TOP 10 – vlasnička struktura

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TOP 10 – vlasnička struktura

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

bogme vas rajca ova nathalie he he …

nego nathalie, pustimo url fishinge ili phishinge. nema razloga da se nabacujemo pojmovima kojima ne baratamo, zar ne? bolje ti brini brigu što sa svojih 70K deviza učiniti. možda kamp kućicu, a možda i u fondove ako već ne u dionice. lijepo na ww.hrportfolio.com još jednom, pa taj site malo proučiti. ima tamo korisnih podataka. pikni na slijepo neki fond pa si izračunaj koliku bi vrijednost sad imala da si te novce u taj fond stavila prije 3 mjeseca. pa onda, dok ti lošija polovica hrče, a ti u ritmu nabrajaj imena fondova i prinus u 2007. ima dioničkih, balansiranih … zapadnoevropskih, domaćih, istočnoevropskih … rizičnijih, manje rizičnih … svega što ti srce želi. a možeš bogami i neki nekretninski pronaći. udri brigu na veselje … pusti top 10 … završena priča.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


putem malog nekomercijalnog programčića! Ovo je još jedan dokaz koliko razumiješ stvar. Najljepše je nešto jednostavno i učinkovito (kao što je to bio uradak onih momaka). To NIKAKO ne možeš zvati u deminutivu, jer to TO nikako nije! To je PROGRAM…a za neke i PROGRAMČINA!

Ja ni ne tvrdim da se razumijem u informatiku i zato sam zahvalan onima koji su taj program napisali. Izraz «mali nekomercijalni programčić» ni u kom slučaju nije imao za cilj omalovažiti kvalitetan uradak kolega forumaša, nego dapače ukazati da se u biti radi o jednom benignom, nekomercijalnom programu od kojega smo svi mogli imati samo koristi, ALI …pojavio se poznati HRVATSKI JAL i umjesto da im se pomogne da ono što su napravili i nesebično podijelili s nama ostalima zaživi i razvija se koristeći JAVNE, SVIMA DOSTUPNE PODATKE u svrhu OSOBNOG, odnosno NEKOMERCIJALNOG korištenja, svim ste se silama uprli to uništiti. I što sad hoćete? Da vam plješćemo? Da ne bi! Takvo ponašanje nije ništa drugo nego zluradost i sebičnost, a vi se sad možete skrivati iza čega hoćete i pričati priče za malu djecu u koje ni sami ne vjerujete. I slažem se da je ova rasprava s vama besmislena, pa minirajte i dalje čim netko nešto napravi. «Bravo»!

Ignore: KressoM, delux

Pa meni u svakom slucaju imponira da su se ‘gospoda’ iz SDA potrudili stati nam na kraj… to samo govori koliko smo doista opasni

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

ma najobičnija glupost. evo, i web tražilice (Google na primjer) non-stop brste netom i indeksiraju i keširaju stranice (i sda) i to nije problem. zaustavite reuters …

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


bogme vas rajca ova nathalie he he … nego nathalie, pustimo url fishinge ili phishinge. nema razloga da se nabacujemo pojmovima kojima ne baratamo, zar ne? bolje ti brini brigu što sa svojih 70K deviza učiniti. možda kamp kućicu, a možda i u fondove ako već ne u dionice. lijepo na ww.hrportfolio.com još jednom, pa taj site malo proučiti. ima tamo korisnih podataka. pikni na slijepo neki fond pa si izračunaj koliku bi vrijednost sad imala da si te novce u taj fond stavila prije 3 mjeseca. pa onda, dok ti lošija polovica hrče, a ti u ritmu nabrajaj imena fondova i prinus u 2007. ima dioničkih, balansiranih … zapadnoevropskih, domaćih, istočnoevropskih … rizičnijih, manje rizičnih … svega što ti srce želi. a možeš bogami i neki nekretninski pronaći. udri brigu na veselje … pusti top 10 … završena priča.

ali bi prije toga trebala platiti podatke s HRportfolia, a ne ih dobiti besplatno [smiley8]

inače ovo je forum o ulaganjima, a ne o informatici … možemo mi malo skrenuti s teme, ali ne treba pretjerivati …

tunjevino, znači završen je fishing ? ostaje samo na udicu ? a?

