TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mišković, zvani Pistola /bivši direktor koperacijske sigurnosti TNSA/, će kazneno goniti odgovorne ljude iz Grada Rijeke i Riječkog sportskog saveza, jer je NK Orijent poslovao preko alternativnih računa ???? A šta je s Tnsa i isplaćivanjem preko Trans-Ri, i godinama legalnoj krađi radnika i imovine???
Prijedlog : neka se Pistoli vrate sve pare (i potraživanja od TNSA), a on neka oformi novi NK "Lopine s
Orijenta".Svakako centar neka bude Ključić, financijski kluba Tonžetić, krila Račić i Lepur, obrambeni
Skomina i Glažar, na golu Viola (sa svojim atributima) i na kraju Tajči neka bude Nives Celzijus.
Obavezano prisustvo na svim utakmicama svi bivši i sadašnji zaposlenici TNSA. Pa rajo uživajte [thumbsup]

Nippone, prva liga si, baš si me nasmijao. Nego, vidim da nisi uspio kompletirati nogometnu momčad, Dream team TNSA , a nije ni čudo, jer ono što je preostalo….. [lol]

Dobro je u tragediju TNSA unijeti malo šege i zahebancije. Kako možemo pročitati iz tiska, Pistola, pored pokretanja stečaja i kaznenog progona, ima namjeru s, kako on kaže, nekoliko svojih ljudi preuzeti NK Orijent. Zemljo otvori se! Nevjerijatna je činjenica da je taj neškolovani tip, poznati riječki šaner i razbijač, došao do pozicije tehničkog direktora jednog sportskog kluba s dugogodišnjom radicijom i savjetnika u nekad uglednoj špediterskoj kući. U oba slučaja su iza njega stajali Ključaričeki. Bogme je bratija dobrano zadužila i riječko gospodarstvo i riječki sport.

Ne mogu pronači na gledalici TNSA….kaj se više ne trguje s ovom hrtijom?

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Nisam nikad imao ove dionice, ali priča je oduvijek jako zanimljiva! Još malo humora iako je više za suze. Najbolje bi bilo da šibenski kamiondžija kupi Luku Šibenik novcima Transadrije, to bi bila priča stoljeća!

Vaš link

nisu li ovi bili povezani sa TNSA

Kolega ovo vam je post samog Vrcana,nik VRNI, iz 2008 godine (str 453)…

²Vidim da se malo pisalo i o mojoj tvrtci i kupnji dionica pred skupštinu

osjetio sam potrebu da se izjasnim zašto i na koji način sam to napravio,jer se ipak radi o mojoj obitelji i meni te nebi htio da sva ta nagađanja i pretpostavke postanu stvarnost

prvo da vam objasnim povezanost Vrnija i Transadrie,

Vrni je jedan od najvećih uvoznika sviježeg voća i povrća u Hrvatskoj, a voće i povrće pri uvozu nosi na sebi jako visoke carine, zatim zaštitne carine i na kraju PDV tako da pri svakom uvozu imamo visoke izdatke. Pri uvozu jednog kamiona od 25 do 40 tisuća kuna puta cca 2000 kamina koje dovezemo dobije se cifra od 50 do 80 miliona kuna. Niti jedan špediter nema tako visoke carinske garancije da bi mogao pokrivati naš promet osim Transadrie, Schenkera i Intereurope, s kojma također radim, ili smo mogli otvoriti sami svoju špediciju što mi je stvarno zadnja opcija.Sad da vam tu ne širim priču,ako nekoga zanima objasnit ću mu posebno u drugoj poruci ako zatraži.

drugo

firme kćerke Transadrie koje se nalaze u Sloveniji , Crnoj Gori i Bosni također rade za našu grupaciju, bolje nazvati interesnu skupinu koja jedna drugoj ne smeta jer svaka radi na svom tržištu,
detaljnije o tom poslu možete pročitati

http://www.jutarnji.hr/cl…8,6,banane_uvoz,128987.jl

također su u planu novi projekti u luci Šibenik , jer za sada bananu dovozimo u Bar (Crna Gora) i Koper (Slovenia), a nedostaje nam centar Jadrana radi smanjena troškova distribucije u Hrvatsku i Bosnu

treće i najbitnije za vas zašto i kako smo kupili dionice

mi ne trgujemo niti ulažemo u dionice i ove dionice su nam prve
obrtaj robe u našoj firmi je toliko veliki tako da ga niti jedna dionica ne može nadmašiti (cca 80 do 90 puta se okrene isti novac u godini dana)
ove dionice iz trezora smo kupili na naš zahtjev jer smo primjetili da se stvaraju neke struje oko Transadrie koje bi nam prema našoj slutnji mogle ugroziti poslovanje. Uprava nas je uvjeravala da nemamo razloga za brigu, ali smo uz teške pregovore ipak to kupili i dobli pravo glasa. Dionicu smo platili 6.700 kn i platili smo sve. Znači nije poklon niti nikakva prevara. U ostalom Transadria je Hrvatska tvrtka i rađe ću razvijati nju nego bilo koj stranu. Kao što sam gore već rekao , radimo i sa Schenkerom koji je najveći špediter u Europi i ništa nisu bolji naprotiv za mene su gori špediteri u usluzi i fleksibilnosti jer ovdije su ipak naši ljudi i naša carina i to mi sve nekako lakše ide u ovoj opciji.

