ULJN (Uljanik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULJN (Uljanik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Još jučer pred kraj trgovine je bio čisti buy on fresh news… ali neki uvijek traže dlaku u jajetu, boje se.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


uljanik je u segmentu promatranja zbog "neprovjerenih medijskih napisa".. drugim riječima, to su novinarska nagađanja.
ono što burza treba odmah napraviti, je blokirati trgovanje radi digniteta burze jer ove promjene cijene od 20% ili više su sramota burze i tjeraju sve normalne ulagače odavde

Vec “mjesecima” se brinete za “normalne ulagace” i zazivate “nulovanje ” dionice. Kolega ako nemate ovu dionicu ne sekirajte se za druge..ako ste jalni sto drugi riskiraju i stavljaju svoj novac na kocku to je njihova stvar.
Sami ste naveli da su to “neprovjereni natpisi “..I zasto da burza zaustavi trgovanje ?.
Ulaganje u ovakve dionice je izuzetan rizik ali je i zarada izuzetna..takodjer i gubitak. Tko vam je kriv ako niste (ili jeste ali krivo ) iskoristili ove “valove”. Na ovoj dionice moglo se ostvarit 3-5x dobit.( zamislite da RIVP-A skoci na 100 kn !)..naravno sutra moze vrijedit nula..ali to je burza !..Burzu ne cine samo “blue chip” dionice..samo “veliki” ulagaci..Nju cine vecinom spekulanti i ti su oni koji svoj novac ulazu i sebi odgovaraju…Nece oni otjerat “normalne”..Normalni su odavno “sprzili” nase novce i nitko ih za to nije pitao.
Jos jednom , ne budite zavidni ako netko zaradjuje a vi ne. Ako ne ovaj put..bit ce vise srece negdje drugdje.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

@lucijan
24.04. je stečajno ročište za brodogradilište. to je činjenica, a sve ostalo je obično drukanje



@lucijan

24.04. je stečajno ročište za brodogradilište. to je činjenica, a sve ostalo je obično drukanje

16.04. je ipak prije 24.04
https://www.24sata.hr/news/horvat-potvrdio-s-kinezima-se-razgovara-o-brodogradilistima-624011
a stečajni sudac neće kontra politike, jer će onda suditi nekom trećeligašu nogometne utakmice




@lucijan

24.04. je stečajno ročište za brodogradilište. to je činjenica, a sve ostalo je obično drukanje

16.04. je ipak prije 24.04
https://www.24sata.hr/news/horvat-potvrdio-s-kinezima-se-razgovara-o-brodogradilistima-624011
a stečajni sudac neće kontra politike, jer će onda suditi nekom trećeligašu nogometne utakmice
[/quote]

16.04. sigurno neće biti donesena nikakva odluka…ali bi 24.04. i te kako mogla biti!

Cinjenica je kolaga ..svrha burze…ulaganje novca je zarada novca . Jucer kupljeno samo za 1000 kn danas prodajete za 2000 kn.. 1000 kn zivog novca vam je na racunu..radite s njim sta hocete….legalno..s placenim porezom..Netko to hoce..netko nece..netko ima srece …netko nema..Netko kupuje jer cita forum….netko jer slusa vijesti..cita novine..netko jer ga svrbi ljevi dlan..ili ga galeb “zaprlja “…netko druka da proda..netko da kupi..Kolega..sve legalno..Nemojte se ljutit ali ako mislite da je na burzi drugacije onda ovo nije “posao” za vas…I nikad nemojte zamjerat ako netko zaradjuje niti se veselit kad neto gubi…tu nitko nije kupio/prodao bez “suglasnosti” onog drugog…

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Evo purco link za tebe

Stiže spas za Uljanik? Kineski premijer u 4 ujutro zvao šefa brodogradilišta


Nisam uvjeren da će biti nešto od toga, ali sačekajmo…

Ignore: KressoM, delux


Još jučer pred kraj trgovine je bio čisti buy on fresh news… ali neki uvijek traže dlaku u jajetu, boje se.