I love the Smell of Profits in the Morning

pukla mreža. flaks u ruke, pa tko ima bolji mamac … [smiley2]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


pukla mreža. flaks u ruke, pa tko ima bolji mamac … [smiley2]

a imali smo najbolje namjere …

I love the Smell of Profits in the Morning

@Nathalie:

Vidim da od pustog prepucavanja s “pačićima” kako nazivate one koji pišu na ovom topicu, niste našli za vrijedno odgovoriti na pitanje koje sam u više navrata postavljao i ja ali i još neki članovi….

Vama je očito bitno da svi vide kako ste vi jako pametna informatičarka – ali ovdje to uopće nije bitno. Nama je bitno kako ćemo mi do svojih podataka, prema tome ako nam u tome ne možete i ne želite pomoći ( a očito je da je tako ) onda nemojte više ni gubiti svoje dragocjeno vrijeme lupajući praznu slamu na ovoj temi , nego otvorite novu temu kao što vam reče kolega od Tune – po mogućnosti učinite to na nekom drugom forumu – nek se tema zove : imam 70 000 eur što ću s njima jadna ja? Pa nek vam razni navlakači i nadri ulagači predlože kako da to oplodite .

Pozdrav. [smiley8][smiley6]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

ZA NATALIE
Drž se stara jer ti si zbilja glas razuma na ovom forumu. I ja sam također pokušavao razgovarati argumentima ali se to ovdje ne može postići iako samo bio mišljenja da je profil ljudi takav da će to biti moguće. Nema ovdje analitičkog pristupa već smao vrijeđanje i postovi “daj mi sve” a ako nećeš onda si trol, jalnuš itd.
To ti je slično diskusiji o GMO hrani gdje smo svi najpametniji i sve znamo a genetičari su papci koji nam sole pamet i nemaju pojma.
Dakle krenuti ću tvojim putem i prestati participirati na forumu (da ekipa ne misli da ih se špijunira) jer sam imao najbolju namjeru čuti konstruktivne kritike i prijedloge (a ne daj mi sve daj mi sve sad).
I za kraj mog sudjelovanja par odgovora.
1. DA ekipa iz SDA je ovaj site radila SAMA samcata (nemojte to shvatiti kao ljudi znaju svoj posao već kao idioti su toliko škrti da ne daju lovu nekom drugom jer je mogao netko sa foruma to razviti)
2. Vaš fishing je zadnjih par dana korištenja imao sve značajke DDOS napada na web site te je to primarni problem kojeg vi ignorirate.
3. Zar nitko ovdje nema petlje i sposobnosti složiti kratak dopis sa prijedlozima (mi bi ovo i ono) te poslati SDA
4. Kako je moguće da ignorirate činjenicu da je stanje na nečijem računu u HR tajni podatak i da je prvih 10 računa sve što je po zakonu dozvoljeno prikazati. Što se tiče susjeda imaju iste pravne učinke korištenja informacija kao i SDA pa biće to je tamo jako dobro. Zamisli da imaš preko weba dostup cijeloj listi dioničara iz SDA. Sutra bi bila na forumu a poslije bi bilo zanimljivo vidjeti tko bi bio tužena strana što je stanje nečijeg računa “procurilo” u javnost.

No usprkos svemu ostajte mi dobro i tržite što više (jačajte tržište) jer to je dobro za sve nas i uživajte u našim uvjetima tržišta kapitala jer nema puno zemalja koje vode račune po investitoru već samo po borkerima i skrbnicima pa tamo niti ne postoji top 10 iz kojih bi se malo pomogli.

Toliko od mene i lijep pozdrav Natalie (ako budeš tražila posao javi m ise na PM [smiley2])

