TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

i ja mislim jer još smo daleko od prave vrijednosti

Vjerojatno jeste, izmedju ostalog zato sam i predlagao da netko od vas dionicara skoci u SDA.

Ajde, valjda je zlo iza vas. [thumbsup]


Danas smo prvi put imali kupca koji nije pasivno čekao na BID u.Tako da ni ZABA skrbnički nije imao šanse da to zaustavi.Ovaj novi /možda i stari/ulagač je odlućio skupiti skorup i dokupljuje sa
laganim rastom,ali stalno.Mislim da sutra nebi trebao bitno podizati letvicu već bi trebao i dalje
skupljati na ovim razinama.Danas je pokupio sve daytradere,koji su izgubili šansu na malo veću
zaradu.TNPL je strašno kontrolirana dionica koja je konstantno padala bez razloga,pa bi sada mogla
brzo visoko ali sa razlogom
I dalje smo najpodcijenjenija dionica na ZSE.

Ipak,lakše se diše.


Ja danas uzeo koji komad,nek se nađe.

Hehehehe neki smrad mi juce udari 1,samo ti udaraj majstore, ja danas 17% u plusu hahahaahah.

Ako me nema ,znaci da nisam tu.



Ja danas uzeo koji komad,nek se nađe.

Hehehehe neki smrad mi juce udari 1,samo ti udaraj majstore, ja danas 17% u plusu hahahaahah.
[/quote]

Jučer zajebo… uzeo samo 11 (mislio 70) komada po 1390…a bila je skrivena prodaja…nisam skužio…zajeb…ali bit će bolje…

ovoj dionici će se dogoditi isto ono šta se dogodilo i sa ATPL ako pitate zašto evo zašto

Baltic Dirty Tanker 1,218 (-2.25%)

i to već danima pada a u razgovoru sa nekim stranim analitičarima oni su me uvjeravali da biježim napolje i da kupujem samo proizvođače hrane i ništa drugo.


ovoj dionici će se dogoditi isto ono šta se dogodilo i sa ATPL ako pitate zašto evo zašto

Baltic Dirty Tanker 1,218 (-2.25%)

i to već danima pada a u razgovoru sa nekim stranim analitičarima oni su me uvjeravali da biježim napolje i da kupujem samo proizvođače hrane i ništa drugo.


Pa već se to sve i desilo,pa Tankerska je pala u postotcima i više nego Atlanska i to bez obzira na BDTI vozarine koje su se odlično održale u odnosu na BDI!


ovoj dionici će se dogoditi isto ono šta se dogodilo i sa ATPL ako pitate zašto evo zašto

Baltic Dirty Tanker 1,218 (-2.25%)

i to već danima pada a u razgovoru sa nekim stranim analitičarima oni su me uvjeravali da biježim napolje i da kupujem samo proizvođače hrane i ništa drugo.


Najbolje ti je Belje.Oni su cijepljeni od dobiti.I oni ti sigurno neće puno skočiti jer oni ne zarađuju
ni kada su poljoprivredni proizvodi ni skupi ni jeftini.Oni su ti na stabilnoj pozitivnoj 0.
A TNPL zna pokoju godinu zna ostvariti veću dobit nego svi proizvođaći hrane skupa.Ne slušaj
strance oni pojma nemaju.Olovka,računalo,predhodni postovi,sedmica analize,sedmica razmišljanja
i tek onda odluka.TNPL ti je fantastična prilika.

Ovo nije nagovaranje.Samo prijedlog.

1. SILBA PARTICIPATIONS B.V. 519.104 82,87 Osnovni račun
2. TANKERSKA PLOVIDBA D.D. 11.000 1,76 Osnovni račun
3. PBZ D.D. 10.497 1,68 Skrb. račun
4. FINTRADE D.O.O. 6.081 0,97 Osnovni račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 5.155 0,82 Skrb. račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 3.463 0,55 Skrb. račun
7. PBZ D.D. 1.434 0,23 Skrb. račun
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 1.001 0,16 Skrb. račun
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 889 0,14 Skrb. račun
10. NAVA BANKA D.D. ZAGREB 800 0,13 Skrb. račun
Ukupno: 89,31

Mislim da je ZABA konačno vani skroz danas


ovoj dionici će se dogoditi isto ono šta se dogodilo i sa ATPL ako pitate zašto evo zašto

Baltic Dirty Tanker 1,218 (-2.25%)

i to već danima pada a u razgovoru sa nekim stranim analitičarima oni su me uvjeravali da biježim napolje i da kupujem samo proizvođače hrane i ništa drugo.

hahaah biseru , baš me zanima s kojim si ti stranim analitičarima pričao

1) cijena tankerske je kao da je BDTI na 300 a ne na 1200

2) Pogledajmo kako izgleda indeks u zadnje dvije godine
http://shipping.capitallink.com/baltic_exchange/stock_chart.html?ticker=BDTI&date_r=2yr&c=1&s=BDTI

3) Dolar je narasao, a cijena nafte jako pala, pa su troškovi znatno manji

4) Kod tankera se gleda na kojoj ruti voze, a ne BDTI, jer vozarine mogu biti visoke npr. na mediteranu a niske na istoku


Mislim da je ZABA konačno vani skroz danas

A čuj, jučer i danas otišlo je čak 1925 dionica TNPL , što je ooogroman broj za ovu dionicu. Ostane li sutra sentiment na burzi pozitivan kao danas, TNPL bi mogla sutra dosegnuti 2000 kn, naravno nakon blokade odmah na otvaranju u 10.00 [wink]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


Jučer zajebo… uzeo samo 11 (mislio 70) komada po 1390…a bila je skrivena prodaja…nisam skužio…zajeb…ali bit će bolje…

Hoće, hoće…sutra smo na 2000 kn, kud ćeš bolje [thumbsup]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Svejedno, ja sam reko da očekujem super ciklus 2010-2011, e sad kolko ko uspije jeftino kupiti do tada svaka čast. Tankeri su imali 2007 dno ciklusa, ako su neki kolege zaboravili. Kakva će situacija biti 2009 još se ne zna, ali drukajmo za dugu i jaku zimu.

New Report

Close