TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Agrokor dobio kredit EBRD-a vrijedan 50 milijuna eura

Danas je u EBRD-a u Londonu potpisan Ugovor o dugoročnom kreditu između Agrokora i Europske banke za obnovu i razvoj (EBRD). Ugovor vrijedan 50 milijuna eura potpisali su Ivan Crnjac, izvršni potpredsjednik Agrokora za strategiju i tržište kapitala i Alain Piloux, direktor poslovne grupe za Rusiju, agribusiness, nekretnine i turizam u EBRD-u, stoji u priopćenju kompanije.
Ugovor je potpisan na rok od sedam godina uz poček od dvije godine. Ovaj ugovor je nastavak dugoročne uspješne suradnje kompanije i EBRD-a, kojim jedna od vodećih svjetskih financijskih institucija nastavlja davati podršku te odaje novo priznanje Agrokorovoj poslovnoj strategiji i njegovim aktivnostima na regionalnom tržištu. Ovom transakcijom EBRD ujedno nastavlja podržavati daljnji razvoj i jačanje gospodarstva u regiji.
15.5.2009 15:50

Ne valja Agrokor ništa, EBRD baca novac… [lol]

I'LL BE BACK


Ne valja Agrokor ništa, EBRD baca novac… [lol]

EBRD je suvlasnik Agrokora (8,33 % udio u temeljnom kapitalu) i naravno da joj je u interesu dobra budućnost Agrokor grupe.



Ne valja Agrokor ništa, EBRD baca novac… [lol]

EBRD je suvlasnik Agrokora (8,33 % udio u temeljnom kapitalu) i naravno da joj je u interesu dobra budućnost Agrokor grupe.
[/quote]

znam. [thumbsup], a zakaj EBRD nije suvlasnik nekog građevinara na ZSE? al glavno da se piše o propasti Agrokora već deset godina a u zadnje vrijeme su se intenzivirale. kakvih se gluposti čovjek načita, majko mila…

I'LL BE BACK




Ne valja Agrokor ništa, EBRD baca novac… [lol]

EBRD je suvlasnik Agrokora (8,33 % udio u temeljnom kapitalu) i naravno da joj je u interesu dobra budućnost Agrokor grupe.
[/quote]

znam. [thumbsup], a zakaj EBRD nije suvlasnik nekog građevinara na ZSE? al glavno da se piše o propasti Agrokora već deset godina a u zadnje vrijeme su se intenzivirale. kakvih se gluposti čovjek načita, majko mila…

[/quote]
EBRD je suvlasnik u HDEL, al je na 11. mjestu pa se ne vidi u TOP 10, eto. [tongue]

ljudi, treba gledati u budućnost a ona je svjetla. jer , todorić jedva čeka da makne novine i časopise s kioska. to će biti novi konzumi sa prehranom, kavom i cigaretama, a još se baca u izdavaštvo. samo čekam kad ćemo čuti da je kupio algoritam ili profil s kojima je već pregovarao oko preuzimanja. sve to ide pod kapom tiska koji ima ambiciju postati prvi u regiji po maloprodaji. osnovali su firmu tisak beograd, a sada kreću u BiH. pa samo im je prošlogodišnja dobit po dionici 1000 kuna, a ona se trži po 250 kuna. zar to nije dovoljan pokazatelj podcijenjenosti…ovo su smiješne cijene, a obzirom da je samodol rekao da je bilo kakvo delistiranje s burze onemogućeno bez isplate dioničarima, jasno je da ovo mora vrlo brzo skočiti jer ovdje je potencijal najveći. free float je mali i vidimo da se stalno cijena održava na ovim razinama namjerno trgovinom između 2 skrbnička računa. dakle, sve je namješteno, pa će onda ti dragi ljudi namjestiti cijene kad bude vrijeme za to. sjetite se priče prije preuzimanja. cijene su bile od 190 do 270, a onda u par dana sa 270 na 1600. ponovilo se što prije djeco….

...povijest se ponavlja...





