TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ispod 500 – jad i čemer


ispod 550 .- ni dobro


ispod 600 – tak-tak


iznad 600 – lijepo


 

danas bcti 588

 

još malo i lijepa šaka brade

iznad 650 – puna šaka brade

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Dal je netko gledao vanjske brodare ?

Gledao sam Scorpio, cini mi se dobra kupnja ako krene oporavak, a izgleda da je krenuo.

Pa u svim člancima o tankerašima piše da jača potražnja , bcti leti već 2 dana a dionica ukopana. Neće forumaši jeftino, čekaju barem plus 50 kn.

OK, bcti se malo oporavio, ali realno, jasno je kakav će biti rezultat iz poslovanja na godišnjoj razini za ovu godinu (loš) i zato ni nema navale za kupnjom ove dionice iznad 40 kuna.

ovo se sad može kupiti kao neko ulaganje za iduću godinu, pod uvjetom da vozarine još porastu i da se zadrže na tim višim razinama….a veliko je pitanje hoće li biti tako jer vidjeli smo nedavno kako se BDI indeks strmoglavio dolje

Otkad ja imam dionice bcti nije bio preko 600 bodova. A platio sam po 45,20 kn na Indexu 550.

Kako je i predviđeno, vozarine će već do kraja godine značajno porasti, a onda se to nastaviti i dalje u sljedećoj.

Sljedeće godine dakle značajna dobit, ove godine tek simbolični gubitak.

Nav daleko iznad cijene dionice.

A vozarine za ostale brodove (Panamaxe, Supramaxe) su također odlične a neki žele prikazati kako su pale dok je BDI bio 5.500 bodova.

A znaju da bi pri tih 5.500 bodova bile astronomske i da bi onda npr.ATPL morala biti iznad 2.000 kn, a JDPL iznad 500 kn, i to pri minimalnim pokazateljima.

Vani vidimo brodari se drže i dalje daleko više od naših, kod nas je ono nasilno rušenje ATPL zadržalo niske cijene. Ali to će se nivelirati jako brzo u par poteza kad krene, jer TPNG nema što raditi ispod 50, ATPL ispod 500, a JDPL ispod 100.

bcti 607

 

e to je već lijepa šaka brade

 

https://www.balticexchange.com/en/index.html

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Clean tanker index je danas 618..nije to puna saka brade jer im je potreban spot od 11 000 dolara da bi bili na nuli. Svakako su blizu tolikom spotu, ali index mora biti 650 plus…slijedi Q1 koji je najbolji za clean tankere, uz Q4…

Bcti je 618. Zašto dajte jučerašnji Index? E bokci, škrci, skupo će vas doći čekanje s kupnjom.

godišnji rezultati za 2021. će sve razjasniti jer od beskrajnog piskaranja nema koristi…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Godišnji rezultat je manje bitan, bitan je trend i visina vozarina.

zorangutan, 13.11.2021. u 08:54

godišnji rezultati za 2021. će sve razjasniti jer od beskrajnog piskaranja nema koristi…

naravno.. jer BCI je skoro cijelu godinu ispod granice rentabilnosti,  a sad se zbog par dana rasta pumpa euforija kako bi se dionice uvalilo naivcima. sjetimo se kako je nedavno atpl u par dana pala -30% čim je BDI krenuo padati , a nakon toga se cijena nije oporavila iako su vozarine ostale još uvijek visoke, za razliku od tankerskih

godišnji za 2021 dođe krajem travnja 20222. dotad ko živ ko mrtav

 

charter ugovori iznad 600 bcti su več ozbiljan posao. ali, najbolje tek slijedi u siječnji u veljači može bcti potegnuti i preko 800, ne bi bilo prvi put

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Baltic MR SPOT vozarine su trenutno na 600$ dnevno, tako da toliko o euforiji.

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

New Report

Close