oprosti, ne razumijem sasvim….što je u tome loše, zar se ne bi trebali bojati?



uljanik je u segmentu promatranja zbog "neprovjerenih medijskih napisa".. drugim riječima, to su novinarska nagađanja.
ono što burza treba odmah napraviti, je blokirati trgovanje radi digniteta burze jer ove promjene cijene od 20% ili više su sramota burze i tjeraju sve normalne ulagače odavde

Vec "mjesecima" se brinete za "normalne ulagace" i zazivate "nulovanje " dionice. Kolega ako nemate ovu dionicu ne sekirajte se za druge..ako ste jalni sto drugi riskiraju i stavljaju svoj novac na kocku to je njihova stvar.
Sami ste naveli da su to "neprovjereni natpisi "..I zasto da burza zaustavi trgovanje ?.
Ulaganje u ovakve dionice je izuzetan rizik ali je i zarada izuzetna..takodjer i gubitak. Tko vam je kriv ako niste (ili jeste ali krivo ) iskoristili ove "valove". Na ovoj dionice moglo se ostvarit 3-5x dobit.( zamislite da RIVP-A skoci na 100 kn !)..naravno sutra moze vrijedit nula..ali to je burza !..Burzu ne cine samo "blue chip" dionice..samo "veliki" ulagaci..Nju cine vecinom spekulanti i ti su oni koji svoj novac ulazu i sebi odgovaraju…Nece oni otjerat "normalne"..Normalni su odavno "sprzili" nase novce i nitko ih za to nije pitao.
Jos jednom , ne budite zavidni ako netko zaradjuje a vi ne. Ako ne ovaj put..bit ce vise srece negdje drugdje.

Pozdrav
[/quote]

Ne mogu vjerovati da Valamar Rivieru usporedujete s Uljanikom. !!!

Nakon Kineza dolaze Rusi, a nakon sto i to propadne opet drzavni proracun.

Očekujem od Zagrebačke burze na godišnjoj dodjeli nagrada za najbolju dionicu godine da uvrsti Uljanik.
:):):):):)

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Koliko god bih volio da mi porezni obveznici više ne budemo opterećeni ovim gubitašem toliko mi je drago što sam do sad zaradio 10 minimalnih plaća radnika uljanika… milsim si kad već oni ne rade a dobivaju mogu i ja. Danas očekujem barem jednu minimalnu.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Ja ne razumijem sto je tu toliko uzbudjenje oko nečije trgovine. Dok god je unutar zakona i propisanih pravila ja ne vidim razlog da se ne trguje. A to sto netko nekoga “povlaci za rukav” pa je netko drugi zavidan na rast, pad ili sto već, za to nažalost nisu takodjer propisana pravila pa se očito razliciti igrači različito domunđavaju tom “problemu”.

Ako je netko umiješan i uspiješan u tome… Samo naprijed. Ionako je i klađenje sastavni dio burzovne svakodnevice. Ne samo ovdje, već i u svijetu.

Problem nastaje kada takve aktivnosti postanu organizirane i same sebi smisao… sjetimo se samo “crnog čelika” i sličnih epizoda iz prošlosti. Ovo, sto je na vijest, impuls ili sto već, gdje svatko žvače svoju žvaku, dok je god u rangu zakonitog i reguliranog i dok nema organizirane ekipe za manipulaciju, je zapravo i poželjno i svugdje je prisutno.



Još jučer pred kraj trgovine je bio čisti buy on fresh news… ali neki uvijek traže dlaku u jajetu, boje se.

oprosti, ne razumijem sasvim….što je u tome loše, zar se ne bi trebali bojati?
[/quote]Mislim da ne bi, ne. Došla je nova informacija, nova potencijalno materijalna činjenica. BUY BUY BUY. Tako to ide.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Ja zadovoljan…kupujem ponovo na 20 i koju lipu. Nadam se.

neće uvijek biti ovako.

New Report

Close