ne bismo nagađali, vratiti mi se pitanju s početka posta – da li je netko bio na skupštini da nas riješi dileme?

moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju, već su izraz osobnog mišljenja

Ispustio sam još istaknuti da namjera dokapitalizacije u više krugova, a maksimalno tri, nedvojbeno proizlazi i iz odluke ovlašćivanja uprave o povećanju temeljnog kapitala za 1/2/3 x 116 mil. kn koja je donesena također na jučerašnjoj skupštini, pa sam i zato uvjeren da su namjere ulpl uprave dobre za sve dioničare.

A razlog dokapitalizacije je, gotovo sam posve siguran, najavljeno proširenje flote.

Ima li koji sudionik skupštine da me argumentirano razuvjeri?

moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju, već su izraz osobnog mišljenja

Nekako ne vjerujem u plemenite ciljeve članova uprave…
Žele firmu dijeliti među sobom, i otresti sve, ali baš sve manje (pogotovo male dioničare) 🙁


Pavletić je danas na ZSE najavio moguću dokapitalizaciju. Predstavljanje ULPL je bilo daleko najzanimljivije, Pavletić je odgovorio je na 15 pitanja sa svih strana, čovjek dominira.
Kad bi kupovao plovidbu, to bi bila ULPL.

@ James Knox
Obzirom da nisam bio na ovom lipanjskom predstavljanju, možete li nas malo podrobnije informirati o detaljima moguće dokapitalizacije koji su se tamo mogli čuti i osobito da li je bilo govora o eventualnom djelomičnom ili potpunom isključivanju prava prvokupa i razlozima za to.

moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju, već su izraz osobnog mišljenja


Ispustio sam još istaknuti da namjera dokapitalizacije u više krugova, a maksimalno tri, nedvojbeno proizlazi i iz odluke ovlašćivanja uprave o povećanju temeljnog kapitala za 1/2/3 x 116 mil. kn koja je donesena također na jučerašnjoj skupštini, pa sam i zato uvjeren da su namjere ulpl uprave dobre za sve dioničare.

A razlog dokapitalizacije je, gotovo sam posve siguran, najavljeno proširenje flote.

Ima li koji sudionik skupštine da me argumentirano razuvjeri?


Pa sta ti ne bi druskane menadzmentu lepo poklonio sopstvene akcije, a obzirom na tvoju uverenost u obzirnost i dobre namere iste? Stvarno mora coek da bude prilicno siguran u celu igranku ili pak decje naivan pa da pise ovake fazone. Prijatno.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

@fotije

već je dovoljno ne biti paranoidno pesimističan, pa ne vidjeti unaprijed u svemu zavjeru ili prikriveno zlo. osobito ako za to nema povoda, što zbog prethodnih pozitivnih iskustava s firmom, što temeljem pažljivijeg čitanja donesenih odnosnih odluka.

ali, ja sam ionako namijenio svoje prethodne postove forumašima koji barataju argumentima odnosno konkretnim objektivnim informacijama, a ne vama (bez uvrede).

moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju, već su izraz osobnog mišljenja

Da su namjere uprave dobre, ne bi bilo nikakvog isključivanja malih. Ja sam danas riješio i zadnjih par komada ULPL uz ostvareni gubitak. S lopovskom upravom ne može se raditi dobar biznis. Ostalima želim puno sreće u ovoj dionici.

New Report

Close