TOP 10 – vlasnička struktura

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TOP 10 – vlasnička struktura

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bravo kyzai, za svaku pohvalu ako si to ručno ubacivao pa nesebično podijelio s kolegama na forumu.

Ignore: KressoM, delux

bolna tema.

pit. 1 – na žalost ne radi više.
a i sda ne tolerira postanje takvih podataka na forum, pa nam to stvara samo probleme. uživajmo u onom što nam nude na stranicama … i nadajmo se da će ugraditi neke prijedloge funkcionalnosti koji su u ovoj temi predloženi.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

zadnji put kada smo vodili ovakvu raspravu SDA je vrlo brzo reagirala …

što manje toga na forumu …

ništa osobno …

I love the Smell of Profits in the Morning

Što je sad opet problem? Čovjek je ručno ubacio podatke (kad se već SDA toliko trsi onemogućiti automatsko skidanje) i stavio na forum. Sad će i to zabraniti? Poslat terminatora i likvidirat ga? Ma dajte…

Ignore: KressoM, delux

Pozdrav Kyzai-u

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Pozdrav Kyzai-u

Pridružujem se pozdravu . Oćemo li i danas dobiti novu listu ?

Jay Leno

radi radi, samo neće više obični web query. I dalje mi nije jasno, ti podaci su javni i odkud im pravo ograničavati pristup javnim podacima. Za koje su oni plaćeni… Jedino što netko nebi trebao ili smio raditi ih komercijalno koristiti (premda, to je isto upitno, jer razni medijski servisi to ionako rade, pa ih nitko ništa ne pita). Elem, radi, a moj soft nemogu onemogućiti…
[smiley7]

Moderatori, čestitke!
Usput, molim vašu dozvolu da na ovoj temi stavljam tjedne tablice. Kako su na ovim anonimnim forumima vlasnici/moderatori odgovorni za sadržaje, tako ovaj moj upit ima jednu jedinu svrhu, a to je da se ja bez veze ne mučim, a onda vi još morate brisati. I dalje očekujem objašnjenje o tome kršenje kojeg propisa, uredbe ili zakona predstavlja nekomercijalno objavljivanje javno dostupnih podaka.


Moderatori, čestitke!
Usput, molim vašu dozvolu da na ovoj temi stavljam tjedne tablice. Kako su na ovim anonimnim forumima vlasnici/moderatori odgovorni za sadržaje, tako ovaj moj upit ima jednu jedinu svrhu, a to je da se ja bez veze ne mučim, a onda vi još morate brisati. I dalje očekujem objašnjenje o tome kršenje kojeg propisa, uredbe ili zakona predstavlja nekomercijalno objavljivanje javno dostupnih podaka.

Pogledaj dobro uvjete koristenja na stranici od SDA. Moguce da negdje stoji da ne smijes javno objavljivat te podatke. To je cesto slucaj sa web stranicama…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Moderatori, čestitke!
Usput, molim vašu dozvolu da na ovoj temi stavljam tjedne tablice. Kako su na ovim anonimnim forumima vlasnici/moderatori odgovorni za sadržaje, tako ovaj moj upit ima jednu jedinu svrhu, a to je da se ja bez veze ne mučim, a onda vi još morate brisati. I dalje očekujem objašnjenje o tome kršenje kojeg propisa, uredbe ili zakona predstavlja nekomercijalno objavljivanje javno dostupnih podaka.

