TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Obvezu javne ponude ima 1/4 Crobexa pa nikome ništa.
zakon o obveznoj javnoj ponudi ;

Agencija upućuje na članak 9. stavak 1. Zakona o preuzimanju dioničkih društava (NN 109/07 i 36/09), koji propisuje da je Fizička ili pravna osoba obvezna objaviti ponudu za preuzimanje kad neposredno ili posredno, samostalno ili djelujući zajednički, stekne dionice s pravom glasa ciljnog društva, tako da, zajedno s dionicama koje je već stekla, prijeđe prag od 25% dionica s pravom glasa ciljnog društva (kontrolni prag).

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Da, meni najviše upada u oči ovaj dio: prijeđe prag od 25% dionica s pravom glasa ciljnog društva (kontrolni prag). Znaci, dionica sa pravom glasa. Koliko sam ja pročitao, Hanfa je ovima pribrojala i trezorske dionice. Koliko je meni poznato, trezorske dionice su bez prava glasa. Mislim da to na Upravnom sudu pada u vodu.


Da, meni najviše upada u oči ovaj dio: prijeđe prag od 25% dionica s pravom glasa ciljnog društva (kontrolni prag). Znaci, dionica sa pravom glasa. Koliko sam ja pročitao, Hanfa je ovima pribrojala i trezorske dionice. Koliko je meni poznato, trezorske dionice su bez prava glasa. Mislim da to na Upravnom sudu pada u vodu.

Pročitajte malo unazad, tamo Vam je sve potanko objašnjeno!

Ma čitao sam ja sve, ali sud se drži slova zakona. Svejedno, samo sam dao neko svoje mišljenje.

Da si čitao,pročitao bi u kojem su omjeru imale povezane osobe dionice . Trezorske se nisu brojale,dapače,bile su "ustupljene " ovima koji su ih sada lijepo vratili u trezor .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Drugim riječnikom ; početna cijena za pravo glasa je 2950 kn-a, biti će ovdje, velike, gužve oko prevlasti od 28.07.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

I, što kažete, tko bi ovdje bio poželjan kupac državnog paketa i time preuzimač ovog društva?

Postoji li neko stabilno i dobro upravljano domaće Društvo neke npr. iste ili komplementarne djelatnosti, koje bi bilo zgodan preuzimač? Koje bi moglo ovdje ostvariti bar nekakvu sinergiju ili prikladno proširenje obujma i vrste djelatnosti… Možda i društvo iz istog grada? 😛

Mene samo brine cijena. Da nije tako skupo, možda bih imao prijedlog tko bi trebao biti, ovako baš i nisam siguran da li je to dobra ideja. Novca na računu ima za preuzimanje, koje takvu priliku samo i čeka… ali nisam siguran da je ovo prihvatljiva cijena.

Prihvatljiva cijena???……… Meni je prihvatljivija ona od 6200 u obvezujućoj ponudi! [rolleyes]

Ja ne bih dao više od 2000 kn… 😉


I, što kažete, tko bi ovdje bio poželjan kupac državnog paketa i time preuzimač ovog društva?

Postoji li neko stabilno i dobro upravljano domaće Društvo neke npr. iste ili komplementarne djelatnosti, koje bi bilo zgodan preuzimač? Koje bi moglo ovdje ostvariti bar nekakvu sinergiju ili prikladno proširenje obujma i vrste djelatnosti… Možda i društvo iz istog grada? 😛

Mene samo brine cijena. Da nije tako skupo, možda bih imao prijedlog tko bi trebao biti, ovako baš i nisam siguran da li je to dobra ideja. Novca na računu ima za preuzimanje, koje takvu priliku samo i čeka… ali nisam siguran da je ovo prihvatljiva cijena.


Prihvatljiva cijena pa samo upravna zgrada vrijedi više


Ja ne bih dao više od 2000 kn… 😉

Da, istina ne bi dao, ali zato bi prodao za 6200![thumbsup]



I, što kažete, tko bi ovdje bio poželjan kupac državnog paketa i time preuzimač ovog društva?

Postoji li neko stabilno i dobro upravljano domaće Društvo neke npr. iste ili komplementarne djelatnosti, koje bi bilo zgodan preuzimač? Koje bi moglo ovdje ostvariti bar nekakvu sinergiju ili prikladno proširenje obujma i vrste djelatnosti… Možda i društvo iz istog grada? 😛

Mene samo brine cijena. Da nije tako skupo, možda bih imao prijedlog tko bi trebao biti, ovako baš i nisam siguran da li je to dobra ideja. Novca na računu ima za preuzimanje, koje takvu priliku samo i čeka… ali nisam siguran da je ovo prihvatljiva cijena.


Prihvatljiva cijena pa samo upravna zgrada vrijedi više
[/quote]
Koliko upravna zgrada vrijedi? (računa se samo ako je mogu prodati jer im ne treba za redovno poslovanje)

Nakon što kažeš koliko vrijedi ta upravna zgrada (koja im ne treba!) i to kažeš po razumnim valuacijama (naše tržišne cijena nekretnina u RH trenutno su još uvijek pri vrhu balona koji tek počinje pucati i ove cijene naravno da nisu niti približno te realne koje češ koristiti u izračunu) tada od toga oduzmi: 60 milijuna kn dugoročnih obveza, potom oduzmi 21 milijun kn neto kratkoročnih obveza, i na kraju oduzmi evenutalni gubitak koji su možda ostvarili u 2. kvartalu. I na tu (negativnu) sumu dodaj procjenu diskontiranog novčanog toka iz poslovanja koji projiciraš iz redovnog poslovanja ove firme da će se ostvariti pod pretpostavkom ove uprave (jer dok kupuješ ovakav manjinski paket, još nema nove nego računaš sa starom uparvom…) i kada to sumiraš, tu veliku negativnu i tu koliko-ti-ispadne nadam se pozitivu vrijednost, ta suma je neka realna vrijednost ove firme.

Ne znam kakvom matematikom možeš dobiti više od cca. 2000 kn po dionici…

Ne znam kakvom matematikom možeš dobiti više od cca. 2000 kn po dionici…

lynx,
matematika ti je dobro kao uvijek, ali ovdje igra prevlast i psihologija, a kao i budućnost strateške pozicije. Daj malo razmisli o tome .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Agencija upućuje na članak 9. stavak 1. Zakona o preuzimanju dioničkih društava (NN 109/07 i 36/09), koji propisuje da je Fizička ili pravna osoba obvezna objaviti ponudu za preuzimanje kad neposredno ili posredno, samostalno ili djelujući zajednički, stekne dionice s pravom glasa ciljnog društva, tako da, zajedno s dionicama koje je već stekla, prijeđe prag od 25% dionica s pravom glasa ciljnog društva (kontrolni prag).

"Eventualni" kupac ovog paketa na dražbi, također prelazi prag od 25%!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

i zato bi bilo simpatično da ga kupe opet oni koji već imaju obavezu javne ponude od prije,i naka uspiju dobiti bilo pošto manje od 6200,jer na taj način direktno zašparaju 27% dionica koje bi inače platili hfp po duplo većoj cijeni. Isplatilo im se čekati.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

New Report

Close