Ne valja Agrokor ništa, EBRD baca novac… [lol]

EBRD je suvlasnik Agrokora (8,33 % udio u temeljnom kapitalu) i naravno da joj je u interesu dobra budućnost Agrokor grupe.
[/quote]

znam. [thumbsup], a zakaj EBRD nije suvlasnik nekog građevinara na ZSE? al glavno da se piše o propasti Agrokora već deset godina a u zadnje vrijeme su se intenzivirale. kakvih se gluposti čovjek načita, majko mila…

[/quote]
EBRD je suvlasnik u HDEL, al je na 11. mjestu pa se ne vidi u TOP 10, eto. [tongue]
[/quote]

[lol] [thumbsup] kaj nisi ti na 11.?

I'LL BE BACK


ljudi, treba gledati u budućnost a ona je svjetla. jer , todorić jedva čeka da makne novine i časopise s kioska. to će biti novi konzumi sa prehranom, kavom i cigaretama, a još se baca u izdavaštvo.

delboy, mislim da postoji lockup za prenamjenu, znaš li možda kad ističe?

I'LL BE BACK



EBRD je suvlasnik u HDEL, al je na 11. mjestu pa se ne vidi u TOP 10, eto. [tongue]

[lol] [thumbsup] kaj nisi ti na 11.?
[/quote]
kaj si lud, kak bi spavo te tri noći, dok čekam SDA? [huh]


ljudi, treba gledati u budućnost a ona je svjetla. jer , todorić jedva čeka da makne novine i časopise s kioska. to će biti novi konzumi sa prehranom, kavom i cigaretama, a još se baca u izdavaštvo. samo čekam kad ćemo čuti da je kupio algoritam ili profil s kojima je već pregovarao oko preuzimanja. sve to ide pod kapom tiska koji ima ambiciju postati prvi u regiji po maloprodaji. osnovali su firmu tisak beograd, a sada kreću u BiH. pa samo im je prošlogodišnja dobit po dionici 1000 kuna, a ona se trži po 250 kuna. zar to nije dovoljan pokazatelj podcijenjenosti…ovo su smiješne cijene, a obzirom da je samodol rekao da je bilo kakvo delistiranje s burze onemogućeno bez isplate dioničarima, jasno je da ovo mora vrlo brzo skočiti jer ovdje je potencijal najveći. free float je mali i vidimo da se stalno cijena održava na ovim razinama namjerno trgovinom između 2 skrbnička računa. dakle, sve je namješteno, pa će onda ti dragi ljudi namjestiti cijene kad bude vrijeme za to. sjetite se priče prije preuzimanja. cijene su bile od 190 do 270, a onda u par dana sa 270 na 1600. ponovilo se što prije djeco….

Izgleda da si počeo gubiti vezu s realnošču.

Tisak je trenutno u jako povoljnom položaju jer mu je dozvoljen rad nedjeljom. Njegovi konkurenti (Inovine) ne samo da ne rade nedjeljom nego ne rade niti radnim danom poslijepodne (barem ne onih nekoliko kioska koje sam ja obišao). Unatoč tome niti to im nije bilo dovljno da ostvare profit. Pitanje je što će biti kada Inovine produže svoje radno vrijeme. Osim toga, ako se Tisak riješi novina nema više opravdanja za radom nedjeljom. [wink]

Vjerujem da bi ovi iz Algoritma i Profila bili sretni da firme mogu nekome prodati. Na žalost, na knjigama, igricama i sličnim stvarima više nema profita. Tiskovine općenito plaćaju danak razvoju infomatičkih tehnologija (internet).

Što se tiće profita od 1000 kn po dionici … pa i Belje je jedne godine imalo toliki profit. [lol]


pa samo im je prošlogodišnja dobit po dionici 1000 kuna, a ona se trži po 250 kuna.

kak si izračunao da je dobit po dionici bila 1.000 kn? Ako je izračun točan ja odmah nadokupljujem…



pa samo im je prošlogodišnja dobit po dionici 1000 kuna, a ona se trži po 250 kuna.

kak si izračunao da je dobit po dionici bila 1.000 kn? Ako je izračun točan ja odmah nadokupljujem…
[/quote]
ja više ne kužim od kud vade te cifre [lol] [lol]

Možda je i on popio 10 pivica??? [lol]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close