TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

bananarama:

U posljednjoj minuti trgovine pojavio se nalog na prodaji 20 kom. po 6100, i u posljednjim sekundama netko pokupio. Slična situacija viđena je već mnogo puta na ovoj dionici. Ima li netko kakav komentar za ovakve posljednjo-sekundne transakcije?[undecid]

U posljednjim sekundama kupuje Petković (trezor) a pošto ih ima više koji bi van guraju se na asku da ih pokupi.
Upravo to guranje na asku je i spustilo ask sa 6.600 na 6.100. Meni se čini da je tu najagresivniji ERSTE SKRBNIČKI koji je najviše prodavao zadnji tjedan.

Zašto ERSTE izlazi ili zašto uopće netko izlazi na 6000? Kapitaliziraju dobit ili im je dosta letargije na ovoj dionici?

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 8.071 28,07 Osnovni račun
2. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 1.081 3,76 Skrb. račun
3. CENTAR BANKA D.D. 1.029 3,58 Skrb. račun
4. HPB D.D. 962 3,35 Skrb. račun
5. TRANSADRIA D.D. RIJEKA 801 2,79 Osnovni račun +17
6. NAVA BANKA D.D. ZAGREB 763 2,65 Osnovni račun
7. PODRAVSKA BANKA D.D. 690 2,40 Skrb. račun +4
8. JOZIĆ TOMO 669 2,33 Osnovni račun
9. EIG D.D. 525 1,83 Osnovni račun
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 409 1,42 Skrb. račun -32
Ukupno: 52,16

Što ovca ležeć' vidi daleko nije...

Bojim se da ni jedno ni drugo, već se radi o procjeni da je sada cijena ove dionice na maximumu, a vjerojatnije će tako biti na duži period, ili još gore, radi se o procjeni da će nakogn objave GFI-a dionica strmoglavo pasti.

Dana 25.09.2007.g. Policentro je na ime djelomičnog povrata dugovanja za kupljenu licencu i dobivenu pozajmicu doznačio na žiro-račun Trans.Ri 9,9 mil.Kn. Time je pot-raživanje Trans.Ri po toj osnovi svedeno na 11,6 mil. Kn. Na dan bilance, sredstva su na žiro-računu Trans.Ri. Na Skupštini društva Policentro od 27.09.2007.g. odlučeno je da se dobit po Zavr.rač. 2006.god. rasporedi ulagačima na način koji će na Trans.Ri imati slijedeći učinak: 7,5 mil. Kn isplate u novcu; 15 mil.Kn udio u Fondu Escapital, Padova. Isplata dobiti uslijediti će u listopadu 2007.god.,a najavljena je i moguća isplata akont. dobiti za 2007.g. i to 4 mil.eura, također do kraja 2007.g.NaTrans.Ri od iste otpada 20%; Srazmjerno učešće Transadrije u navedenim dobitcima je 70,78%;

Kolega Trhjller od kada to TNSA vrijedi tako malo da joj je max.6000 kn.Tko to prića da će GFI biti loš i da će dionica strmoglavo pasti.Lijepo bih molio da nam to argumentirano pojasnite ili su to nove špekulacije za rušenje ove dionice.Unaprijed zahvaljujem na koreknom odgovoru.[thumbsup]


Bojim se da ni jedno ni drugo, već se radi o procjeni da je sada cijena ove dionice na maximumu, a vjerojatnije će tako biti na duži period, ili još gore, radi se o procjeni da će nakogn objave GFI-a dionica strmoglavo pasti.

svaka cast. navuci ljude da prodaju sto nize. mislio sam da ispod 6.000 nece ici medutim strah je prisutan, a ovakvi postovi ga i produbljuju.

” U posljednjim sekundama kupuje Petković (trezor) a pošto ih ima više koji bi van guraju se na asku da ih pokupi. Upravo to guranje na asku je i spustilo ask sa 6.600 na 6.100. Meni se čini da je tu najagresivniji ERSTE SKRBNIČKI koji je najviše prodavao zadnji tjedan. ” Zašto ERSTE izlazi ili zašto uopće netko izlazi na 6000? Kapitaliziraju dobit ili im je dosta letargije na ovoj dionici?
[/quote]
Zar taj Petković nije član Uprave ili NO???

Ni Petkoviću nije lako (član je NO, ekspert za trgovanje dinicama). Iako je maher za trgovanje, morao bi promijeniti taktiku (ova do sada vodi samo padu dionice).[pray]


Ni Petkoviću nije lako (član je NO, ekspert za trgovanje dinicama). Iako je maher za trgovanje, morao bi promijeniti taktiku (ova do sada vodi samo padu dionice).[pray]

hm…. mislim da ovakav “ekspert” će pomalo, ali sigurno takvom taktikom urušiti TNSA.!!¨![cry]

Situaciju s TNSA treba sagledati iz potpuno drugog kuta, tj. da ove godine, usprkos padu crobexa preko -20%, TNSA se održala iznad 6000 kn, prvenstveno zahvaljujući samoj TNSA i njenim čelnim ljudima koji su uredno kupovali (i kupuju TNSA sad dok je jeftina). Time su:
1. zaustavili pad cijene i spriječili potonuće ispod 6000 kn
2. pokazali dioničarima da je 6000 kn granica gdje će se cijena TNSA braniti
3. vrlo jeftino nakupovali solidne količine TNSA u trezor na niskim razinama 6000-6500 kn.

Umjesto da ste i vi radili isto (ja jesam) sad kukate što je cijena pala umjesto da ste iskoristili ovu odličnu priliku koja teško da će duže potrajati. [wink]

Ignore: KressoM, delux

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 8.071 28,07 Osnovni račun
2. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 1.081 3,76 Skrb. račun
3. CENTAR BANKA D.D. 1.029 3,58 Skrb. račun
4. HPB D.D. 962 3,35 Skrb. račun
5. TRANSADRIA D.D. RIJEKA 801 2,79 Osnovni račun
6. NAVA BANKA D.D. ZAGREB 783 2,72 Osnovni račun +20
7. PODRAVSKA BANKA D.D. 688 2,39 Skrb. račun -2
8. JOZIĆ TOMO 669 2,33 Osnovni račun
9. EIG D.D. 525 1,83 Osnovni račun
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 388 1,35 Skrb. račun -21
Ukupno: 52,15

Što ovca ležeć' vidi daleko nije...

Trezor na 5. mjestu. Wow.

A što kad trezor više ne bude mogao kupovati?? RIB[bye][bye]

Ostala mi je u sjećanju jedna formula od Fedora ili Todora da to ne vrijedi više od 3.500 kn

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


A što kad trezor više ne bude mogao kupovati?? RIB[bye][bye] Ostala mi je u sjećanju jedna formula od Fedora ili Todora da to ne vrijedi više od 3.500 kn

Uvijek me iznenade ovakvi padobranci. Najčešće se pojave kada nanjuše dobar plijen. Tek kada trezor ne bude više kupovao, slijedi nam eksplozija. Sve dok trezor kupuje, neće biti nikakvih pozitivnih vijesti niti objava o daljnim ulaganjima . O ovoj dionici se maksimalno “ćuti”, zato iz dana u dan i tone. Očito da je to onima koji dokupljuju još uvijek u interesu, a i meni osobno se ne žuri. Slatke brige slijede tek kada “golubovi” propjevaju, a do tada pametni se oprezno “debljaju”.[thumbsup]

BID na Transadriji neizgleda dobro ,ali osobno mislim da neće puno ispod 6000,00 kn.
Ovo je neka psihološka granica.
Target mi je oko 20000,00kn!
Živili.

Rizik je moj prijatelj

New Report

Close