Democracy is not for the people

Stvarno je žalosno da se ekipa iz SDA (Hanfe) bavi time hoćemo li mi automatski skidati javno dostupne podatke ili pak ručno, i da vrlo revno mijenjaju stranice ne bi li spriječili automatsko učitavanje podataka. A kad je riječ o ažuriranju bilo čega drugoga što bi koristilo razvoju tržišta, transparentnosti, pravne zaštite itd. onda su vrlo, vrlo spori i najčešće neučinkoviti… Zbilja žalosno. Ali pogledajte zato gdje je Hrvatska u svijetu po mogućnostima poslovanja: ako se ne varam iza 120. mjesta (bilo je prije koji mjesec objavljeno istraživanje u Poslovnom). I umjesto da se vlade usmjere na to da omoguće i potpomognu razvoj poduzetništva, tržišta, pravne zaštite itd., oni samo smišljaju namete, ograničenja, sputavanja… Vrlo “perspektivno” i obećavajuće za razvoj hrvatske gospodarske situacije… Katastrofa! Srbija će nas preteći u svakom pogledu za manje od 2 godine, Rumunjska i Bugarska su EU… Treba li još što dodati?! Osim da bi se hrvatski vlastodršci već generacijama trebali barem stidjeti, ako su već zaštićeni od bilo kakve pravne odgovornosti…


ZA NATALIE
Drž se stara jer ti si zbilja glas razuma na ovom forumu. I ja sam također pokušavao razgovarati argumentima ali se to ovdje ne može postići iako samo bio mišljenja da je profil ljudi takav da će to biti moguće. Nema ovdje analitičkog pristupa već smao vrijeđanje i postovi “daj mi sve” a ako nećeš onda si trol, jalnuš itd.
To ti je slično diskusiji o GMO hrani gdje smo svi najpametniji i sve znamo a genetičari su papci koji nam sole pamet i nemaju pojma.
Dakle krenuti ću tvojim putem i prestati participirati na forumu (da ekipa ne misli da ih se špijunira) jer sam imao najbolju namjeru čuti konstruktivne kritike i prijedloge (a ne daj mi sve daj mi sve sad).
I za kraj mog sudjelovanja par odgovora.
1. DA ekipa iz SDA je ovaj site radila SAMA samcata (nemojte to shvatiti kao ljudi znaju svoj posao već kao idioti su toliko škrti da ne daju lovu nekom drugom jer je mogao netko sa foruma to razviti)
2. Vaš fishing je zadnjih par dana korištenja imao sve značajke DDOS napada na web site te je to primarni problem kojeg vi ignorirate.
3. Zar nitko ovdje nema petlje i sposobnosti složiti kratak dopis sa prijedlozima (mi bi ovo i ono) te poslati SDA
4. Kako je moguće da ignorirate činjenicu da je stanje na nečijem računu u HR tajni podatak i da je prvih 10 računa sve što je po zakonu dozvoljeno prikazati. Što se tiče susjeda imaju iste pravne učinke korištenja informacija kao i SDA pa biće to je tamo jako dobro. Zamisli da imaš preko weba dostup cijeloj listi dioničara iz SDA. Sutra bi bila na forumu a poslije bi bilo zanimljivo vidjeti tko bi bio tužena strana što je stanje nečijeg računa “procurilo” u javnost.

No usprkos svemu ostajte mi dobro i tržite što više (jačajte tržište) jer to je dobro za sve nas i uživajte u našim uvjetima tržišta kapitala jer nema puno zemalja koje vode račune po investitoru već samo po borkerima i skrbnicima pa tamo niti ne postoji top 10 iz kojih bi se malo pomogli.

Toliko od mene i lijep pozdrav Natalie (ako budeš tražila posao javi m ise na PM [smiley2])

Konačno jedan konkretan odgovor. Iako nije previše pomogao u trenutnom rješavanju naših problema, dao je neke smjernice, pa stoga hvala i pozdrav.

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!


