TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

eno40, 23.11.2021. u 18:05

BCTI 618

Zarađuje se…

ti misliš da tpng brodove ugovara na dnevnoj bazi i to uvijek po najvišoj cijeni? poanta je da je većina tih brodova u dugoročnom  najmu i to po znatno nižim vozarinama od trenutnih, što se vidi kad izađu FI koja se vrte oko 0 ili s minusom… neće ovdje biti kruha još duže vrijeme,vidjet će se to kada izađe novo FI

Hrvalin

Kontradiktoran si.

Ja sam pak siguran da su više od trenutnih, jer se očekivao završetak pandemije prije. Čista logika.

Btw, bio sam prekratak danas. Nadam se danas padu bcti i sutra kupovini po 40. A onda samo up

 

 

lojtra, 24.11.2021. u 16:14

Hrvalin

Kontradiktoran si.

Ja sam pak siguran da su više od trenutnih, jer se očekivao završetak pandemije prije. Čista logika.

nitko nije očekivao raniji završetak pandemije pa nije niti plaćao više vozarine od trenutnih nego samo niže. tako da te druk druk pričice ne možeš više prodati niti klincima u vrtiću

U 2022. sve ostaje na ovim razinama.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

SPOT rata za MR TC2 tankere je trenutno 6751$,

što još uvijek nije profitabilno i ispod je break

even-a kada se oduzmu troškovi broda

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Weekly Tanker Time Charter Estimates, November 24 2021

Mozda nekoga zanima .

SPOT rata za MR TC2 tankere je trenutno 6751$,

 

spot rate ne znači spot rata nego spot tarifa – obračun neke vrijednosti u novcu tj 1 dan najma broda u usd

 

ako su novinari nemušti i ne mogu bolje od google prevoditelja, ne moramo i mi

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

632

ovo je već jako lijepo

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

investimir, 27.11.2021. u 14:04

632

ovo je već jako lijepo


 

Jos nedovoljno da tankeri posluju profitabilno.Previse je novih tankera.Malo starih ide u rezalista.Najveci uvoznik Kina ima svoje brodove,a i koristi sada svoje zalihe.

mislim da griješite, mislim da iznad 600m tankeri voze u plusu. lova ne leti, ali plus kaplje

 

to je neki moj uvid unatrag 5 god. ne tvrdim da sam u pravu, tpng je voda duboka, ali gledajući izvješća unatrag 5 god, tako ispada.

 

dapače, i druga – protivna – mišljenja su dobrodošla.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

bcti iznad 600 bi značio vozarine 14 500 do 15 500

 

ako je tako, to je plus, 14 500 je plus za tpng – cirva 1 mil usd po kvartalu

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Bcti raste 636.

Ne hebe ih omrikon.

lojtra, 30.11.2021. u 17:18

Bcti raste 636.

Ne hebe ih omrikon.

to je već ok…cijena dionice bi mogla 2-3 kn gore…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Da, iako može djelovati iznenađujuće s obzirom na okolnosti, takve su ipak bile i sve projekcije (rast pred kraj godine).

Tako da je ok.

Plus rast cijeli prvi kvartal. Još ako omrikon pojede deltu i naglo počinju letenja, bit će sjajno.

New Report

Close