TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega Nipponmaru, istinu zborite. Čudno je društvo ostalo u TNSA. I nije im loše. Malo rade, lovica kaplje. S lijepim vremenom evo ih na terasama obližnjih kafića, tržnici, u svako doba radnog dana. Ležerno i neobvezujuće. I nije Tajči jedina "zvijezda" TNSA d.d. u stečaju. Glavna komercijalna uzdanica stečajnog, šef deviznog saldakontija, izvjesni Z. K. u svom, kako on misli, pohodu za vraćanje starih komitenata, razvija teoriju da su za propast tvrtke krivi radnici. I to oni koji su napustili tvrtku i koji su sa sobom, eventualno, povukli nekog komitenta. Pa i ako je od tipa koji je do samog kraja virio iz dup… ex uprave, previše je.

Može dotični Z.K.lupat gluposti, ljudi su masovno počeli odlaziti kada je "pala" garancija (26.03.2011).
Moj sadašnji kolega dao je komentar na događanja u TNSA : "Treba stvarno biti umjetnik za s….., firmu kao što je TRANSADRIA".Ali svaka čast tim spodobama (mislim na bivše rukovodioce) i još uvijek "lojalne" podanike i to treba znati. Firma koju se godinama izgrađivalo samim radom zaposlenika, jedan Ključić,drugi Ključić, financijska direktorica (L.P.), Pistola, sve bivši , šefica platnog Viola, Velika direktorica (P.T.), ….sve sadašnji.su uspjeli.
Najgore je u svemu tome što su sve pokrali i vjerovatno nikad neće odgovarati za učinjeno, jedino je malom čovjeku zadovoljstvo da bar na forumu može komentirati. Inače prognoza trajanja TNSA je cca 3 mjeseca. Onda dolazi Pistola ugasiti svjetlo (to će mu biti plaćeno preko Student servisa).

http://sibenskiportal.hr/2012/03/27/drasko-lambasa-novi-direktor-luke-sibenik/

U svjetlu aktivnosti prvog potpredsjednika hrvatske Vlade, vjerovnicima TNSA koji očekuju naplatu svojih potraživanja ne preostaje drugo nego da što prije nauče kazačok, na čelu sa gosp.Čupkovićem

http://mok.hr/vijesti/sibenik/drasko-lambasa-politika-me-nije-dovela-na-celo-luke

I za još par preostalih smrtnika, (ne)radnika, te ex radnike i neradnike, kad je nestala ova najezda "dioničara" (eng. mosquito overrun), ostale još nekretninice.

Pored famozne uprave, dobar dio indirektne odgovornosti snose i ovi "overruneri", od kojih aposlutno niti jedan nema apsolutno nikakve veze niti afiniteta prema struci, osim fast food profita.

thus:
A shareholder or stockholder is an individual or institution (including a corporation) that legally owns any part of a share of stock in a public or private corporation. Shareholders own the stock, but not the corporation itself. (Fama 1980).

Stockholders are granted special privileges depending on the class of stock. These rights may include:

The right to sell their shares,
The right to vote on the directors nominated by the board,
The right to nominate directors (although this is very difficult in practice because of minority protections) and propose shareholder resolutions,
The right to dividends if they are declared,
The right to purchase new shares issued by the company, and
The right to what assets remain after a liquidation.

Stockholders or shareholders are considered by some to be a subset of stakeholders, which may include anyone who has a direct or indirect interest in the business entity. For example, labor, suppliers, customers, the community, etc., are typically considered stakeholders because they contribute value and/or are impacted by the corporation.

Shareholders in the primary market who buy IPOs provide capital to corporations; however, the vast majority of shareholders are in the secondary market and provide no capital directly to the corporation.

Therefore, contrary to popular opinion, shareholders of American public corporations are not the (1) owners of the corporation, (2) the claimants of the profit, nor (3) investors, as in the contributors of capital.[1] [2]

Kad je firma kupovala dionice i trošila milijune , a iste rasle rapidno. Podsjetnik s prve strane foruma, krenule su s oko HRK 600,00 , pa vrhunac dosegle na HRK 11.000,00, a s obzirom da je tako neprofitna firma, najezda mosquita za fast food profit bila je abnormalna.

Naravno "stoka sitnog zuba" bavila se placom i kakvim takvim radom u svojoj sigurnoj košnici.

Uprava u razini poštenja ovih dioničara , apsolutno bez ikakve strategije i iskustva, puštala je da se stvar kotrlja.

Nahebaše radnici, ko ih pita , bilo ih je oko 350, danas se leti na tisuće.

Ako ništa drugo , naheba i koji "mosquito dioničar", pa neka im.

Samo palača, obale i neboderi i dalje stoje. Neprodani.

E da i tih 350 (odbrojavanje 125 još slijedi), su gladni, jadni i prodani za kruh.

Ko ih pita? Nitko.

Ja ću Vam prodati dionice, dragi dioničari. Ispod cijene. Uvjet je jedan kacot po dionici.
Bidam s 25,99 Kn/dionica.
Ima li zainteresiranih?


U svjetlu aktivnosti prvog potpredsjednika hrvatske Vlade, vjerovnicima TNSA koji očekuju naplatu svojih potraživanja ne preostaje drugo nego da što prije nauče kazačok, na čelu sa gosp.Čupkovićem

Ne znam da li se u Transadriji trenutno pleše kazačok, poloneza ili užičko kolo. Ono što znam je da su bivši radnici, male dioničare neću ni spominjati, koji očekuju naplatu svojih potraživanja nagrabusili. Ne prodaje se ništa, imovina se procjenjuje više od pola godine, mada već postoje višekratne procjene te iste imovine, stari-novi podobnici komotno dolaze na posao, pojedini tek u 9 h, plaće dolaze, stečajni, vidimo, kadrovira i na široj razini. Odbor vjerovnika pasivan, apsolutni muk.
Izgleda da ni stečajni nije uspio odoljeti šarmu ogromnog kabineta, punog umjetničkih slika u secesijskoj palači u centru grada s pogledom na riječki akvatorij. Biti će to dug stečaj.

