TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[b,
bananarama][/b]
Nikako da dokučim gdje se nalazi ovih 1775 dionica koje su protrgovane u posljednja dva tjedna. Vidljivo je da od toga trezor nije kupovao neku veću količinu. A ne mogu da vjerujem da su to sve pokupovali mali ulagači i razasuli uzduž i poprijeko po portfeljima. Novog imena u TOP 10 nema. Jedino logično što mi pada na pamet je da netko kupuje na stričeve, strine, bake i djedove, ujake i ujne, po recimo nekih stotinjak komada, da ne padne u oči i da se ne slika u prvih 10. Jer brat bratu na ovoj cijeni već dugo stojimo, i kada je Crobex bio na 3200, a i sada kada je na 3757, ni makac, dok se netko podebljava, i očito da mu ova cijena sasvim odgovara. Ako ovako nastavi, mogla bi jedna od “Tuđmanovih 200 bogatih obitelji” postati većinski vlasnik Transice, a onda smo nagrabusili.[rolleyes]

-kolega bananarama, ako je trezor dokupio to ćemo saznati, možda netko ima točne podatke pa neka ih stavi ?!
-a ostatak potrgovanih dionica su možda “mali” kupovali da si spuste ulaz ili su neki novi dioničari ušli,jer i ja mislim da je ovo dobra cijena za ulaz, trenutno ja nisam u kešu da dokupim, ali imam nešto dionica.
-to je samo moje mišljenje.

BANANARAMA, tvoje je promišljanje interesantno. Da li Ti ili netko drugi možda znate odakle pak lova mogućim “preuzimateljima” tnsa. Očito se pojavila pred kratko vrijeme, kaj ne?[embarass]


BANANARAMA, tvoje je promišljanje interesantno. Da li Ti ili netko drugi možda znate odakle pak lova mogućim “preuzimateljima” tnsa. Očito se pojavila pred kratko vrijeme, kaj ne?[embarass]

Cijena je taman na granici da te navuče na prodaju, a kupcu odgovara. Tako da me ne čudi što se sve veći broj malih dioničara “nasukalo” na ovu cijenu i polako kipa teret, a strpljiva “pčelica” pomno skuplja na toj razini i slaže u košnicu, pa kada napuni košnicu do kraja, onda će početi s pozitivnim vijestima da nas filuje, a Transica će da poskoči na cc 8000 u kratkom roku. Ne dajte “trutu” da jede Vaš med koji ste godinama skupljali ! Hold ![rolleyes]

57 dionica (koiko se vidi) nitko ne kupuje za 7kn razlike. Škrti (ŠKOTI) ovi sakupljači.[bye]

Dobro je krenulo danas,ali glavno da nitko ne želi prodat ispod 6.000….


Dobro je krenulo danas,ali glavno da nitko ne želi prodat ispod 6.000….

koju ti to dionicu gledas SLAVE?[shocked]

Što leži ne bježi


SLAVE: ” Dobro je krenulo danas,ali glavno da nitko ne želi prodat ispod 6.000…. ” koju ti to dionicu gledas SLAVE?[shocked]

Malo sarkazma,prijatelju….


magare007: ” SLAVE: ” Dobro je krenulo danas,ali glavno da nitko ne želi prodat ispod 6.000…. ” koju ti to dionicu gledas SLAVE?[shocked] ” Malo sarkazma,prijatelju….

sve ok frende[wink]

Što leži ne bježi

ipak je to neko čudno zatišje danas, nešto se sprema?[cool]

Da fakat, ništa se ne vidi u top10 u zadnjih 5 dana. Tomo prodao, ostali ne prodaju – nešto sitno kupio trezor i Skr. Zabe. He-he reklo bi se da su neki stari javni dioničari, pobjegli pod skrbničke? Jesam u pravu? Nagradno pitanje glasi “zašto” ? [sealed]


Da fakat, ništa se ne vidi u top10 u zadnjih 5 dana. Tomo prodao, ostali ne prodaju – nešto sitno kupio trezor i Skr. Zabe. He-he reklo bi se da su neki stari javni dioničari, pobjegli pod skrbničke? Jesam u pravu? Nagradno pitanje glasi “zašto” ? [sealed]

Zato što se debljaju, a stomak im se ne vidi![lol]


A sa čime bi isplatili dividendu. Prva dividenda je bila nakon keiranja uloženog projekta TOWER, to je sada iza nas, novi projekat nije izveden (trebal je biti u blizini američke ambasade – Buzin) ali nije. Došli su neki novi ljudi, nove ideje … živi bili pa vidjeli. Ali blagajna je prazna.

Šta nemaju ni za plače[lol]
to si isto čuo?


Gekko: ” A sa čime bi isplatili dividendu. Prva dividenda je bila nakon keiranja uloženog projekta TOWER, to je sada iza nas, novi projekat nije izveden (trebal je biti u blizini američke ambasade – Buzin) ali nije. Došli su neki novi ljudi, nove ideje … živi bili pa vidjeli. Ali blagajna je prazna. ” Šta nemaju ni za plače[lol] to si isto čuo?

hm, ja sam čuo da im se platni fond povećao i to zato što su uposlili neke nove face, i to za debelu plaću? što će im ti novi ljudi, možda pronađu model uspješnijeg poslovanja? A stalno se govori i komentira na ovom forumu o višku ljudi, .Ne kužim, ispada da su tu male plaćice teret, ljudi odlaze, a po izvještajima se vidi da troškovi osoblja rastu? Jeste li i to načuli?[sad]

Čemu sve ovo. Zatražite BON 2, u njemu su pravi odgovori.[cry]

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 8.071 28,07 Osnovni račun
2. TRANSADRIA D.D. RIJEKA 1.228 4,27 Osnovni račun
3. CENTAR BANKA D.D. 1.029 3,58 Skrb. račun
4. HPB D.D. 870 3,03 Skrb. račun
5. NAVA BANKA D.D. ZAGREB 835 2,90 Osnovni račun
6. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 776 2,70 Skrb. račun
7. PODRAVSKA BANKA D.D. 615 2,14 Skrb. račun
8. EIG D.D. 525 1,83 Osnovni račun
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 449 1,56 Skrb. račun
10. ŠKARICA BRANKO 404 1,40 Osnovni račun
Ukupno: 51,48

New Report

Close