TOP 10 – 2008.

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TOP 10 – 2008.

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nisam ni znao da se tako dobro držim [lol]


Nego dal se rade pripreme za Top 10 – 2009 ? [lol]

Ovu godinu ionako se nitko nije proslavio [lol]

Vaš link

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

ajmo odmah krenut sa TOP10 2010….mislim da bi i slijedeću mogli preskočit [lol]

DOKUP!


Dodajem i cijene moja procjena na kraju 08.

1.IGH- 22k
2.ATPL-5,5k
3.VIRO-2,4k
4.ADRS-0.68k
5.ATGR -1,35k
6.HT-0,47k
7.INA-3,6k
8.ZABA- 15k
9.DLKV -2,3k
10.LKRI-1,2k

Ima još 3 dana fore, sve je moguće 🙂

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Dodajem i cijene moja procjena na kraju 08.

1.IGH- 22k
2.ATPL-5,5k
3.VIRO-2,4k
4.ADRS-0.68k
5.ATGR -1,35k
6.HT-0,47k
7.INA-3,6k
8.ZABA- 15k
9.DLKV -2,3k
10.LKRI-1,2k

Huhhhh, pa ti si presao u pesimiste!!!! [cool][cry]
[/quote]

Pazi šta reče Ivek na dan 07.12.2008.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Stanje pri kraju…

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Ljudi, bila je ovo teška godina, tko zna šta nas čeka iduče godine, vjerovatno jedna dosadna stagnacija, sa iznenadnim valovima nošenim optimizmom koji če više biti želje nego realnost.
SVIMA KOJI SUDJELUJU U RASPRAVAMA, KOJI ČITAJU ISTE, KOJI IH MODERIRAJU ŽELIM SVE NAJBOLJE U NOVOJ 2009. GODINI I DA VAM SE OSTVARE SVE ŽELJE, DA BUDETE ZDRAVI I DA VAM VAŠE ULAGANJE DONESE ZADOVOLJSTVO!!!!!!
DRAGON!!!


Stanje pri kraju…

Čestitke kolegi Neuromance – izgleda da je tajna uspjeha bilo izabrati što više dionica kojima se neće trgovati [lol]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

jedan osvrt…

kako li danas naivno izgleda kad smo prosle godine tako zeljno i ishitreno svi ocekivali nastavak trenda rasta
zaboga, nismo valjda ocekivali crobex na 10000 ?? bojim se da jesmo
iako realno, kriza se nazirala vec sredinom prosle godine, i svakako ju se moglo predvidjeti i prema njoj postupati, i jos uvijek se moglo izaci na vrijeme kad je bio IPO HT-a
u tom pogledu smo se pokazali nedoraslim

imamo pristup svim relevantim informacijama, i bilo je za ocekivati da ce kriza doci, uostalom, mnogu su je najavljivali, (zapravo svi smo mi ocekivali neki pad, ali ne bas ovoliki) no nitko nije znao odgovor na kljucno pitanje: kada tocno?
to je vidljivo po cijelom forumu, veci dio godine je na forumu bio trend UP, UP, no samo se pokazalo da oni koji su vikali UP UP ne znaju alate, niti su u stanju predvidjati
iako, ponavljam imamo pristup svim relevantnim podacima iz kojih se moglo iscitati
s te strane forum me razocarao, pokazao se drukerski, i sto je mozda vaznije nekompetentnim

iako, bilo je i ovdje forumasa koji su se nazivali medvjedima (koji su mozda isto u jednom djelu drukerski djelovali) no barem su koliko toliko predvidjeli krizu, odnosno barem su na vrijeme otisli u cash (barem se tako tvrdi)
oni su usutkani pa su se povukli u svojevrsni brlog kojeg je gotovo nemoguce naci na netu
i to je isto bila odredjena pogreska, trebala su se cuti i druga razmisljanja
trend UP UP je nastavljen, no sve je (nazalost) islo DOWN

jedini plauzibilan argument bi bio da nemamo iskustva (dovoljnog) i da je ovo mnogima prva kriza (ovaj put "malo veca i ozbiljnija" nego 2005)