Ako napišem doslovno što mislim o tim spodobama, gosp.moderator mi neće objaviti poruku,zato neću.
Kao i prije više od godinu dana tvrdim, da nije kriv nama radnicima niti ključić (nema potrebe za velika slova),pistola,viola,tajči i ostali, kriva je ova država i vlada da je dozvolila i dozvoljava i dalje da pljačkaju i nisu i nikad neće odgovarati za učinjen kriminal.
Najapsurdnije mi je da sada velika tajči, uručuje otkaze djelatnicima koji su u TNSA radili kao mravi,
srcem i dušom vjerovali u tu firmu i rukovodstvo. Nemam riječi (odnosno imam ali ne smijem napisati),
za te stare-nove podobnike.
Samo mi (radnici), možemo ići uzdignute glave Korzom, a njima svima je bolje da se sakriju ispod nekog kamena ispod kojeg su isplazili.
[cool]

Evo malo novosti i o ovoj tuznoj i zalosnoj prici…http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Transadria-prodaje-Luku-Sibenik

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Koliko su ono bile procijene..?…od 15 do 75 mil…eto..prodaja ide po 24 mil…zainteresirana naravno petrokemija.

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Koliko su ono bile procijene..?…od 15 do 75 mil…eto..prodaja ide po 24 mil…zainteresirana naravno petrokemija.

Pozdrav


Kolega prodaja idea al ne po 24 mil jer je to početna cijena.Konačna cijena zavisi od toga koliko će biti zainteresiranih kupaca i do koje su cijene spremni ići. Ja prognoziram u rasponu 40-50 mil kn.Mene više brine po kojoj će cijeni otići upravna zgrada ipak je tu 15000-16000m2 raspoređeni na koliko vidim 6 katova.Ako ovo u Sloveniji prodaju po 1500eu m2,ako to bude i cijena u Rijeci mogli bi uprihodovat 170-180 mil kn s kojim bi pokrili sve dugove.

Na jučerašnjem sastanku u TNSA, izneseni su neki podaci,koje bih želio podijeliti s Vama.Tajči sada im btto plaću 12.000,00 (a do sada "samo nebo zna"), leži i uživa. Njen muž i dalje isto tako leži na na granici.
Pitam se tko je tu socijalno osjetljiv ??? Kada su dobili otkaze gđa Novosel, gđa Mladenka nitko se nije ni stresao. Karinja "veliki referent" je voditelj sektora uvoz-izvoz (btto plaća 9.000,00 kn), i desna
ruka Tajči. Svi koji su radili u TNSA znaju tko i što su oni. Kriteriji gosp.Čupkovića su u najmanju
ruku "čudni", da ne kažem što gore. Ljenčine, neznalice, beskarakterne osobe još jednom uživaju u
neopravdanim plaćama i otpremnimama. Pošteni i vrijedni su na HZZZ, i u drugim firmama doprinose svojim znanjem i marljivošću. [sad]


Na jučerašnjem sastanku u TNSA, izneseni su neki podaci,koje bih želio podijeliti s Vama.Tajči sada im btto plaću 12.000,00 (a do sada "samo nebo zna"), leži i uživa. Njen muž i dalje isto tako leži na na granici.
Pitam se tko je tu socijalno osjetljiv ??? Kada su dobili otkaze gđa Novosel, gđa Mladenka nitko se nije ni stresao. Karinja "veliki referent" je voditelj sektora uvoz-izvoz (btto plaća 9.000,00 kn), i desna
ruka Tajči. Svi koji su radili u TNSA znaju tko i što su oni. Kriteriji gosp.Čupkovića su u najmanju
ruku "čudni", da ne kažem što gore. Ljenčine, neznalice, beskarakterne osobe još jednom uživaju u
neopravdanim plaćama i otpremnimama. Pošteni i vrijedni su na HZZZ, i u drugim firmama doprinose svojim znanjem i marljivošću. [sad]

Vidim da si iz kuće Tnsa ili blizu nje pa bih molio koliko po tebi vrijedi upravna zgrada i šta drugi pričaju o vrijednosti

Poštovani, ne znam koliko vrijedi zgrada, niti za koliko će se eventualno prodati. Zaposlenicima,
bivšim i sadašnjim je važno dokopati se mizernih isplata (neisplaćenih) plaća i otpremnina.
Naša poraživanja su "smiješna" u odnosu na razne Tajči, Karinje, Šegote, a da ne pričam o menadžerskim plaćama Ključića, Račića, Pistole, Lemura, Deve i sl. Nadam se da će to biti brzo, i da nam porez neće sve "pohapati".
Znam samo da niti ta isplata neće "isprati" gorčinu koju su gore navedeni svojim postupcima ostavili u nama.


Poštovani, ne znam koliko vrijedi zgrada, niti za koliko će se eventualno prodati. Zaposlenicima,
bivšim i sadašnjim je važno dokopati se mizernih isplata (neisplaćenih) plaća i otpremnina.
Naša poraživanja su "smiješna" u odnosu na razne Tajči, Karinje, Šegote, a da ne pričam o menadžerskim plaćama Ključića, Račića, Pistole, Lemura, Deve i sl. Nadam se da će to biti brzo, i da nam porez neće sve "pohapati".
Znam samo da niti ta isplata neće "isprati" gorčinu koju su gore navedeni svojim postupcima ostavili u nama.


i

New Report

Close