TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Trebao bi Vam gospodo netko od trenutnih zaposlenika Transadrije objasniti koliko vrijedi Transadrija.
Ja koji sam godine izgubio dole znam da za dionicu ne bi dao ni jednu kn. Vi baratate s ciframa od 100,200 mil kn..pa mi objasnite malo..koliko vrijedi spedicija bez klijenata s sacicom nesretnika koji dole sjede jer se nisu stigli prebaciti ni u jednu drugu spediciju?

mi baratamo o vrijednosti imovine a firma vrijedi po burzi 5mil kn a po ste. upravitelju licence su dobili a i klijenti se vraćaju

U TNSA zadnjih nekoliko godina očito vlada sindrom napuhanosti: prenapuhane dionice, napuhana vrijednost zgrade,napuhana cijena Luke Šibenik, prenapuhani Bulatov Tip, napuhani financ.rezultati; čak su i dečeci iz ekipe, koji su ispušili, bili su jako napuhani… Napuhanost prije ili kasnije mora nekam završiti

Prema procjenama banaka: Hypo banke, Šted banke, tržišna vrijednost poslovne zgrade u Rijeci je 85 mil. kuna. Obzirom na neodržavanost, nefunkcionalnost, nedostatak parkirališta u ovom se momentu ne bi uspjela prodati ni po toj cijeni. Tih 165 mil. kuna koje spominje Lepur rezultat je procjene izvjesne gđe.procjeniteljice,dobre znanice ex.upravitelja Ključaričeka kojom se baratalo i još se barata prema potrebi. Koje selektivno sječanje ima Lepur. Kaže kako Ključariček nije posjedovao voljni element, nije volio raditi. Pa to se oduvijek znalo.Imao je on voljni element za nešto drugo:krađu, šikaniranje i progon neistomišljenika. I to se znalo, pa nikom ništa. Svako dobro stečajnom, ali s ovim ljudima koji su ostali i koji su do zadnjeg dana podržavali Ključaričeka,čast izuzecima, teško će uspjeti u revitalizaciji društva.

Ključ nije imao ni znanje i voljni momenat, možda da je bio smješten u hotelu Bonaviji (kao Lepur), i dobivao dnevnice bi bio bolji. Da ne bi ! Ili da je kao mlađahni Petković svaki dan dolazio iz Zagreba sa službenim kolima TNSA (isto dnevnice i kartice), jer Bože moje "mali" je bio neophodan, kao i deva i još puno, puno njih.Siroti Ključić bi došao s Trsata oko 11 h, pa bi otišao na kavu u Phanas ili Poco Loco (ovisno o vremenu), 2-3 poziva i već je 14 h, i kao što svi znamo to je doba za ručak.(Ovo se ne odnosi na zaposlenike, jer oni ni u 10 ujutro nisu imali para ni za jogurt). Mi zaposlenici TNSA, možemo napraviti razmjenu, da nam npr. amerikanci daju 2 nuklearene bombe, a mi njima Ključića, Lepura, Račića, Bulata, Petkovića, devu, violu, pistolu i Tajči iste razorne moći.

Novi momenti u preduzeću "beda" (TNSA).Voditeljica, ex.direktorica počinje pregovore sa komitentima, koji otišli u druge špedicije. Malo je vjerovatno da će netko pasti na njezinu priču, jer još uvijek nema garancije za poslovanje (osim 10 dnevne), a što je još važnije nema zaposlenika koji to mogu odraditi.
Samih otpremnika u sektoru uvoz ostalo je cca 15 komada (ne računam zaposlene na granici), još uvijek se radi samo INA po sramotno maloj cijeni usluge. Prije puno vremena je trebalo započeti stečaj, kada
je bilo šanse opstati. Plaće se isplaćuju od naplata dugovanja nekih firmi, jer zarade nema, od ovog postojećeg poslovanja. Uvijek kad pomisliš da je kraj idiotizma, iznenadi nas Tajči (optimistica).

Kolega nipponmaru, a Tajči koju često spominješ, nije li to ona persona koja je nekoć pokazala zavidnu razinu znanja na jednom TV kvizu? Izluđivala je Tarika, cijeli studio i gledateljstvo, a vidi sad?

A, to je ona gspođa koja je ispala na prvom pitanju kviza, jer nije znala razliku između kratkovidnosti i dalekovidnosti! I tada je bila drčna i samouvjerena. Ta Tajči je danas voditeljica Gl.fil.Rijeka? Dotle je sve to došlo! Koja devastacija kadrova. Da nije tragično bilo bi smiješno.

