TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ti čekaj na 240kn ja čekam na 160kn….Sve je izglednije i da ću dočekati…
Al opet bolje i 160kn nego VLAD-ov target 70kn.

Opet po običaju trkeljaš, bez ikakvih argumenata. Ovo je u rangu onoga da ja sad kažen kako ja čekan da me pometu na asku po 1.600, a samo šta nije.
Da se razumimo, vidljivo je iz aviona da želiš šta niže dokupit, a nakon dokupa ćeš pričat bajke kako to ide na ATH i sl. I ja bi rado nisko dokupija, al ne služim se tim smicalicama. Samo ne razumin kako ti očekuješ da itko na forumu puši ove tvoje priče.

Nego, kad ću dobit odgovore na postavljena pitanja?

Još jedna sitnica u ova blagdanska vremena.Pofalilo mi je nešto doma ,pa izašao vanka vidjeti jeli još neka butiga radi .Kad ono trafike Tiska u Splitu u Gundulićevoj i Matoševoj ulici u 17 i 15 sati još uvijek rade.Ljudi ne treba se bojati za budućnost ove tvrtke.

klodovik

tiskovna industrija je spašena. izašao je e-papir, tanak, sličan lcd-u koji će biti u prodaji na kioscima. u RH će ga sigurno u ponudi imati tisak i tisak-media ako se neki naš nakladnik odluči za takav korak. google: e-papir. pročitajte sami

...povijest se ponavlja...


tiskovna industrija je spašena. izašao je e-papir, tanak, sličan lcd-u koji će biti u prodaji na kioscima. u RH će ga sigurno u ponudi imati tisak i tisak-media ako se neki naš nakladnik odluči za takav korak. google: e-papir. pročitajte sami

Nominacija za druk godine [rolleyes]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Ovo sa Tiskom može samo kreten napraviti na kraju radnog vremena.Kada manje-više sve dionice rastu ,nađe se "krelac" i bubne po kupnji.???

Na početku prošlog padajučeg trenda u trenutku kada su sve ili večina dionica padale tisk je rastao i dostigao trenutnu največu cijenu od 365-370 kn. Valjda će i sada kasniti sa rastom. ili ???

najkasnije krene ali KRENE.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Ovo sa Tiskom može samo kreten napraviti na kraju radnog vremena.Kada manje-više sve dionice rastu ,nađe se "krelac" i bubne po kupnji.???

Taj krelac samo pametno ruši support i spušta ga niže…. Zna taj svoj posao…



Ovo sa Tiskom može samo kreten napraviti na kraju radnog vremena.Kada manje-više sve dionice rastu ,nađe se "krelac" i bubne po kupnji.???

Taj krelac samo pametno ruši support i spušta ga niže…. Zna taj svoj posao…
[/quote]
Osobno nemam ništa protiv Tiska, al je dionica predefenzivna i nije za mene… previše spora…
Nisam rekao da Tisak ne vrijedi, već da nije u fokusu niti će biti duže vrijeme.
Glede rušenja cijene, ista stvar se odvija i na INGRI, dakle sruši se prosjek i blokira rast.
Ovdje jest free float manji, al ipak ima boljih prilika za odrađivanje i jednog lijepog dana vraćanje u Tisak, zasada ipak još ne.

Na Vašem mjestu ne bi ozbiljno shvaćao burzu! Jedno se mogu složiti, svaka kriza je i potencijalna prilika za bolja vremena!

Kolega split ,ova dva zadnja posta mi se puno više sviđaju iako ne idu u prilog dionici.
Želim samo reći ,da nije problem ako se piše protiv dionice,ali argumentirano.
Kad uhvatim vremena napisat ću svoje mišljenje ,zašto bi bilo pametno posjedovati dionice tiska.

klodovik



tiskovna industrija je spašena. izašao je e-papir, tanak, sličan lcd-u koji će biti u prodaji na kioscima. u RH će ga sigurno u ponudi imati tisak i tisak-media ako se neki naš nakladnik odluči za takav korak. google: e-papir. pročitajte sami

Nominacija za druk godine [rolleyes]
[/quote]

Očigledno niste pročitali tekstove o e-papiru. Vlasnici noviskih kuća u SAD-u otvaraju šampanjce jer to znači da novinska industrija neće propasti. U kioscima se prvi primjerci takvih novina ili časopisa očekuju već za godinu i pol u najrazvijenijim zemljama svijeta. zato sam to napisao jer će kad – tad ta tehnologija doći k nama a prodavat će ju tisak jer će svi ili barem većina novinskih kuća preći i na taj oblik izdavanja. pročitajte o tome, ima dosta na netu. uglavnom, to su i dobre vijesti za tisak i iz tog razloga treba ga imati, naravno, ne zanemarujući br. 1 u distribuciji bonova, cigareta i klasičnih tiskovina, a uskoro i izdavaštvo, jer agrokor putem tiska upravlja znanjem. a što se splita tiče, tisak je sve samo ne defanzivna dionica. on je defanzivan otkad ga ti pratiš splite, no mi stariji pamtimo munjeviti rast od 250 do 1600 kuna u par mjeseci, a danima je tisak, uz dioki, bio predvodnik rasta. naravno, kasnije je krenuo rasti ali je sve nadoknađeno. tako će biti i u idućem ciklusu koji će početi krajem ljeta.

...povijest se ponavlja...


no mi stariji pamtimo munjeviti rast od 250 do 1600 kuna u par mjeseci, a danima je tisak, uz dioki, bio predvodnik rasta. naravno, kasnije je krenuo rasti ali je sve nadoknađeno. tako će biti i u idućem ciklusu koji će početi krajem ljeta.

