TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nista od ovoga. pad triggera margin callove, a margin callovi ruse cjenu, ciji pad triggera nove margin callove. nalazimo se u zatvorenoj petlji koju najbolje mozemo iskoristit kupnjom dionica sto jeftinije.

Bit će toga na 6000 ko Šljunka. Još ako dođe novi NO, bit će to prava partija pokera.

Samo teško da Ključo može izgubiti. On ima pare,a Vi dionice.

A da ne govorimo koliko iskustva u predloženom NO. Sve profići. Nemaju svi zajedno godina kao Ključo.

Zoran Milanović: " [u]......to nisam pročitao, ne znam ništa o tome a najbolje mi je kad čujem da o tome treba odlučiti struka, ma kakva struka, mislim .........[/u]"


Ja i dalje stojim iza svojeg izračuna kojeg sam napravio ugrubo, a to je da dionica Transadrije samo na temelju ulaganja u Tower centar vrijedi najmanje 11206 Kn. Dakle, da je osnovana samo s ciljem da uloži novac u Tower centar, izgradi ga i proda pa se ugasi. Naravno da sam uzeo u obzir samo dio koji ona ima u vlasništvu, uzevši u obzir i kvadrate koji otpadaju na hodnike, predvorja, fontane itd. Ne pada mi napamet prodavati, ali da sam iznerviran, jesam. Jer sam je pred Skupštinu očekivao na 13000-14000, a ona je na pola tog iznosa. Prema mom mišljenju, da se Transadria danas trži po 20-25k, nitko ne bi imao pravo reći da je nerealna i previsoka cijena. Nitko tko ju je proučio malo dublje od samog Izvješća za 1Q. Molim one koji se ne slažu da me razuvjere, a ne “popljuju” jer takav način komunikacije po forumima ne doživljavam.

ajd baci taj grubi izračun, pa ćemo pogledati i dodati (oduzeti) detalje….

mich

HPB se i dalje iskrcava, mislim da je to glavni razlog zasto jos uvjek nemamo nikakav rast.

26.6.07
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 8.071 28,07 Osnovni račun
2. JOZIĆ TOMO 1.484 5,16 Osnovni račun
3. HPB D.D. 1.420 4,94 Skrb. račun
4. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 1.153 4,01 Skrb. račun
5. FILIPOVIĆ MARIJAN 1.029 3,58 Osnovni račun
6. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 603 2,10 Skrb. račun
7. HOMAN MOIRA 444 1,54 Osnovni račun
8. MITROVIĆ MILIVOJ 329 1,14 Osnovni račun
9. ALVIŽ NICOLAS 301 1,05 Osnovni račun
10. EIG D.D. 260 0,90 Osnovni račun
Ukupno: 52,49

28.6.07.
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 8.071 28,07 Osnovni račun
2. JOZIĆ TOMO 1.484 5,16 Osnovni račun
3. HPB D.D. 1.400 4,87 Skrb. račun
4. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 1.153 4,01 Skrb. račun
5. FILIPOVIĆ MARIJAN 1.029 3,58 Osnovni račun
6. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 603 2,10 Skrb. račun
7. HOMAN MOIRA 444 1,54 Osnovni račun
8. MITROVIĆ MILIVOJ 328 1,14 Osnovni račun
9. ALVIŽ NICOLAS 301 1,05 Osnovni račun
10. EIG D.D. 299 1,04 Osnovni račun
Ukupno: 52,55

5.7.07
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 8.071 28,07 Osnovni račun
2. JOZIĆ TOMO 1.496 5,20 Osnovni račun
3. HPB D.D. 1.284 4,47 Skrb. račun
4. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 1.153 4,01 Skrb. račun
5. FILIPOVIĆ MARIJAN 1.029 3,58 Osnovni račun
6. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 603 2,10 Skrb. račun
7. HOMAN MOIRA 444 1,54 Osnovni račun
8. EIG D.D. 341 1,19 Osnovni račun
9. MITROVIĆ MILIVOJ 328 1,14 Osnovni račun
10. ALVIŽ NICOLAS 301 1,05 Osnovni račun
Ukupno: 52,34


fenomeno: ” Ja i dalje stojim iza svojeg izračuna kojeg sam napravio ugrubo, a to je da dionica Transadrije samo na temelju ulaganja u Tower centar vrijedi najmanje 11206 Kn. Dakle, da je osnovana samo s ciljem da uloži novac u Tower centar, izgradi ga i proda pa se ugasi. Naravno da sam uzeo u obzir samo dio koji ona ima u vlasništvu, uzevši u obzir i kvadrate koji otpadaju na hodnike, predvorja, fontane itd. Ne pada mi napamet prodavati, ali da sam iznerviran, jesam. Jer sam je pred Skupštinu očekivao na 13000-14000, a ona je na pola tog iznosa. Prema mom mišljenju, da se Transadria danas trži po 20-25k, nitko ne bi imao pravo reći da je nerealna i previsoka cijena. Nitko tko ju je proučio malo dublje od samog Izvješća za 1Q. Molim one koji se ne slažu da me razuvjere, a ne “popljuju” jer takav način komunikacije po forumima ne doživljavam. ” ajd baci taj grubi izračun, pa ćemo pogledati i dodati (oduzeti) detalje….