no, nakon toga trend se promjenio pa je jedan dio ekipe postao "pesimistican", i sve je trebalo ici DOWN,
UP UP vise nije bio "in" (koliko se ovo cini smjesnim toliko je tragicno)
to je vidiljivo po procjenama gdje bi crobex trebao biti 31.01.09, dio ekipe je ocito u cashu a dio valjda u dionicama (ili barem pola cash, pola dionice)

sada, pred kraj godine, cini mi se da je vecina ekipa "izgubljena", ne znaju sto vise ocekivati, da li ce mozda ici UP ili ce nastaviti DOWN

sto reci na kraju?
generalno, razocaran sam (mozda najvise samim sobom) jer sam podlegao masi i histeriji,nisam racionalno promatrao tijek dogadja, s druge strane razocaran sam svima nama, nismo se pokazali dovoljno kompetentnim (kako mi na trzistu kapitala tako i nasa vlada, koja je veci dio godine tvrdila da idemo UP (gospodarski rast i slicno) a pred kraj su poceli stezati nekakve remenove i tvrditi da smo u "banani", bolje je reci da smo banana-drzava, a ne da smo u banani, a sam izraz dovoljno govorili koliko su nam kompetentni i strucni koji nam vode drzavu( nazalost ne mislim da bi bilo ista bolje da su "oni drugi" pobijedili i dosli voditi drzavu)) i zato smo tu gdje jesmo, iako smo mogli predvidjeti i djelovati na primjeren nacin

ocjena: dovoljan, i to samo zato sto smatram da imamo potencijala, no pravi test ce biti 2009. vidjet cemo koliko smo naucili (kako neki ovdje kazu: ulozili u znanje) i koliko smo skupili iskustva
godina koja je pred nama ce nam pokazati koliko zaista vrijedimo
i vidjeli smo da ne treba biti bahat, trziste to strogo kaznjava, najveca glupost na trzistu kapitala je biti bahat

svako dobro zelim svima u sljedecoj godini

pozdrav

strateg

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

Čestitke neuromance-u na pobjedi!
Čestitke i piniju i karlu28 koji imaju gubitak ispod 50%
Čestitke i 7-up-7u i janlani koji imaju gubitak preko 80%

Sve na(j)bolje u 2009. dioničarima i onima koji to više nisu.

Kraj godine! Čestitke neuromance-u na pobjedi!
Sretna vam noga godina!

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."


Kraj godine! Čestitke neuromance-u na pobjedi!
Sretna vam noga godina!

Prije svih čestitke kolega i Vama na velikom trudu i nepotrebnoj zahebanciji..sretno Vam bilo!


Kraj godine! Čestitke neuromance-u na pobjedi!
Sretna vam noga godina!

Iskrene pohvale i čestitke na izuzetnom trudu gospodinu Dejavue za sve što je napravio za boljitak [/b]foruma te svim sudionicima koji su ( pa malo i ja ) STRASTVENO ( komentarima i mišljenjima ) pristupili ovoj "igri" te nešto naučili tjekom godine što se tiće investiranja!
Ako smo imalo "pametniji" svi skupa nakon prošle godine znati ćemo "se postaviti" za ovu tekuću godinu koja će biti i dobra i loša!!!

Puno zdravlja, osobne sreće i ulagačkog znanja SVIM FORUMAŠIMA!!!!

Čestitke pobjednicima (i na vrhu i začelju [wink] ) . Stvarno je bila teška godina iza nas, oboreni su svi negativni rekordi. Svim forumašima, pogotovo onima koji su preostali iz "stare garde" želim sve najbolje u novoj godini, gora od prošle teško da može biti (barem na burzi). [thumbsup]

Želim svima čestitati novu 2009 ,poželjet Vam sve najbolje i mani te se braćo trgovine dionicama za neko vrijeme,nema tu više kruha za sitne i neinformirane igrače!!!!
Hakela9,Edo,Zoranko,ZlataBartl,Sandy,Koraće,Kan,Coca-Cola,Magnet
Ja sam se sa svojom plejadom nickova davno povukao!!!

New Report

Close