TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

OK, tino70 .

Ja sam izbacio postove iz 2006..kada se TNSA bila trnoružica koja se budi . Mnogi je imaju od tada, i imaju neke spoznaje o njoj . Osobno, dugo sam bio vani,sada sam se vratio,mislim da je cijena Ok .

Vidim da imaš VRLO svježe i kvalitetne informacije . Doziraš ih na kapaljku . Koga štitiš skrivanjem tih podataka od forumaša .

Zašto ne postaš jednu cjelovitu sliku trenutnog stanja TNSA ?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Kolega Crumarix, u zabludi ste, dajem sve od sebe i pišem sve što znam. Svaki dioničar mora znati najviše što je moguće o firmi u koju je uložio svoj novac. Dajte si i Vi malo truda!

Opa, čista secesija, nadam se da i ostale vrijedne nekretnine pripadaju nekom umjetničkom pravcu, možda baroku ili gotici, nešto će biti i iz doba rokokoa. Sve to treba uzeti u obzir kod procjena nekretnina, kad se već naveliko kalkulira. [smiley]

Kad kupujete bilo koju dionicu pitajte se tko će tu dionicu poslije vas kupovati, i to još po višoj cijeni od vaše nabavne. Vi dionice kupujete da bi ih jednoga dana prodali po višoj cijeni, je l’ tako?…tko će ovih dana i mjeseci kupovati ovu dionicu?
Oni koji je nemaju ne razmišljaju o njoj sa željom da je kupe, oni koji je imaju razmišljaju o njoj sa željom da je prodaju. I tu imamo nesrazmjer, koji neminovno mora dovesti do daljnjeg spuštanja prodajne cijene…Ukoliko se pojavi neki novi moment, ali pozitivan, doći će uravnoteženja želja i cijena će krenuti prema gore….a koji se to novi pozitivan moment u bliskoj budućnosti može pojaviti kad je u pitanju transadrija ?
Žao mi je, al’ ja ga ne vidim. Sad i da cijena ove dionice padne ispod 1.000 kuna uzeo bi maksimalno 2% u odnosu na cijeli svoj porfelj.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Kolega bananarama

jesto to vi sa 115 komada na 1825 ? Neće ići, ja sam mjesecima slično držao, ali tek 1500 pali !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Kolega bananarama

jesto to vi sa 115 komada na 1825 ? Neće ići, ja sam mjesecima slično držao, ali tek 1500 pali !


Moraš malo pritiskati cijenu. Kupnja na 1500 je sasvim Ok! Neki će prodati na toj cijeni, nadajući se da će biti i niže, a drugi će kupovati vjerujući suprotno. Tko griješi? Vrijeme će najbolje pokazati rezultat prodaje ili kupnje.

Eto još malo pritiska na 1810, možda netko lorisu proda po 1400. [rolleyes]

Eto, kolege dioničari, počam od danas radnici "Transadrije" rade za minimalac, dakle za 2.251,20 kn neto, mjesečno. Doista maksimalni napor Uprave u restrukturiranju tvrtke, koju su prethodno maksimalno brzo devastirali.


Eto još malo pritiska na 1810, možda netko lorisu proda po 1400. [rolleyes]

Kolega žargon nije u skladu s realnim očekivanjima. Svi znamo da će to još dolje i ja imam još dovoljno dionica i nemogu vani jer nema bida, ali da cijena dođe na 300-400 Kuna debelo bi prije odvagnuo i razmislio nego ponovo ulazio .
Vidim da je kolega tino upućen u razvoj događa, a novinari ga potvrđuju u zakašnjenju, a iz ovog razvoja situacije uz najbolju volju nevidim izlaz osim stečaja. Uprava po meni samo produžuje agoniju u kojoj će samo godine prolaziti na mjestu bez pomaka.
U stečaju se sva istina otkriva i kamen temeljac se ponovo polaže, a jedino tada kroz neku akviziciju dolazi do napretka za tvrtku i radnike. Niste valjda mislili da bi neki novi vlasnik mogao pokrenuti ponovo TNSA na noge bez radnika ? Naravno da nebi i zato sam siguran da je stačaj jedini odgovor.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

stečaj je majka zdrave ekonomije

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].


