TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Koji si ti lik. Pa ti se nisi ni rodio kad je Ključko vodio TNSA. I sad ti kao znaš budućnost.

Nova ekipa je li ?? Pa što se ti onda brineš za TNSA ??

Pusti da Ključko i Tomo riješe stvar.

Ti ako ne znaš budućnost nazovi neku liniju za proricanje. Budućnost TNSA je u Ključkovim rukama.


Samo ti uzivaj i piši sto te je volja jer te nitko ne uzima za ozbiljno. Kužim da si provokator, ali daj ne lupetaj više.

samo za info jedna usporedba……..meni ovo izgleda super za tnsa……

9/2006….kapital i rezerve su bili 107 mil.kn……..
6/2007….kapital i rezerve su …….135 mil.kn……

koliko je to povećanje za manje od godinu dana neka nam izračuna apoksiomen….

[smiley1]

Kolega apoksiomen, ako ne znate na koje milione mislim onda se niti ne javljajte. Vjerujem da oboje znamo jako dobro koliko puno vrijedi TNSA-R-A, ali izgleda uživate strašiti neupućene. Ako niste dokupili, još stignete, tako da to nije razlog Vašeg “pljuvanja” po ovoj dionici. Ne želim s Vama raspravljat, uživajte dalje u tome što radite, ja znam sam procjenit u što da ulažem.

www.HonorarniPosao.net Biznis s manje stresa i jako dobrom zaradom -----> Domaining, trgovanje web domenama (web adresama) Ozbiljan posao, detalji na web stranici

Nema greške za one koji mogu čekati, a to je razlika između špekulanata i investitiora, a svatko se u ove dvije riječi može naći.
Danas sam dobio dopis da dostavim podatke za isplatu dividende.Postajemo transparentni, a samo nam još to treba da cijena dođe na fer vrijednost.

Grupa Transadria: polugodišnja dobit 4,16 milijuna kn
Prihodi grupe ostvareni u prvoj polovici ove godine iznosili su 58,3 milijuna kuna ili gotovo 40 posto više nego lani
Riječka špediterska grupacija Transadria ostvarila je u prvom polugodištu ove godine dobit nakon oporezivanja od 4,16 milijuna kuna, dok je dobit iz istog razdoblja lani iznosila 1,97 milijuna kuna, stoji u konsolidiranom financijskom izvješću koje se, osim na riječku tvrtku odnosi i na ovisna društva Trans.Ri. iz Rijeke, Transglob iz Ljubljane te Transmar iz Kopra.
No u izvješću, objavljenom na Zagrebačkoj burzi, stoji kako se podaci za prvo polugodište prošle godine odnose samo na tvrtke Transadria i Trans.Ri, “o čemu valja voditi računa kada se uspoređuju” podaci s onima iz prve polovice ove godine.
Sama Transadria ostvarila je pak dobit nakon oporezivanja od 5,04 milijuna kuna, dok su ovisna društva ostvarila negativne rezultate – Trans.Ri. od 92 tisuće kuna, Transglob od 457 tisuća kuna, a Transmar od 366 tisuća kuna.
U izvješću se pritom navodi kako su gubici ovisnih društava u Sloveniji zadržani na prijašnjim razinama, a da rukovodstvo tih društava očekuje do konca poslovne godine pozitivan financijski rezultat.
Prihodi Grupe ostvareni u prvoj polovici ove godine iznosili su 58,3 milijuna kuna ili gotovo 40 posto više nego lani, kada u ukupnom iznosu nije bilo prihoda dviju tvrtki u Sloveniji.
Glavninu prihoda, stoji u izvješću, ostvarila je matična tvrtka, i to u iznosu od 45,8 milijuna kuna, a slijede Transglob s 9,8 milijuna kuna prihoda, Transmar s 2,6 milijuna kuna te Trans.Ri s prihodima od svega 85 tisuća kuna.
Rashodi Grupe iznosili su pak u prvoj polovici ove godine 53,9 milijuna kuna, ode čega 52,6 milijuna kuna čine poslovni rashodi. U strukturi poslovnih rashoda sama Transadria sudjeluje s 39,6 milijuna kuna.
U izvješću se, među ostalim, navodi da tvrtka Trans.Ri, u kojoj Transadria drži 70,78 posto vlasništva, ima 20 posto udjela u Policentru, nositelju izgradnje Tower-centra u Rijeci, prema kojem iskazuje dugoročno potraživanje u iznosu od 21,6 milijuna kuna temeljem prodane licence i zajma.
Temeljni udio Trans.Ri u Policentru sada iznosi 38,2 milijuna kuna, pa isti su iznos, plus potraživanja po osnovi zajma u iznosu od 12,3 milijuna kuna, dakle ukupno 50,5 milijuna kuna, dani su kao jamstvo bankama za povrat kredita, odobrenog Policentru u iznosu od 27 milijuna eura.
To dugoročno potraživanje trebalo bi se namiriti u kombinaciji novčanih nadoknada i dobivanjem u vlasništvo određenog dijela poslovnih prostora u poslovno-stambenom tornju čija je izgradnja u tijeku, i to po otplati navedenog kredita od strane Policentra.

