TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa neznam koliko dugo pratiš ovu dionicu al u dva navrata kad se prebližila na 2000kn tad su se tamo pojavio na prodaji nalog od
100kom. I ako bi ga netko načeo on se opet punio. A pošto je cijena pala mislim da se taj nije ispraznio do kraja. A 100kom na ovaku likvidnost…

idući tjedan će bit bolje...

BRITISH KESTREL 80 000 13.11.2009 ZAWIA MED WS 95 CSS SA
SUPER LADY 80 000 19.11.2009 BSEA MED WS 95 GAZPROM
DYNASTY 80 000 17.11.2009 NOVO MED WS 95 SHELL
NS CLIPPER 80 000 15.11.2009 BSEA MED WS 95 ENI

Vozarine aframaxa na mediteranu su puno bolje, tako da mi se čini da ipak neće godina završiti u minusu. Da li će se pojaviti jači kupac vidjet ćemo.


Očeš reći da ovi što ulažu u tnpl su znalci?

da

I'LL BE BACK

Ovo je investicija takla makan!
Dobro je pisala Ivana7!

I'll be twice the King my father ever was!

A gospon governer kad smo kod pametnih ulagača,imate li vi tnpl?

Kralju što je to pisala ivana7?

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

OK ajmo ovako. Ja nemam TNPL.

vidim nekokolicinu kolega frustriranih i revoltiranih ponašanjem ove dionice na burzi i ne znaju jadni di će šta će.

Prije svega mora vam biti jasno da će TNPL početi rasti tek kad ju ja kupim, jer imam brutalno znanje.

E sad… kako to vama može pomoći? Prije svega sve ovisi kakvom tipu investirora pripadate i na koji rok ulažete i da li su vam targeti zadani time frame-om ili target price-om.

–Ako ste kratkoročni špekulant, onda vam trenutno nije mjesto u TNPL i ako imate dionicu moja preporuka je :SELL

–Ako ste srednjeročni do dugoročni ulagač sa velikim portfeljem i kladite se na bolje dane za tankerski biznis u budućnosti,moja preporuka je: akumulirati i ne naslikavati se po bidu velikim nalozima.

–Ako ste mali, ali srednjeročni do dugoročni ulagač koji aktivno vodi svoj portfelj (u koje se i sam volim ubrajati) moja preporula je: imati na oku. Ali ne još kupovati/pozicionirati jer se izlaganjem u tankerski biznis trenutno dovodite u situaciju vjerojatnog oportunitetnog troška izbivanjem iz pozicija koje će vjerojatnije donijeti bolji rezultat u skorijoj budućnosti. Meni osobno za ulazak u TNPL ne treba period akumulacije i ući ću bez problema u jednom danu, ako ne i u jednoj transakciji bez obzira na nelikvidnost ove dionice, tim više jer se brodarskom biznisu (pa makar to bio tankerski) ni uz najbolju volju ne želim izlagati sa više od 15 do 20% portfelja.

–Ako ste veliki ulagač i pozicionirani ste u TNPL, a hitno vam treba lova i morate prodati TNPL, moja preporuka je: moje saućešće.

–Ako ste mali do srednji, ali dugoročni ulagač i već ste pozicionirani u TNPL, moja preporuka je hold, a ne sell, iako je sve vjerojatnije da ste promašili tempiranje ove pozicije. Istina, lako je s moje strane sad solit pamet i biti general poslje bitke, ali zato ste morali primjeniti jedno od osnovnih pravila investiranja: DIVERZIFIKACIJA. Ako ste ju primjenili, onda vam ponašanje ove dionice ne bi trebalo pretjerano ići na živce zato jer su vam odradili neki drugi sektori/dionice. A vrijeme kad sve jednako raste zaboravite. ZAUVIJEK. NEMA VIŠE TOGA.

Eto.. kad kažem da znalci sada kupuju TNPL mislim na ekipu s puno love koji se dobro žele utabati u ovaj tiker bez da utječu na cijenu i gledaju na rok od 2+ godine. To su za mene najjači igrači i najveći znalci. Za nas ostale koji to ipak (još) nismo, mislim da trenutno ima boljih prilika.

sportski pozdrav.

I'LL BE BACK

Evo za sve Tnpl-ovce.
Pošto pecam sa G Mustacem na Istu,mogu samo rec ..predivan covjek,al sve jedno se ne bi usudio zaigrat sa njim u poslu.
Nit bi ikad ikom preporucio TNPL,osobno sam imao i prodao,nesto sitno zaradio i to je to.

Cilj opravdava sredstvo.

Govenor, uz dužno poštovanje i znanje, zaboravio si reći što kaže kristalna kugla…?
Mislim da je ona bitna za procjenu što će biti za 3-6 mjeseci , jer kad bi se to znalo onda burza ne bi imala svrhe.
Imam TNPL, dugo… trenutno 15% portfelja… ne opterečuje me trenutna stagnacija i u jednom se slažem stobom, a to je HOLD i dobro motrite situaciju oko TNPL.
Pozdrav!

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

Imam blagi osjećaj da bi se ova dionica mogla delistirati, a trgovanje nastaviti na oglasnoj ploči u upravnoj zgradi TNPL. Bila bi to velika šteta, ipak je to vrlo doba firma.
Sa druge strane tko je voljan kockati, potencijal je za rast znatan, jer na ovu "likvidnost" i fundamentalnu podcijenjenost zaista nije problem sa relativno malom svotom podići dionicu za 30% ili čak i više. Budući preferiram investiranje u odnosu na kockanje, ne bi hvala.

Nitko neće ovo podići 30%. Ovo dionica je postala najveće smeće.
Il u kratko tko je god uložio zadnjih 6mj. u minusu je.
A i dalje sam siguran da će se na 2000kn opet pojaviti ona blokada.
A kad će doć na 2000kn. Možda 2011g.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Obzirom da silba ima fiskan broj dionica, čini mi se je delistiranje zakonski nemoguče.
Da li će se pojaviti jači kupac u nekom trenutku uskoro, vidjet ćemo.

Stvarno me ne smeta da je moje pozitivno pisanje nagrađeno jedinicom, naprotiv, raduje me… to samo znači da dionica nije nadrukana i da su miševi pobjegli s broda, ili to pokušavaju…

Još jednom, delistiranje je praktički moguće, stoga i dalje HOLD , a ako vam je stvarno došli do grla, e pa onda lupite po BIDu i prodajte, to je bar lako…. !!!

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

Baltic Exchange Dry Index 3615 UP 135
BCI Baltic Exchange Capesize Index 6113 UP 349
BPI Baltic Exchange Panamax Index 3684 UP 72
BSI Baltic Exchange Supramax Index 1958 UP 41
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 903 UP 12

evo dobre sam volje pa sam vam podjelio stotke,i uzeo sam ova dva komada na 1700,pa nek barem na kratko budemo u plusu,dok se sve crveni!!! hehehe

idući tjedan će bit bolje...

Zato sutra s današnjom prosječnom cijenom
tnpl ide 5% gore.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

New Report

Close