ZA NATALIE Drž se stara jer ti si zbilja glas razuma na ovom forumu. I ja sam također pokušavao razgovarati argumentima ali se to ovdje ne može postići iako samo bio mišljenja da je profil ljudi takav da će to biti moguće. Nema ovdje analitičkog pristupa već smao vrijeđanje i postovi “daj mi sve” a ako nećeš onda si trol, jalnuš itd. To ti je slično diskusiji o GMO hrani gdje smo svi najpametniji i sve znamo a genetičari su papci koji nam sole pamet i nemaju pojma. Dakle krenuti ću tvojim putem i prestati participirati na forumu (da ekipa ne misli da ih se špijunira) jer sam imao najbolju namjeru čuti konstruktivne kritike i prijedloge (a ne daj mi sve daj mi sve sad). I za kraj mog sudjelovanja par odgovora. 1. DA ekipa iz SDA je ovaj site radila SAMA samcata (nemojte to shvatiti kao ljudi znaju svoj posao već kao idioti su toliko škrti da ne daju lovu nekom drugom jer je mogao netko sa foruma to razviti) 2. Vaš fishing je zadnjih par dana korištenja imao sve značajke DDOS napada na web site te je to primarni problem kojeg vi ignorirate. 3. Zar nitko ovdje nema petlje i sposobnosti složiti kratak dopis sa prijedlozima (mi bi ovo i ono) te poslati SDA 4. Kako je moguće da ignorirate činjenicu da je stanje na nečijem računu u HR tajni podatak i da je prvih 10 računa sve što je po zakonu dozvoljeno prikazati. Što se tiče susjeda imaju iste pravne učinke korištenja informacija kao i SDA pa biće to je tamo jako dobro. Zamisli da imaš preko weba dostup cijeloj listi dioničara iz SDA. Sutra bi bila na forumu a poslije bi bilo zanimljivo vidjeti tko bi bio tužena strana što je stanje nečijeg računa “procurilo” u javnost. No usprkos svemu ostajte mi dobro i tržite što više (jačajte tržište) jer to je dobro za sve nas i uživajte u našim uvjetima tržišta kapitala jer nema puno zemalja koje vode račune po investitoru već samo po borkerima i skrbnicima pa tamo niti ne postoji top 10 iz kojih bi se malo pomogli. Toliko od mene i lijep pozdrav Natalie (ako budeš tražila posao javi m ise na PM [smiley2])

Baš me zanima hoću li dobiti pismeni odgovor i u kojem roku.

Pozvat ću se na tvoj upis, pa da vidimo.

Inače dao sam nekoliko konkretnih primjedaba, na niti jednu nisi odgovorio.

Prelistaj par stranica unazad.

Sjeti se da te plaćamo mi, porezni obveznici.

Pozdravi mi Natali i nemoj previše hrkati.

I love the Smell of Profits in the Morning

Evo imam jedan konkretan prijedlog. Sve po zakonu i jednostavan za implementaciju.

Predlažem da se kreira repozitorij u koji će se svaki dan spremiti arhiva TOP10 vlasnika te kreira izvještaj za uporedbu dva datuma za neki konkretan ticket, konkretnog investitora ili kompletnu arhivu. Ako bi imali takav izvještaj bilo kakvo lokalno arhiviranje podataka o TOP10 bilo bi suvišno. Trebate se samo izboriti za malo više diskovnog prostora i dobro poindeksirati tablice.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Sav sam se naježio!
Zamislite, oni nam prijete da više neće pisati!
Ajme, svi sveti što ćemo sad????

Umjesto da budu manji od makova zrna i na usluzi investitorima zbog kojih i imaju svoj posao i svoje plaće, oni se još pravdaju sa nama da bi mi trebali biti sretni što imamo javno dostupne podatke.
Predlažem vam da osnujete “Udrugu obrane dostojanstva radnika SDA prve smjene” pa da štrajkate glađu pred Kamenitim vratima.
Nisu za vas niti dionice, niti odgovornost, niti odnosi sa investitorima.
Sramota!

[smiley12]

La vita e bella!


Evo imam jedan konkretan prijedlog. Sve po zakonu i jednostavan za implementaciju.

Predlažem da se kreira repozitorij u koji će se svaki dan spremiti arhiva TOP10 vlasnika te kreira izvještaj za uporedbu dva datuma za neki konkretan ticket, konkretnog investitora ili kompletnu arhivu. Ako bi imali takav izvještaj bilo kakvo lokalno arhiviranje podataka o TOP10 bilo bi suvišno. Trebate se samo izboriti za malo više diskovnog prostora i dobro poindeksirati tablice.

ovo bi bilo predobro…a ne bi bilo niti nešto preteško za izvesti sa informatičke strane…ostaje samo pitanje da li je to zakonski moguće i da li to oni žele dati besplatno…

inače ne bi bilo loše da ljudi daju dobre prijedloge kao što je ovaj pa da netko skupi to sve, lijepo sredi i pošalje službeno u SDA pa da vidimo što će se dogoditi, te ako nešto odbiju da li će biti bar obrazloženo zašto.
kad već čovjek kaže da su otvoreni za prijedloge zašto ne probati….

pozdrav

New Report

Close