Napisao sam ga na drugom forumu, sada ću to pokušat potražit. Uglavnom, nije tablični, i vrijednosti su približne, rađen je onako iz glave, ali ne računam na velika odstupanja. Zapravo se to ne može službeno nazvati izračun[smiley2], ali otprilike pokazuije stanje stvari. Evo sada ću potražiti pa ga postam.

www.HonorarniPosao.net Biznis s manje stresa i jako dobrom zaradom -----> Domaining, trgovanje web domenama (web adresama) Ozbiljan posao, detalji na web stranici

Velik dio imovine Transadrije nije revaloriziran i velik dio nekretnina ima knjigovodstvenu vrijednost 0 (nula) i usprkos tome cijena TNSA-R-A je trenutno skoro 10000 Kn i očekuje se znanat rast u vrlo kratkom roku (do ljeta). Što će tek biti kada revaloriziraju svu imovinu i prikažu u izvješćima pravu vrijednost dugotrajne imovine…..ili jednostavno prodaju dio te imovine? Ogroman novac od prodaje bi tada sjeo na račun, ili bi se BV povećao revalorizacijom.
Ok, možda se netko neće složiti da ova dionica već sada ima veliku vrijednost, puno veću od trenutne tržišne, ali u tom slučaju taj netko nikako ne može poreći da ova dionica ima ogroman potencijal, i to REALAN!
Evo gruba procjena što samo WTC znači za Transadriju:
140000 m2 ukupne površine, * TransRi-ovih 20 % daje 28000 m2. Transadria ima 70% u TransRi tako da je 70% od TransRi-inih 28000 m2 jednako 19600 m2. (140000*0,2*0,7=19600)
Dakle po tome je Transadria vlasnik 19600 m2 u WTC-u. Uzmimo da taj prostor od 19600 m2 nije iznajmljiv u cijelosti, ondosno da ga nije moguće prodati u cijelosti kao takvog pošto su tu vjerojatno ubrojani i hodnici, ograđeni prostori itd (pretpostavka). Dakle, ako je primjerice moguće prodati 70% tog prostora to daje 13720 m2 (19600*0,7=13720 m2). Dakle imamo 13720 m2 u WTC-u koje je moguće i iznajmljivati i redovito ubirati prihod, a tek nakon nekoliko godina prodati.
Ili ako pretpostavimo da je odmah na prodaju, znači 13720 m2 se prodaje po cijeni od uzmimo 3200 € po m2 (pretpostavka), to daje 43 904 000 € (13720*3200=43904000).
Današnji srednji tečaj je 7,34 dakle taj iznos u Eurima daje 322 256 360 Kn, što podijeljeno na broj dionica (28755) daje 11206,93 Kn po dionici. To je po mom mišljenju minimalistička procjena. Eto, to je samo vrijednost koju WTC daje dionici Transadrije. Naravno da treba otplatiti kredite, da postoji još mnogo rashoda, ali protustavka tome su ostali prihodi. Ovdje samo gledam grubu vrijednost dugotrajne imovine. Nadalje, poslovna zgrada na atraktivnoj adresi također ima enormnu vrijednost. Dalje, udjeli u lukama (da ne nabrajam), poslovni prostori po Hrvatskoj i izvan nje, skladišta, konsignacijska skladišta koja će sigurno ići na prodaju ulaskom Hrvatske u EU, itd itd itd itd itd itd……..
Naravno da ima rashoda i da se ne može ovako gledat, ali računam ugrubo. Jer ima i prihoda, Transadria se širi i na ostale djelatnosti, a i prema najavi g. Ključaričeka širit će se i dalje. Sklopljen je i posao sa Petrokemijom što će biti još jedan izvor prihoda i vrlo vjerojatno i lijepe dobiti.
Zadnja cijena u petak bila je 9774 Kn. Pa to je oko 12,5% manje od iznosa koji Transadriji daje samo vrijednost WTC-a!!! Da li je isplativo kupovati TNSA-R-A i dalje i na ovoj razini? Hm, jel potreban odgovor? Mislim da na ovom forumu nema ograničenih posjetitelja niti djece koja ne znaju zbojit 2 i 2.
Recimo da je trenutna cijena tih 11206 Kn, hm, ma kupovat ću je i dalje sa svim raspoloživim cashom jer bi temelj za tu cijenu bio samo WTC. Još uvijek u cijenu nije uračunata poslovna zgrada za koju su se mogle na određenim forumima pročitati procjene da vrijedi 25 – 55 miliona € !
Onda udjeli u manjim poduzećima, onda udjeli u lukama, onda ostale nekretnine, poslovni prostori itd. Ajoj, pa nije lako niti nabrojati sve što Transadria posjeduje. A uz to sve treba imati na umu da ako je primjerice realna cijena dionice Transadrije 40000 Kn, da tu cijenu tržište digne bez problema na 100 000 Kn. Koliko je samo prenapuhanih dionica. Za TNSA-R-A definitivno vjerujem da je duboko ispod razine na kojoj bi realno trebala biti, a tržišno ima potencijal da dođe stvarno na 100 000 Kn (zanemarujem split koji će se sigurno dogoditi narednih godina).
Da, spreman sam podnjeti sad drvlje i kamenje po meni zbog navođenja cijene od 100 000

www.HonorarniPosao.net Biznis s manje stresa i jako dobrom zaradom -----> Domaining, trgovanje web domenama (web adresama) Ozbiljan posao, detalji na web stranici