U Americi najviše, kao i u svim tržišno razvijenim državama bilo bi nezamislivo da takova zlatna koka nije u rukama fondova! Firme sa vrijednim nekretninama i zemljištem masovno se kupuju, likvidiraju te djele ovisno o udjelima pozamašne dobiti! Nema tu neke socijale, vlasništvo je svetinja i svatko radi sa svojim šta želi!Uđu li fondovi značajno u nju, pitam se gdje je granica cijeni ove dionice, 50 000 ili pak 100 000 kn?? Tko bi to mogao znati,izračunati…živi bili pa vidjeli


U Americi najviše, kao i u svim tržišno razvijenim državama bilo bi nezamislivo da takova zlatna koka nije u rukama fondova! Firme sa vrijednim nekretninama i zemljištem masovno se kupuju, likvidiraju te djele ovisno o udjelima pozamašne dobiti! Nema tu neke socijale, vlasništvo je svetinja i svatko radi sa svojim šta želi!Uđu li fondovi značajno u nju, pitam se gdje je granica cijeni ove dionice, 50 000 ili pak 100 000 kn?? Tko bi to mogao znati,izračunati…živi bili pa vidjeli

A cuj 100 000 Kn je nista ako je kupi neko ko Buffett, pa je malo restrukturira svede na 20 radnika, i ubaci se ne neki profitabilan posao u Hrvata.

Posto bas to nije izgledno mislim da cemo se morati zadovoljiti s nekom cifrom koja ne prelazi 5 znamenki, a i minimalne 5-ro znamenkaste brojke mnogi nestrpljivi nece docekat.

…pa i 99.999 je peteroznamenkasti broj. Kaj ne ?

prejak sam i moralno i intelektualno i verbalno i financijski da bi ikada imao potrebu igrati nepošteno - zimzelen

Najvažnije iz FI je to da:
1.Prihod raste(izniman rast kontejnerskog prometa od čega korist ima i TNSA,ugovor sa Petrokemijom),
2.Realizirana je prodaja poslovnog prostora u najmu za 50 mil.eura(dakle nemali novac uskoro stiže).

Nisam mogao jučer pa evo da dodam još jedan mali komentar iz dospjelog nam izvješća:

”Ranija razdoblja, pa tako i uspor.razd. iz 2006.g. sadrže podatke za Grupu koju su činile Transadria i Trans.Ri , o čemu valja voditi računa kada se uspoređuju pozic. iz RDG. ”

”Matica je ostvarila 5,047 mil Kn dobiti nakon poreza, Trans.Ri gubitak od 92 tis.Kni; Transmar Koper gubitak od 366 tis.Kn te Transglob Ljubljana gubitak od 457tis.Kn.”

Dakle kada uspoređujemo ovogodišnje i izvješće iz prošle godine, treba znati da prošle godine u FI nije bilo Transmar Koper i Transglob Ljubljana koji su ove godine utjecali na izvješće sa svojih 823.000,00kn gubitkom.


samo za info jedna usporedba……..meni ovo izgleda super za tnsa……

9/2006….kapital i rezerve su bili 107 mil.kn……..
6/2007….kapital i rezerve su …….135 mil.kn……

koliko je to povećanje za manje od godinu dana neka nam izračuna apoksiomen….

