TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


znam da je nevažno, ali na temelju nećega je tržište procjenjivalo tu vrijednost.

Na temelju ogromnih količina novaca koji su se sljevale na tržište kapitala.Fondovi su raspolagali sa novcima koji su morali negdje plasirati,bilo je nevažno što,gdje i kad.I ne samo fondovi.
Ne znam više točno od čega ali 2007 je TISK imao i neku veliku izvanrednu dobit,sigurno je i to utjecalo na cijenu dionice.

"Only dead fish swim with the stream"

jeste li vidjeli gužve za karte za utakmicu Hrvatska-srbija? većinu tih karata prodao je tisak-media.
inače, o tisak-mediji malo se govori, a u izvješću o povezanim društvima niti riječi. sva su izvješća na agrokor.hr, ali traže registraciju.
tisak ima jako puno firmi-kćeri , a imaju i jednu o kojoj malo govore, a koja jako dobro radi u regiji i u RH. još kad dodamo novu uslugu Tisak-paket i Tisak-cash advance – to je firma budućnosti, bez obzira na pad prodaje tiskovina.

...povijest se ponavlja...

Koliko je meni poznato 2002 i 2007 je došlo do otpuštanja rezervacija oko 100 MKn, te je time dobit automatski narasla za navedene iznose.
Što misliti o firmi?
Pozitivno:
Konstantan rast prihoda (sa 1144 MKn 2002 na 3296MKn 2012)
Konstantno širenje prodajnog asortimana, te unapređivanje prodajnih mjesta.
Razvoj tvrtke.
Zbog toga svi očekuju iznenadno povećanje dobiti (koje se očigledno neće još desiti)
Ali, tu su i neke stvari koje nisu baš dobre:
EBIT i Dobit su mali (s obzirom na volumen prodaje)
Razlika između financijskih prihoda i rashoda je bila u plusu sve do prošle godine, a ove je čak -20MKn.
Pripajanje Slobodne dalmacije trgovine – ostaje da vidimo, ali pretpostavljam da sad slijedi krug investicija u opremanje prodajnih mjesta.
Nova zgrada na žitnjaku (vrijednosti 125MKn) nije u Materijalnoj imovini (bar ja ne vidim).
I još dodamo galopirajuću amortizaciju – sad je 46MKn.
Ne znam….
Kad pogledam dobit kroz zadnjih 10 god – iznosi 46MKn u prosjeku (sa otpuštanjima onih rezervacija); što daje malo manje od 20Kn po dionici.

U divnoj tišini koja sliči priči što skviči... jer ugasilo se svjetlo na fići!

ovdje sve izgleda vrlo obečavajuće … promet se povećava i vjerojatno će eksplodirati oko 240 i onda idemo prema 360 … mega h&s ko iz knjiga
budemo vidjeli za par mjeseci

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


ma znaš šta? u pravu si, sretno. [emo_palacg]

sory, ne vidih…Hvala i tebi također.
Dobronamjeran savjet, prouči frazu REINVESTIRANJE DOBITI…(ima na guglu kolko oš…)

Po prihodima: TISAK bi trebao imati 10 – 15% DOBITI OD PRIHODA!!!!
TEŠKA MISIJA!!!


ovdje sve izgleda vrlo obečavajuće … promet se povećava i vjerojatno će eksplodirati oko 240 i onda idemo prema 360 … mega h&s ko iz knjiga
budemo vidjeli za par mjeseci

nista na ovoj burzi nikamo ne ide dok god brojimo 400 000 i biljezimo pad bdp. ako ne ponire i me tone, to je vec uspjeh

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Po prihodima: TISAK bi trebao imati 10 – 15% DOBITI OD PRIHODA!!!!
TEŠKA MISIJA!!!

Svakako se slažem sa tobom da bi Tisak trebao prikazivati veće profitne marže ali stvarno si smiješan sa ovim postom. Pa koji to retailer ima profitne marže 10-15%? Evo dao sam si truda i našao par linkovima o profitnim maržama trgovaca.

http://smallbusiness.chron.com/average-gross-revenue-convenience-store-35712.html

Net profits for most convenience stores stay close to 2 percent of gross revenues, according to consultants at the Big Rapids Group.

Znači neto dobit 2% bruto prihoda ako ja dobro razumijem.

Marže po vrstama trgovaca:
http://www.forbes.com/sites/sageworks/2011/11/11/which-retailer-type-is-mostleast-profitable/

Ja ću osobno biti zadovoljan na Tisku sa 100m kn neto dobiti, što bi iznosilo cca 0.3% prihoda a o 1-2% uopće ne želim razmišljati.

Graditelj, ako se ne varam, 100m kn neto dobiti na trenutačne prihode ne bi bilo oko 0,3 već 3%, a to je ipak bitna razlika.


Graditelj, ako se ne varam, 100m kn neto dobiti na trenutačne prihode ne bi bilo oko 0,3 već 3%, a to je ipak bitna razlika.

da, izgleda da mi je u silnim nulama pobjegla jedna nula 🙂
ok. 2% na 3.2 miljarde kuna neto prihoda iznosi 64m kn neto dobiti. To bi me također zadovoljilo, ne kao 100m ali puno bolje nego dosadašnja dobit 🙂

Imamo novog igrača u top 10.
Postaje sve zanimljivije ….

1. AGROKOR D.D. 1.291.895 54,13%
2. ADRIS GRUPA D.D.617.227 25,86%
3. AUDIO/REPUBLIKA HRVATSKA 184.016 7,71%
4. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 30.986 1,30%
5. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 19.166 0,80%
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 11.896 0,50%
7. PBZ D.D. 9.300 0,39%
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 7.627 0,32%
9. PIVAC IVICA 5.281 0,22%
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 3.725 0,16%

UKUPNO

2.181.119

91,39%

Stavite bolje grafikone,/3 god unatrag/ da se vidi TO- povjerenje u dionicu …….! …a ne, ova malodušnost kod ulagača…..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Isprobao dostavu preko Tiska. Jednostavno i prakticno, ostao sam ugodno iznenadjen. Paket poslan u cet iz Zg, u St stigao u petak.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

Nije baš pozitivan komentar:
Vaš link …

U divnoj tišini koja sliči priči što skviči... jer ugasilo se svjetlo na fići!

Iz njegovog bloga, letimično, razabirem mrzovolju , kad ga se pita sa Solaris,
popljuvao je dostavu paketa Tisak, a meni je to logičan izvor prihoda zbog razgranate svakodnevne distribucije koja košta , a sada je nadopunjena novim prihodom .Tisak širi svoju ponudu novim proizvodima/uslugama.
Ako uz to otvore neki tip Fast-fooda,bit će još bolji, al, šta kad mi ne znamo
smisliti svoje originalne proizvode tog tipa, tko nam je kriv…….
Zakamuflirao je svoje interese…..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close