Ante Vrcan ²

U kratkim crtama i izmedju redova …kasnije se ispostavilo da su dionice kupljene kreditom banke a jamac je bila ..a tko drugi nego…transadrija !!!! Kako kredit nije vracen Transadrija je i terecena za dug tvrtke Vrni te je na taj nacin unistavana tvrtka a novac i dionice se izvlacili na tudje racune…Sve je to bilo odavno poznato i uskoku i dorhu i hfp-u i svi oni su odgovorni za nedjelovanje i sprecavanje unistvanja drzavne imovine…da ..drzavne jer je najveci dionicar transadrije upravo drzava a te institucije su njeni zastupnici.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Zaboravih spomenut da se radilo o 1000 dionica Transadrije ukupne vrijednosti negdje oko 6,7 mil kuna.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Hvala Lucijane što si nas malo podsjetio na jednu, od niz krim financijskih i dioničarskih akrobacija, u režiji stare i razhebane uprave tnsa. Inače, ono što je od ove tvrtke ostalo, najbolje govori najsvježija web stranica iste, s novom organizacionom shemom, primjerenoj više nekim minulim realsoc vremenima ove firme, a možda i kadrovima: jedan čovjek, jedna služba, još samo nedostaje da se ponovo uvedu OOUR; [smiley]

Da, "Vrni" je bio vrhunski komercijalni i financijski poduhvat kriminogene uprave TNSA. Pored toga što su na grbaču firme natovarili 6,7 mil kn kredita za ništa, jer dionice nisu vraćene, otpisali su i 5,7 mil. komerc. faktura istog kupca. Nešto prestrašno.
Nego, hodam ja danas Rijekom, kad pored mene projuri crni "Peugeot 407", jedan od onih iz ex ergele, ex Transadrije. Za volanom Pistola. Malo kasnije drugi, manji, "206". Za volanom Viola. Horror se nastavlja.

Molim kolega dionis, zalosno je da se to sve desavalo na ocigled i pod "lupom" javnosti i da dan danas za to nitko nije a kako stvari stoje i nece odgovarat.
Evo samo jedan citat sa web stranica tvrtke…
""Transadria je svrstana u 1 posto najvećih i najboljih hrvatskih tvrtka prema Zavodu za poslovna istraživanja, a to potvrđuju i dobivene nagrade Zlatna kuna 2003., 2005., 2006. i 2007. godine"…a onda su dosli "spasitelji" i danas smo tu gdje jesmo.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Dakle, ex korporativna sigurnost Tnsa, zvan pistola, domogao se čak i transadrijinog peugeota.Pa bolje bi njegovom satutsu pristajao onaj porsche iz riječke porezne uprave kojeg su neki dan nudili na aukcji.Doduše bez kola i motora, a za to je tu Viola.


Molim kolega dionis, zalosno je da se to sve desavalo na ocigled i pod "lupom" javnosti i da dan danas za to nitko nije a kako stvari stoje i nece odgovarat.
Evo samo jedan citat sa web stranica tvrtke…
""Transadria je svrstana u 1 posto najvećih i najboljih hrvatskih tvrtka prema Zavodu za poslovna istraživanja, a to potvrđuju i dobivene nagrade Zlatna kuna 2003., 2005., 2006. i 2007. godine"…a onda su dosli "spasitelji" i danas smo tu gdje jesmo.

Pozdrav


A sada prodaju obiteljsko srebro .Samo ne navode koliko bi platili,oće li biti poštena cijena ili ispod stola da država prebaci iz propale Tnsa u persektivnu udavaču Može li to sa samo 28%dionica?U uređenim državama sigurno nemože a kod nas….


Dakle, ex korporativna sigurnost Tnsa, zvan pistola, domogao se čak i transadrijinog peugeota.Pa bolje bi njegovom satutsu pristajao onaj porsche iz riječke porezne uprave kojeg su neki dan nudili na aukcji.Doduše bez kola i motora, a za to je tu Viola.

Ode luka skoro po početnoj cijeniJedini ponuđač Petrokemija

Skoro pa da covjek pomisli kako je drzavi i bilo u interesu da transadria ode u stecaj pa da se druga njena tvrtka domogne njene imovine po povoljnijoj cijeni. Sta je tu je ..eto prodan je udio u luci sibenik..sta je sljedece na bubnju..?

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close