Eto, kolege dioničari, počam od danas radnici "Transadrije" rade za minimalac, dakle za 2.251,20 kn neto, mjesečno. Doista maksimalni napor Uprave u restrukturiranju tvrtke, koju su prethodno maksimalno brzo devastirali.

Već sam ranije predvidio sličan razvoj događaja. Dakle oko 200 radnika je pristalo na minimalac, oni nastavljaju s daljnjim radom. Ja tu ne vidim više temelja za stečaj. Sa preostalima koji su proglašeni "viškom" postići će se dogovor o isplati otpremnina, koje neće biti baš nešto "izdašne". Za očekivati je da tu bude još određenih nesuglasica. I jedna i druga strana će gledati da se izvuku što povoljnije.
Sa ovom upravom ili bez ove uprave, firma nastavlja s daljnjim poslovanjem.
Radnici koji su "podržali" upravu ( jer u stvari drugu alternativu nisu niti imali) dobit će zaostale plaće i redovit "minimalac". Zadržali su zaposlenje, a s oporavkom poslovanja rast će im i plaće.
Prodaja bilo koje vrednije nekretnine iz temelja mijenja položaj radnika, odnosno dobit će više od minimalca. Ne vidim ništa loše za firmu koja se riješila "viška" radnika da bi preživjela. U svijetu su to napravile već odavno i daleko veće i jače firme, i to je bio neophodan korak ka "ozdravljenju".
Poslije restruktuiranja ovo postaje poželjnija firma za uložiti novac, a to će uskoro prepoznati i drugi veći ulagači. Uvjet da bi banke dale novi dugoročni kredit bio je rješavanje 1/3 zaposlenika.



Eto, kolege dioničari, počam od danas radnici "Transadrije" rade za minimalac, dakle za 2.251,20 kn neto, mjesečno. Doista maksimalni napor Uprave u restrukturiranju tvrtke, koju su prethodno maksimalno brzo devastirali.

Već sam ranije predvidio sličan razvoj događaja. Dakle oko 200 radnika je pristalo na minimalac, oni nastavljaju s daljnjim radom. Ja tu ne vidim više temelja za stečaj. Sa preostalima koji su proglašeni "viškom" postići će se dogovor o isplati otpremnina, koje neće biti baš nešto "izdašne". Za očekivati je da tu bude još određenih nesuglasica. I jedna i druga strana će gledati da se izvuku što povoljnije.
Sa ovom upravom ili bez ove uprave, firma nastavlja s daljnjim poslovanjem.
Radnici koji su "podržali" upravu ( jer u stvari drugu alternativu nisu niti imali) dobit će zaostale plaće i redovit "minimalac". Zadržali su zaposlenje, a s oporavkom poslovanja rast će im i plaće.
Prodaja bilo koje vrednije nekretnine iz temelja mijenja položaj radnika, odnosno dobit će više od minimalca. Ne vidim ništa loše za firmu koja se riješila "viška" radnika da bi preživjela. U svijetu su to napravile već odavno i daleko veće i jače firme, i to je bio neophodan korak ka "ozdravljenju".
Poslije restruktuiranja ovo postaje poželjnija firma za uložiti novac, a to će uskoro prepoznati i drugi veći ulagači. Uvjet da bi banke dale novi dugoročni kredit bio je rješavanje 1/3 zaposlenika.
[/q
a onda se Alisa probudila i shvatila da nije bilo zeca…a svizac je zamotao čokoladu
ma o čemu ti pričaš????helou?????pričaš firmi koja je na poznat hrvatski način popljačkana do temelja………….pa mislim stvarno ja se divim ovako ljudima koji znaju maštati , halucinirati jer zdrav razum a pogotovo poznavanje i življenje aktualnog stanja ne daje niti malo nade niti optimizma a kamoli vjerovanje o nekom ozdravljenju…..

New Report

Close