Nastavak……………..”Naravno da tu cijenu ne očekujem kroz godinu dvije, ali kroz neki dulji period DA!
Puno toga će se promijeniti kada se rješi status dionica koje drži HFP.
Kroz 2-3 mjeseca očekujem Transadriju na minimalno 15000 Kn ili da barem dođe u tom periodu na tu razinu a ako padne to će biti ciljano. A cijena od 30000-40000 mi se čini vrlo realna kroz period 1-2 godinu ukoliko se ne pojavi novi g. Fudurić ili netko sličan. A ukoliko se opet desi nešto slično, cijena možda neće doći na 40000 za 2 godine, ali neće biti niti niža od 20 000Kn.
Kod ove dionice je najbitnije da se rješi status dionica kod HFP-a, da tržište shvati koliko bi novca otpalo na dionicu u slučaju zatvaranja firme i rasprodaje imovine, da stekne sigurnost da neće biti značajnijih namjernih rušenja, da tržište dobije povjerenje u Upravu ili da se pojavi uprava koja će znati kako se preorijentirati ulaskom u EU i nastaviti sa vrlo profitnim poslovanjem, da se sa ove dionice skine etikate špekulantske dionice i postavi zaslužena etika dionice sa realno velikom vrijednošću i još većim potencijalom.
Naravno da je u biti stvarna cijena ona koja je i tržišna, ali ta cijena nije nužno i zdrava cijena (može biti viša i niža).
Da li sam u pravu neka prosudi svatko za sebe, ali ja duboko vjerujem u sve što sam sada napisao. I ne, ne mislim da je to sve znanstvena fantastika, nego vrlo lako moguće i relativno lako izvediv scenarij ukoliko se poklope neke stvari. Tko kupi ovu dionicu i ima vremena čekati, taj sigurno dugoročno neće izgubiti kako god da se počnu odvijati stvari jer u krajnjem slučaju ukoliko dođe do zatvaranje firme bit će u velikom plusu, u slučaju da tržište kad tad ne prepozna vrijednost ove dionice, mada sumnjam da se može godinama biti slijep.
Uh al sam se raspisao .

ŽELIM SAMO NAPOMENUTI DA JE SVE NAPISANO ISKLJUČIVO MOJE MIŠLJENJE, ALI ZA KOJE VJERUJEM DA JE DUBOKO UTEMELJENO.

Ugodan ostatak vikenda svima”

Eto kolega Čobanković. To sam napisao 05.05.2007. U nekim procjenama nisam pogodio, što se tiče cijene na kojoj će biti u ovom periodu, ali se nadam da će se ostale procjene pokazati točnima, i u to vjerujem.[smiley1]

www.HonorarniPosao.net Biznis s manje stresa i jako dobrom zaradom -----> Domaining, trgovanje web domenama (web adresama) Ozbiljan posao, detalji na web stranici

Dobro ste se raspisali. Nije to ni tako loše. Ionako je na ovoj dionici sve u free floatu. Čak i Ključariček.
Čudite se kako pada a niste se čudili kad su neki dostavljali podatke za dividendu od 20.000 kuna ???

Čudno, a jeste li i Ključaričeka revalorizirali, jer bogati on isplati sve pare radnicima. Treba i to uzeti u obzir.

Zoran Milanović: " [u]......to nisam pročitao, ne znam ništa o tome a najbolje mi je kad čujem da o tome treba odlučiti struka, ma kakva struka, mislim .........[/u]"

Ne, g. Ključariček je izostavljen. Nitko me neće uvjerit da ova dionica opravdano pada, te da opravdano sada nije na bar 15000 Kn. Osim ako se ne uzme u obzir da je netko namjerno ruši radi jeftinijeg dokupa, što je realno pošto HPB skrbnički najviše prodaje, a netko to podatkne s par komada.
To oko dividende je totalna glupost, ali vjerujem da bi moglo biti ove isplate od 200 kn po dionici.

www.HonorarniPosao.net Biznis s manje stresa i jako dobrom zaradom -----> Domaining, trgovanje web domenama (web adresama) Ozbiljan posao, detalji na web stranici

EIG deblja poziciju:

A Jozić opet prodaje,on cijelo vrijeme hopa cupa,malo kupuje pa malo prodaje.
Ovaj put 75 komada,što i nije malo.[smiley2]


A Jozić opet prodaje,on cijelo vrijeme hopa cupa,malo kupuje pa malo prodaje.

Pusti ga, čovjek zarađuje na daytradingu
[smiley2]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close