[smiley1]

apoksiomen neračuna on samo laprda okol.
Nepratim TNSA ali viđao sam ga na mnogim tema kako laže i obmanjuje ljude, možda da moderator razmisli o izbacivanju.

Inaće nemam ništa protiv suprotnog mišljenja ako je ono argumentirano i potkrepljeno činjenicama.

Jednostavno možda je čovjek samo jako frustriran nečim pa mu forum služi kao ispušni ventil.


U Americi najviše, kao i u svim tržišno razvijenim državama bilo bi nezamislivo da takova zlatna koka nije u rukama fondova! Firme sa vrijednim nekretninama i zemljištem masovno se kupuju, likvidiraju te djele ovisno o udjelima pozamašne dobiti! Nema tu neke socijale, vlasništvo je svetinja i svatko radi sa svojim šta želi!Uđu li fondovi značajno u nju, pitam se gdje je granica cijeni ove dionice, 50 000 ili pak 100 000 kn?? Tko bi to mogao znati,izračunati…živi bili pa vidjeli

Slažem se.

www.HonorarniPosao.net Biznis s manje stresa i jako dobrom zaradom -----> Domaining, trgovanje web domenama (web adresama) Ozbiljan posao, detalji na web stranici

Evo ga, opet ste počeli. 50000, 1000000………..Tako je bilo i sa onom dividendom od 20000 kuna.

Dajte ljudi budite ozbiljni. Vidim da tu neki djeluju kao referenti za očuvanje lika i djela TNSA ( pišu se i reklamiraju blogovi )

Pa nisam ja kriv što Tomo kipa dionice. Jesam li Vas ja nagovarao dakupujete po 12.000 ili 9500 kad je promijenjen NO ????

Jesam li Vam ja kriv što ste u gubitku i što su financijski rezultati loši ???

Jesam li ja podijelio novce od Kvarner banke ????

Jesam li ja najavio ESOP i dionice za radnike ????

NISAM !!!!!

Ali moram Vam reći da kad uđemo u EU 90% špeditera propada kao i mjenjačnice i slične ustanove. A u TNSA radi bogami 500 radnika. A u EU ulazimo za godinu dana. Vidite i sami da su TNSA Koper i TNSA Ljubljana u gubicima.

E sad Vi kako oćete. Samo nemojte mi opet pričati o cijenama na 100.000 kuna i slične gluposti. Pa navlačite ljude samo da kupuju mačka u vreći. A Tomo kipa, jer računa na kasniji jeftini dokup. Tako mi kaže.

Zoran Milanović: " [u]......to nisam pročitao, ne znam ništa o tome a najbolje mi je kad čujem da o tome treba odlučiti struka, ma kakva struka, mislim .........[/u]"

Kad Jozić rasproda svoje dionice put za rast cijene prema 15-20 tića je slobodan. Ne znam po koliko je on to kupovao no očigledno je zadovoljan sa RUCom……….no velika većina ostalih dioničara nije jer znaju da poduzeće vrijedi osjetno više.
Nakon njegovog izlaska treba pričekati trezorsku kupnju i to je to. Neće me iznenaditi ako se mnogi budu tukli po glavi što su prodali……….ni prvi ni posljednji stakav slučaj.

Just take it easy and very slowly

People do not get what they want or what they expect from the markets; they get what they deserve!


A u EU ulazimo za godinu dana.

..majstore jel ti ovo Sanader kaže?[smiley2][smiley2][smiley2]

Što leži ne bježi


Kad Jozić rasproda svoje dionice put za rast cijene prema 15-20 tića je slobodan. Ne znam po koliko je on to kupovao no očigledno je zadovoljan sa RUCom……….no velika većina ostalih dioničara nije jer znaju da poduzeće vrijedi osjetno više.
Nakon njegovog izlaska treba pričekati trezorsku kupnju i to je to. Neće me iznenaditi ako se mnogi budu tukli po glavi što su prodali……….ni prvi ni posljednji stakav slučaj.

Just take it easy and very slowly


ne pratim bas ovu dionicu, no ne mislite li da je moguce da izmedju ostalih, trenutno kupuje i trezor?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close