Dobro si ih usporedio Tisak i Dioki, ne zna se koja je gora dionica, nikakva likvidnost i jedna i druga još uvijek skupe u odnosu na ostatak tržišta.
Taj munjeviti rast nije bio ničim opravdan, razlog toga je vjerovatno mali free float pa se dionica mogla napumpati u nebesa bez fundamentalnog opravdanja.
To su bila vremena kad su i purani letjeli, pa me ne čudi što se neki s nostalgijom sijećaju toga.
Ja sam 100% siguran da Tisak nikad više neće na 1600 kn, a čudo bi bilo da dođe i do 1000 kn.



no mi stariji pamtimo munjeviti rast od 250 do 1600 kuna u par mjeseci, a danima je tisak, uz dioki, bio predvodnik rasta. naravno, kasnije je krenuo rasti ali je sve nadoknađeno. tako će biti i u idućem ciklusu koji će početi krajem ljeta.

Dobro si ih usporedio Tisak i Dioki, ne zna se koja je gora dionica, nikakva likvidnost i jedna i druga još uvijek skupe u odnosu na ostatak tržišta.
Taj munjeviti rast nije bio ničim opravdan, razlog toga je vjerovatno mali free float pa se dionica mogla napumpati u nebesa bez fundamentalnog opravdanja.
To su bila vremena kad su i purani letjeli, pa me ne čudi što se neki s nostalgijom sijećaju toga.
Ja sam 100% siguran da Tisak nikad više neće na 1600 kn, a čudo bi bilo da dođe i do 1000 kn.
[/quote]

to što ti pratiš burzu otkad si na njoj, dakle od HT-a i ostalih gluposti je tvoj problem. dioki i tisak su najpropulzivnije dionice na ZSE. već godinama tisak kasni za trendom ali ga onda munjevito sustiže a o nekakvim letećim puranima ja ne bih nego samo o p/e koja kod tiska na 1600 kuna nije prelazio 30, što je sasvim u skladu sa američkim retailerima. dakle, puke tlapnje. a o tomu da tisak neće na 1600 i da je čudo da dođe na 1000 smiješno je pričati…možemo se samo kladiti. a srećom, tvoje mišljenje ama baš nikog ne interesira tako da i dalje budi i 101% siguran i pusti nas budale ovdje da se radujemo. ti se drži svojih propalih dionica pred stečajem. u stvari sad pričam kao ti – nema loših dionica kako ti kažeš. sve su dobre. ti ćeš tisak kupiti od nas. to ti garantiram. eto, 100% sam siguran (ako to uopće ikog zanima, ali sigurno ih više zanima moje od tvog mišljenja). a fundamentalna opravdanja? što je to, posebice nakon krize? i što znači da se tisak mogao napumpati i zašto se ne bi mogao opet napumpati? sve je to mračno pojašnjeno s očitim ciljem – ogaditi dionicu da bi je se jeftinije kupilo. ali , nemaš ti sreće dječače. čim kupiš, ona će dolje. čim prodaš, ona će gore. to je tako s drhtavim ručicama.

...povijest se ponavlja...

to što ti pratiš burzu otkad si na njoj, dakle od HT-a i ostalih gluposti je tvoj problem. dioki i tisak su najpropulzivnije dionice na ZSE. već godinama tisak kasni za trendom ali ga onda munjevito sustiže a o nekakvim letećim puranima ja ne bih nego samo o p/e koja kod tiska na 1600 kuna nije prelazio 30, što je sasvim u skladu sa američkim retailerima. dakle, puke tlapnje. a o tomu da tisak neće na 1600 i da je čudo da dođe na 1000 smiješno je pričati…možemo se samo kladiti. a srećom, tvoje mišljenje ama baš nikog ne interesira tako da i dalje budi i 101% siguran i pusti nas budale ovdje da se radujemo. ti se drži svojih propalih dionica pred stečajem. u stvari sad pričam kao ti – nema loših dionica kako ti kažeš. sve su dobre. ti ćeš tisak kupiti od nas. to ti garantiram. eto, 100% sam siguran (ako to uopće ikog zanima, ali sigurno ih više zanima moje od tvog mišljenja). a fundamentalna opravdanja? što je to, posebice nakon krize? i što znači da se tisak mogao napumpati i zašto se ne bi mogao opet napumpati? sve je to mračno pojašnjeno s očitim ciljem – ogaditi dionicu da bi je se jeftinije kupilo. ali , nemaš ti sreće dječače. čim kupiš, ona će dolje. čim prodaš, ona će gore. to je tako s drhtavim ručicama.

Vidim da sam vas naljutio g. Delboy.
Američki retaileri se sada trže na 3 book vrijednosti, i P/E 15, a to je ekvivalent Tisku na 500 kn i to je njegova realna vrijednost. Ja dajem maksimalni target od 1000 kn ali Crobex bi tada trebao biti iznad 4000 bodova, i to bi tada bilo bolesno precijenjeno.
Za Dioki nemam riječi to za mene vrijedi 80 kn ništa više,čak ga ni tada nebi kupovao bar dok ne zarade koju kunu.
Tisak ću kupovati čisto zbog diverzifikacije, u zadnjem valu sudjelovao od 240 kn do 336kn nisam ja baš drhtava ručica.
Nevalja lebditi u oblacima, jer prizemljenje zna biti jako bolno kao što se vama dogodilo s Tiskom.
Moja realnost je meni od početka 2008g povećala porfelj za 60% nije loše za dječaka.

New Report

Close