TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pitam se kaj bu se desilo s ovom dionicom kad država pusti u opticaj 30 % kaj drži, po meni jako opasna igra s ovom dionicom.

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]

POSLOVNI PRIHODI povecani sa 22.183.000,00 na 25.078.000,00 = +2.895.000,00kn +13,05%
POSLOVNI RASHODI smanjeni sa 28.680.000,00 na 24.834.000,00= – 3.846.000,00kn -13,41%

NAPOMENA:
financijski prihodi smanjeni sa 11.186.000,00 na 1.075.000,00 = -10.111.000,00kn -90,39%
U odnosu na isto razdoblje prethodne godine, ovodgodišnja dobit Grupe višestruko je manja, i to poradi činjenice što je istog razdolja prethodne godine Grupa iskazivala višestruko veće financijske prihode, i to po osnovu prodaje dionica Kvarner-banke d.d.Rijeka.

Dakle iz osnovne djelatnosti povecani prihodi, smanjeni rashodi, ali nema dodatnih financijskih prihoda jer ”Ovisno društvo Trans.Ri d.o.o. Rijeka, koji drži 20 % udjela u Policentru d.o.o. Rijeka, u I. kvartalu 2008.g. ostvarilo je 8,3 mil. Kn novčanog tijeka po osnovi akontacije dobiti za 2007.god.Doznaka udjelničarima, dakle i Transadriji, koja u istoj učestvuje sa 70,78%, a koja je uvjet za prihodovanje, još nije izvršena, budući se čeka odluka Skupštine društva Trans.Ri-a, najavljene za mjesec svibanj 2008.godine.

Potrebno je malo ipak citati izmedu redaka, a ne samo gledati sto su knjigovode upisali u FI.


bananarama: ” Ovdje ima još puno aduta koji se drže u rukavu. Osobno bih volio da cijena proklizi malo ispod 6000 zbog dokupa. Sutra ćemo vidjeti u kojem smjeru plovi ovaj “brod”.[rolleyes] ” imao si i previše vremena za dokupit ispod 6000. što nisi. nego bi kao sad kad je cijena otišla.

Nisam imao što prodati, jer sam u većini bio u crvenom. Sada je malo drugačija situacija. Razmišljam o prodaji IGH, jer je dobrano narastao. Već sutra sam na kupnji ukoliko bude ispod 6000![proud]


” A zato su valjda i kupili ovaj Tip d.o.o. [smiley]

… I zato valjda sada imaju manji finan.rezultat i manje novca na žiru[cry]

U srijedu se činilo da je put prema 8000 otvoren, ali stvari su se opet stišale…

Mislim da će nakon poziva na Glavnu skupštinu put ponovno biti otvoren, a taj poziv očekujem kroz najviše 2-3 tjedna

www.HonorarniPosao.net Biznis s manje stresa i jako dobrom zaradom -----> Domaining, trgovanje web domenama (web adresama) Ozbiljan posao, detalji na web stranici

Skupština mora biti održana u roku od godine dana, tj, do 12.7.?


Skupština mora biti održana u roku od godine dana, tj, do 12.7.?

..rok je 30.8. ,kako to kaže čl. 277 ZTD-a


Mislim da će nakon poziva na Glavnu skupštinu put ponovno biti otvoren, a taj poziv očekujem kroz najviše 2-3 tjedna

Što očekujete od skupštine?



Mislim da će nakon poziva na Glavnu skupštinu put ponovno biti otvoren, a taj poziv očekujem kroz najviše 2-3 tjedna

Što očekujete od skupštine?
[/quote]
ako ništa drugo, barem dividendu…

Što ovca ležeć' vidi daleko nije...




Mislim da će nakon poziva na Glavnu skupštinu put ponovno biti otvoren, a taj poziv očekujem kroz najviše 2-3 tjedna

Što očekujete od skupštine?
[/quote]
ako ništa drugo, barem dividendu…
[/quote]

Točno. Mislim da će biti minimalno kao i prošle godine, ali vjerujem i da će biti osjetno veća. Znam da bi neki bili sretniji kada se ne bi isplaćivala, ali u ovoj situaciji mislim da je poželjna.

Nego, kako komentirate što je trezor usporio kupovinu?

www.HonorarniPosao.net Biznis s manje stresa i jako dobrom zaradom -----> Domaining, trgovanje web domenama (web adresama) Ozbiljan posao, detalji na web stranici


Nego, kako komentirate što je trezor usporio kupovinu?

nema potreba da se razbacuje s municijom, cijenu su obranili…

Što ovca ležeć' vidi daleko nije...

New Report

Close