TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zadržana dobit u pasivi ne mora nužno biti novac.

Volim se gledati u ogledalo.Jako sam pametan, lijep, a i obdaren.Vi koji to ne razumijete me trolate i pišete papzjanije.


PASIVA:

Zadržana dobit…500 mil (ovo fizički predstavlja NOVAC)

AKTIVA:

Novac na računu….500 mil.
Materijalna imovina (zgrade)…0 kn

Sad kupimo zgradu…Stanje bilance nakon kupnje zgrade:

PASIVA:

Zadržana dobit…500 mil. (ovo je sad ZGRADA, nije više novac….ako zgrada izgori (izgubi vrijednost) i ovo polje će izgubiti vrijednost)
….

AKTIVA:
Novac na računu…0 kn
Materijalna imovina (zgrade)…500 mil. kn


zadržana dobit ne predstavlja fizički novac, fizički novac predstavlja samo novac na račun, neke stavri su stvarno nacrtane, al ih odbijaš razunmijeti.
i sad kako se ovaj tvoj primjer poklapa sa situacijom u bilnaci TISK? nikako, a to sam ti pokušavao objasnit u prvom postu, bar si sad korak bliže.



@vorda

Iako sam mislio ne replicirati ali na okvakve nebuloze moram:

Citiram ono što sam napisao: I za kraj čisto dobronamjerno za vordu da razjasnim kako se zgrada ili bilo što može kupiti od zadržane dobiti:

Nikakav RDG nigdje nisam napisao niti spominjao. To si sam tako protumačio.

Puno bi mi pomoglo kada bi to prikazao na T kontima. [emo_namigusa]

Evo i za Jamesa još nešto da shvati ovo što sam naveo u primjeru:

DUG = 0

Citiram:
kolega, ne znam jel ti se omaklo ili ne znaš da se imovina kupuje iz gotovine/aktive ili duga/pasive, a nikako iz kapitala.

Da li je sada jasnije da se ova zgrada iz mog primjera kupila novcem iz KAPITALA.
Jer treba još dodat ne iz duga nego iz Kapitala i rezervi

ma znaš šta? u pravu si, sretno. [emo_palacg]

Kolega Flyer, nemoguće je kupiti ne samo zgradu, nego i jednu žvaku iz kapitala. To vam jednostavno ne stoji, kolega. Zgrada se može kupiti od sredstava koje firma ima na svom računu (koje je stekla prodajom proizvoda kupcima ili je podigla kredit ili izdvanjem KZ, obveznica i slično). Kupnjom zgrade od npr 100 kuna, smanjuju se sredstva na žiro računu firme i povećava se stavka materijalna imovina za tih 100 kuna. Na kapitalu ta transakcija nema nikakvog efekta. Na RDG ima efekta samo u onom dijelu troška za amortizaciju (recimo da je stopa 10% godišnje), znači 10 kuna.

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Dođe mi da zovnem financijskog revizora ,da mi ovo malo protumači …..hahhaha

Jel ima neka kolona il zagrada da se vidi jel treba kupt ovu dijoncu, pogotovo sad kad je pala

Nisam htjeo ispasti grub, možda tup, no; jel to Todex, je, jel Bakex, je, jel posluje dobro, posluje (oću reći naspram ostalog jada), jel rasla, je, jel pala je. Da nije bilo tih sto i nešto milijuna enigme, bila bi sasvim dobra prilika za kupiti. Po meni sasvim je realna šansa da tih sto i nešt milijuna ispadne neka bezvezna šala bez utjecaja na poslovanje , pa kada se takvo što ispostavi ondak će opet gor. Znači možda je sada pravo vrijeme za ubost, jer je padu očito nadošao otpor.

Ništa ovdje nije isparilo ili se pogubilo naprotiv poslovanje se unaprijeđuje.

Kolega možete nam pojasniti Vaše tvrdnje … hvala

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Tisak je bio vlasnik Slobodna Dalmacija Trgovine d.o.o. (SDT) i u nekonsolidiranom izvješću se to prikazivalo kao 118 mil. kn udjela u povezanim poduzetnicima. 31.12. donesena je odluka o pripajanju tog društva Tisku. S obzirom na rezultat u bilanci, izgleda da je SDT imala više obveza nego imovine tako da je njena realna vrijednost bila negativna.

Po mojoj procjeni SDT je imala 7 mil. kn negativnog kapitala, tako da je Tisak sveo vrijednost 118 mil. imovine na 0 i završio s 125 mil. kn manjim kapitalom nego što mu je trebao biti na temelju ranijih nekonsolidiranih izvještaja.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Koliko je bio ATH Tiska?
Hvala

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.


Koliko je bio ATH Tiska?
Hvala

Mislim da ATH bio na 1600,tu negdje,ali to potpuno nevažno.Takva su vremena bila i VDKT je bio na 4000 kn,ZVZD na 23000….

"Only dead fish swim with the stream"

znam da je nevažno, ali na temelju nećega je tržište procjenjivalo tu vrijednost.

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.

New Report

Close