Daklem, evo provjerio sam:
“KORIŠTENJEM OVIH WEB STRANICA POTVRĐUJETE DA PRISTAJETE NA SLIJEDEĆE UVJETE I NJIHOVE PRAVNE UČINKE

Podaci objavljeni na ovim web stranicama informativnog su karaktera i mogu se koristiti samo u osobne svrhe. Reprodukcija predmetnih materijala nije dozvoljena, osim uz posebno odobrenje Uprave Središnje depozitarne agencije d.d. ”

To je sa http://www.sda.hr pa pravne napomene (na dnu stranice). Znaci nista od toga.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Odlično, onda ja neću objavljivati svoje tablice. Upravo sam si ušparao neko vrijeme.
Svejedno, jako bih volio tumačenje zakona i regulative iz koje ovo na stranicama proizlazi (to je jasno u slučaju vlasništva nad nečim, dali je to sa SDA baš tako? Pa čemu onda uopće ovakvo limitirano doziranje podataka na kapaljku? Da se zadovolji norma? Koja norma?) Volio bih i pravno definiranje pojma “osobne svrhe” u ovom slučaju, jer moje stavljanje tablica je samo u osobne svrhe, za to nisam niti plaćen niti imam ikakve druge koristi.

Nadalje, nije li onda bilo lako ovdje na forumu jasno i glasno reći temeljem čega prenošenje ovih informacija nije dozvoljeno i stvar bi bila brzo riješena. Dapače, moderatori i admin nebi ni smjeli dopustiti objavu materijala koji krši neki zakon. Pa ne razumijem ni silne dječje nadmetanje ovdje, a samo oko toga dali netko može ili ne zaobići tehničke prepreke od strane SDA. Zar nisu mogli uputiti dopis vlasniku ovog foruma, a u kojem bi ga se upozorilo na kršenje zakona, a koji bi onda našao načina kako da to spriječi. Ništa tu meni više nije jasno, ni motivi SDA (ukoliko to je njezin službeni stav, a ne ispad pojedinih zaposlenika), ali ni pasivnost vlasnika foruma koji bi vrlo lako mogli potražiti smisleno objašnjenje od ravnateljstva SDA. Pa nije li ovaj forum u vlasništvu najutjecajnijih poslovnih novina u Hrvatskoj?

Toliko od mene, budite mi pozdravljeni

Meni nije jasno kako ti s 3 posta nisi moderiran?

I love the Smell of Profits in the Morning

Zaboravio sam još dodati, deimos, po istoj toj odredbi nebi bilo dozvoljeno kopiranje podataka o stanju prvih deset na sve teme na ovom forumu, a to je praksa odkad su podaci dostupni. I u onom prijašnjem obliku i u ovom sadašnjem. Po čemu bi se to moj čin razlikovao od čina bilo kojeg forumaša koji posta stanje na nekoj pojedinačnoj temi?? Prosvijetlite me… I kao je moguće da se nijedan SDA nick nije na to žalio i kako to da vlasnicima foruma nije nikakva tužba stigla na vrata…???


Meni nije jasno kako ti s 3 posta nisi moderiran?

Imao je srece pa se prijavio prije uvodjenja pravila da su novi korisnici na moderiranju. Jel netko zna kolko se morat cekat da te odmoderiraju? Jest da nemam nesto pametne postove, ali nisam ni nepristojan (valjda) [smiley1]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Ajmo malo SDA forumaši. Tema je zaspala. Nije ni čudo s obzirom na to kakva se klima i odnos stvorio. Evo ja ću dati jedan prijedlog, a to je da se skrbničkim računima dodijeli unique identifikator. Može biti običan broj, bilo što, stanje kakvo je sada čini cijelu priču oko top 10 stanja pomalo smiješnom. Jer umjesto skrbnički račun neke banka, a koji nema unique identifikator, slobodno može pisati “ništa”, jer jednaka je količina korisne informacije kao i sada. Dakle ako već postoji odredba koja omogućava skrivanje ovih podataka (da sad ne ulazimo u raspravu o tome kome ovo jedino koristi), onda neka ona ostane, ali neka se barem skrbnički račun identificira sam po sebi. PBZ D.D. SR0017, PBZ D.D. SR0038, svejedno što se odabere. Možda je SDA kriva adresa za ovo, ali sam siguran da mogu pogurati neku uredbu da su banke obavezne skrbničke račune na ovaj način označavati i jedinstveno ih vezati za osobu/subjekt čiji račun vode.

New Report

Close