Evo info. Zgrada Transadrie procjenjena je na 11 mil. EUR-a i to u idealnim uvjetima, tj. da tržište takvo što potražuje, realno je 8 mil. EUR-a, a zadnja ponuda je bila na 4,5 mil EUR. No ne može se prodati ispod 50% zadnje tržišne procjene. Ostale priče koje se ovdje vide su napuhane. Nadalje osim vanjštine i to s pristojne udaljenosti zdgrada nije u bajnom stanju, pogotovo je neadekvatna za hotel što se spominje, bez dodatnih drastičnih ulaganja.

Što se tiče poslovanja,u sektoru usluge, u najmanju ruku je nemoguće povratiti komitente iz jednostavnog razloga što je to upravo usluga, kao i sva druga vezana za imena ljudi i "know how" kojeg više nema.

Poslovanje se može bazirati tj. akvizirati isključivo sposobnom komercijalnom postavom, koje nit je bilo niti je pogotovo sad ima, te drugim jedinim adutom , a to je obrtni kapital , te toliko omiljena odgoda plaćanja, koju se u ovom momentu ne može pružiti.

Uza sve to potrebni su ljudi koji će to sve odrađivati, a to bi bili ljudi s "know how", s čeličnim živcima i vatrenom voljom, a kojih više nema, a oni koji su ostali su ižmikani ljudi s tankim živcima, bez volje za bilo što.

Jedini tko ima , ako ništa drugo , onda volje, jest stečajni koji nije prolazio katarzu, ali i nije čovjek od struke, stoga donosi krive procjene , a nema uza sebe nikakav tim.

Kolega jogurt, šta jest jest. Imaš od mene najvišu ocjenu, ali šta vrijedi kada neki "ižmkanci" iz Tnsa
ne mogu prihvatiti istinu.

"Ižmikanci" su do stečaja imali kartice i isplaćivalo im se ispod stola (ne svima). I da je ovo normalna država netko bi za to odgovarao. Najapsurdnije, je da glumci koji su pokrali firmu imaju m… tražiti zaostatke. Ne možeš vjerovati. Jadna firma kad je spala na Tajči (ona sad svih brani i čuva od otkaza preostale jadnike). Osoba nema veze s ničim, samo ima bahati stav i jezičinu.

čudan im je taj stečajni,kako misli dizat firmu sa vozačima i pistolom ?? nije transadrija autotrolej

nar10

Pistola je dobio pedalu, ali još se uvijek "šmuca" oko firme. Djevojka mu radi na obračunu (do kasno u noć), i vjerovatno dragoga obavještava o novonastalim situacijama.
Kako su nestale "lađe" (peugeoti su u skladištu na Srdočima), nestao je i parking ispred firme. pa sve izgleda još jadnije.
(Dobro da je Ključ dobio otkaz, jer on sada ne bi imao niti uvjeta dolaziti na posao, gdje bi čovjek parkirao službeni auto?). [yawn]

Na pročelju zgrade Transadrije d.d. u stečaju viju se dvije zastave, hrvatska i mađarska, konzularna, od kojih je prva, hrvatska, sasvim ofucana, jednom riječju dronjak. Pa ako već firma nema love za kupovinu nove bilo bi lijepo da razni šefovi odjela, savjetnici i savjetnice koji su u mjesecima prije stečaja za lojalnost Ključaričeku i kliki imali plaće od 15.000,00 kn naviše, sami za to izdvoje koju kunu. Jad iz vana, a bome još veći jad iz nutra. Pistolina djevojka je samo paradigma tzv. rukovodnog kadra koji je ostao u Transadriji. Sve to treba pod hitno raspustiti i ako se misli nastaviti s poslovanjem zamijeniti mlađim, strunim i moralnim ljudima.

Samo ne znam što će ti mladi raditi ??? Nema komitenata, nitko se ne vraća pa ni u ime "stare ljubavi i suradnje". Trebalo bi se preorjentirati na logistiku i sami transport. Kako znalci kažu "nema novih komitenata, ima samo starih, i tvoj pokušaj krađe istih od drugih otpremnika.TNSA nema što ponuditi :
niti kadra, a ni puno volje (ljudi su iscrpljeni),nema garancije (osim desetodnevne), i na kraju konca agonija se produžava za 1 godinu. Mladi ljudi i neka druga vrsta posla, mogu donekle osigurati
opstanak. Slažem s tino 70 da treba potjerati sve likove koji su se okoristili, izdali svoje kolege, podržavali rukovodstvo, pokrali firmu….

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/C61bCeeWbdb7pJibevGgaA==.pdf

Šta , jel ima netko objašnjenje za ovo ??

Relevantan podatak – novost objavljenja na ZSE o likvidaciji dionice TNSA s burze, moderatori ne puštaju objavu, što se dešava ???

Kressho

New Report

Close