TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



no mi stariji pamtimo munjeviti rast od 250 do 1600 kuna u par mjeseci, a danima je tisak, uz dioki, bio predvodnik rasta. naravno, kasnije je krenuo rasti ali je sve nadoknađeno. tako će biti i u idućem ciklusu koji će početi krajem ljeta.

Dobro si ih usporedio Tisak i Dioki, ne zna se koja je gora dionica, nikakva likvidnost i jedna i druga još uvijek skupe u odnosu na ostatak tržišta.
Taj munjeviti rast nije bio ničim opravdan, razlog toga je vjerovatno mali free float pa se dionica mogla napumpati u nebesa bez fundamentalnog opravdanja.
To su bila vremena kad su i purani letjeli, pa me ne čudi što se neki s nostalgijom sijećaju toga.
Ja sam 100% siguran da Tisak nikad više neće na 1600 kn, a čudo bi bilo da dođe i do 1000 kn.

[/quote]

Tisak i DIOKI nemaju nikakve veze jedna s drugom. DIOKI je gubitaš u pravoj definiciji. Već 5 godina za redom ždere vlastitu glavnicu iz redovnog poslovanja, a pogledaj izvješća tiska. Pogledaj promjene u bilanci i rast prihoda. S nestrpljenjem očekujem godišnje izvješće.

Tisak je odlična firma ja to nisam nikad doveo u pitanje, ali dionica je katastrofa. Svi ti financijski pokazatelji padaju u vodu uz ovako mali free float.
Ozbiljne investitore ne zanimaju ovakve dionice jer ne mogu riješiti ili kupiti veću količinu bez značajnijeg rušenja ili dizanja cijene.
Firma ne daje dividende, također veliki minus.
Na burzi ima masu dobrih firmi u koje se investitori ne usude ulaziti zbog slabe likvidnost, sve te dionice su za sada osuđene na kaskanje za ostatkom tržišta.


Tisak je odlična firma ja to nisam nikad doveo u pitanje, ali dionica je katastrofa. Svi ti financijski pokazatelji padaju u vodu uz ovako mali free float.
Ozbiljne investitore ne zanimaju ovakve dionice jer ne mogu riješiti ili kupiti veću količinu bez značajnijeg rušenja ili dizanja cijene.
Firma ne daje dividende, također veliki minus.
Na burzi ima masu dobrih firmi u koje se investitori ne usude ulaziti zbog slabe likvidnost, sve te dionice su za sada osuđene na kaskanje za ostatkom tržišta.

OK sa tim se mogu složiti. Velik novac traži likvidnost, ali na ovoj razini cijene kod dionice tiska likvidnosti jednostavno nema niti je može biti. Kad dođe likvidnost na ovoj dionici ja ću ovu dionicu prodati, a to sigurno neće biti po ovim cijenama. pozz..

Prije par mjeseci se pričalo o pridaji firme zbog Todinih fin problema.
Jeli netko zna nešto više o tome?

ja mislim da je to jos uvijek aktualno vidjet cemo skoro necu nista navlaciti

Mislio sam na prodaju!

Mislim da ju je Toda platio prije par godina cc 350k i dosta uložio u firmu. Ako je i proda ne bih je dao ispod 500k.

Ako se dobro sjećam preuzimanje je bilo na 430 kuna.

klodovik

ja mislim da se odvijalo u vise faza nisam siguran jedan paket dionica je sigurno placao 435kn


Tisak je odlična firma ja to nisam nikad doveo u pitanje, ali dionica je katastrofa. Svi ti financijski pokazatelji padaju u vodu uz ovako mali free float.
Ozbiljne investitore ne zanimaju ovakve dionice jer ne mogu riješiti ili kupiti veću količinu bez značajnijeg rušenja ili dizanja cijene.
Firma ne daje dividende, također veliki minus.
Na burzi ima masu dobrih firmi u koje se investitori ne usude ulaziti zbog slabe likvidnost, sve te dionice su za sada osuđene na kaskanje za ostatkom tržišta.

PA niti ja ne pričam o firmi nego o dionici i lijepo ti je pojašnjeno da tisak dugo tavori na istim razinama a onda kreće naglo. on je bio na 214-270 kuna nekih 3 godine u prošlom ciklusu, a onda je u par tjedana narastao sa 270 na 430 (preuzimanje todorića), pa na 700 pa na 1600…Eto, to je moć ovakve dionice koja ima mali FF. Inače, o tomu da se investitori ne usude ulaziti govori da je unutra filipović, ilirika, ingra i ostali znani i neznani igrači. bit će on likvidniji ali tek iznad 1000 kuna, jer puno se uzimalo na 1000 kuna, a to nije nikamo nestalo. samo je privremeno udaljeno s tržišta na koje će se vratiti. zar vi zaista mislite da za 10 godina ova dionica neće koštati preko 10.000 kuna? Pa dobro znate kako to ide. Uvijek ista priča….Dakle, strpljivi će imati puno para, a ovi kratkoročni možda ni kune, a možda nešto ušićare. Polako, pred tiskom je lijepa budućnost.

...povijest se ponavlja...

Naravno da postoji šansa Arape… Al ne tako skoro….
Ja sam svoj Tisak prodao na 325kn uredno. Jer nisam bio pohlepan.
Sad ga mogu kupovati po 280kn, al sad sam ipak pohlepan i ne mislim tako puno platiti.
Nadalje dok Tisak miruje oko 280kn moglo se istrejdati brdo toga, od Badela, Luke Rijeka, Tehnike, pa čak i Magme i Validusa.


Naravno da postoji šansa Arape… Al ne tako skoro….
Ja sam svoj Tisak prodao na 325kn uredno. Jer nisam bio pohlepan.
Sad ga mogu kupovati po 280kn, al sad sam ipak pohlepan i ne mislim tako puno platiti.
Nadalje dok Tisak miruje oko 280kn moglo se istrejdati brdo toga, od Badela, Luke Rijeka, Tehnike, pa čak i Magme i Validusa.


To traydanje na kratko nije investiranje nego kocka. Par puta sam super prošao a zadnji put dobro popušio na Ingri. Mozda bi bilo naj bolje utocit lovu u dobru firmu (npr Tisak) a onda ugasit racunalo i upalit ga za 2-3 godine.


Ako se dobro sjećam preuzimanje je bilo na 430 kuna.

da, po 430.

New Report

Close