TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobra večer! Kolega Vorda,kako to mislite,citiram: "Ne vjerujem da je Adris kupio Inovinu"…

Ma sada nam fali neki majstor da kaze da je Stampa vec ukljucena u cijenu od 1000 Kn po dionici Tiska. Ili kako kazu preuzeo Agrokor.


Dvije firme koje se bave potpuno istim poslom nisu jedna drugoj konkurencija? Prvi put čujem za takvo nešto. Vidio sam neke kioske Inovine po Zagrebu i mogu vam reći da ih od Tiska razlikuje jedino naziv tvrtke. Ponuda i sve ostalo postpuno isto.

Kolega ***obrisano*** delboy, ja znam da ste vi maher za razno razne zavjere, ali ova mi teorija nekako ne drži vodu. Ne vjerujem da je Adris kupio Inovinu da nema namjeru širiti se i jačati tržišnu poziciju.

A što se štangi tiće, sigurna sam da ih na ovom i svim drugim forumima nitko nije popio više od tebe.


Između Adrisa i Agrokora sigurno postoji sporazum "o nenapadanju". Jednostavno ima previše dodirnih točaka između kompanija.

Adris je imao 25% udjela u TIsku prije Agrokora
Agrokor kupuje većinski udjel u Tisku bez reakcije Adrisa
Adris prodaje istarski maloprodajni lanac Konzumu
TDR je praktično "ekskluzivni" dobavljač cigareta za Velpro, Konzum i Tisak
Adris stvara iNovine, drugi najveći lanac kioska u Hrvatskoj, bez reakcije Tiska (da je to napravio Agrokor….već bi AZTN skočio za vrat).

I zadnja stvar, (ovo je čista špekulacija), Agrokor "grca" u dugovima. Adris, s druge strane, ima golemu financijsku imovinu za koju se ne zna gdje je investirana. Možda baš u Agrokor ili neko od društva članica holdinga. Sudeći po načinu na koji Adris nastoji zaštititi svoje prodajne kanale u Hrvatskoj, meni se ovakva "posudba" čini realnom opcijom.

Pa lani u ovo vrijeme je objavljen sporazum o strateškom partnerstvu Adrisa i Agrokora.


Pa lani u ovo vrijeme je objavljen sporazum o strateškom partnerstvu Adrisa i Agrokora.

Bravo, na to sam skroz zaboravio…http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=351&pg=68



Dvije firme koje se bave potpuno istim poslom nisu jedna drugoj konkurencija? Prvi put čujem za takvo nešto. Vidio sam neke kioske Inovine po Zagrebu i mogu vam reći da ih od Tiska razlikuje jedino naziv tvrtke. Ponuda i sve ostalo postpuno isto.

Kolega ***obrisano*** delboy, ja znam da ste vi maher za razno razne zavjere, ali ova mi teorija nekako ne drži vodu. Ne vjerujem da je Adris kupio Inovinu da nema namjeru širiti se i jačati tržišnu poziciju.

A što se štangi tiće, sigurna sam da ih na ovom i svim drugim forumima nitko nije popio više od tebe.


Između Adrisa i Agrokora sigurno postoji sporazum "o nenapadanju". Jednostavno ima previše dodirnih točaka između kompanija.

Adris je imao 25% udjela u TIsku prije Agrokora
Agrokor kupuje većinski udjel u Tisku bez reakcije Adrisa
Adris prodaje istarski maloprodajni lanac Konzumu
TDR je praktično "ekskluzivni" dobavljač cigareta za Velpro, Konzum i Tisak
Adris stvara iNovine, drugi najveći lanac kioska u Hrvatskoj, bez reakcije Tiska (da je to napravio Agrokor….već bi AZTN skočio za vrat).

I zadnja stvar, (ovo je čista špekulacija), Agrokor "grca" u dugovima. Adris, s druge strane, ima golemu financijsku imovinu za koju se ne zna gdje je investirana. Možda baš u Agrokor ili neko od društva članica holdinga. Sudeći po načinu na koji Adris nastoji zaštititi svoje prodajne kanale u Hrvatskoj, meni se ovakva "posudba" čini realnom opcijom.
[/quote]

ti si malo pogriješio…adris je i dalje vlasnik 25,86% tiska ..pogledaj sda
i nije tdr ekskluzivni dobavljač cigareta za tisak nego je tisak distributer (najveći) tdr-ovih cigareta…ostalo si skoro pa pogodio bit – oni su u kartelu i zajedno rade. tisak se orijentira na bonove , novine i knjige, a inovine trebaju adrisu samo kao kanal za prodaju cigareta – njih ostalo ne zanima i to su jasno rekli pri osnivanju inovina – dakle, tu konkurencije nema. a još ćete vidjeti u kom smjeru ide tisak pa će vam biti jasnije . nekima već je, a nekima će biti za par godina…

...povijest se ponavlja...

u kojem smjeru??


Adris je imao 25% udjela u TIsku prije Agrokora
Agrokor kupuje većinski udjel u Tisku bez reakcije Adrisa
Adris prodaje istarski maloprodajni lanac Konzumu
TDR je praktično "ekskluzivni" dobavljač cigareta za Velpro, Konzum i Tisak
Adris stvara iNovine, drugi najveći lanac kioska u Hrvatskoj, bez reakcije Tiska (da je to napravio Agrokor….već bi AZTN skočio za vrat).

Možda je Tisak za Adris bio preskup. Ne zato što Adris nebi imao novaca nego zbog njihove poslovne filozofije. Možda su se zbog toga odlučili na Duhan koji je bio u banani, slične djelatnosti kao i Tisak, ali puno jeftinije.

Možda Adris i je osnovao Inovinu prvenstveno radi plasmana cigareta, ali kiosci ne nude samo cigarete. Ponuda Tiska i Inovina se u dobrom dijelu poklapa i , htjeli oni to ili ne, jedan drugome su konkurencija. Inovine ne mogu opstati samo na cigaretama. Što bi se to na kioscima moglo prodavati, a da se ne oduzima dio kolača Tisku?

vorda, 02.06.2008. u 23:45
Adrisove iNovine predstavljaju distribucijsku protutežu Tisku i pretendiraju na širenje u Hrvatskoj i regiji

Sanja Vučin, direktorica iNovina Dva mjeseca nakon što je Adris grupa formalno završila proces osnivanja nove tvrtke nastale spajanjem Duhana Zagreb i Duhana Rijeka javnosti je predstavljen novi vizualni identitet iNovina. Projekt rebrendinga za 350 vlastitih i 80 franšiznih prodajnih mjesta u Zagrebu, Rijeci, Istri, Kvarneru i Sjevernoj Hrvatskoj stajat će 20 milijuna kuna, a svečano predstavljanje novog izgleda prvih 20 iNovinih prodajnih mjesta bilo je u subotu, 29. ožujka. "Strateški cilj nove kompanije je da postane snažan nacionalni specijalizirani maloprodajni lanac s prepoznatljivim i modernim prodajnim mjestima te ponudom koja je prilagođena suvremenim trendovima. To je i podloga za snažnu regionalnu ekspanziju koja će zasigurno povećati sadašnju brojku od 800 zaposlenika iNovina", izjavila je Sanja Vučina, direktorica tvrtke na promociji u Zagrebu. Prema njezinim riječima, nova je tvrtka u potpunosti spremna na sve izazove modernog tržišta. Razvojem vlastite mreže kioska, kao ključnog kanala za distribuciju vlastitih duhanskih proizvoda, Adris grupa očito je odlučila stvoriti kvalitetnu protutežu Tisku, najvećem nacionalnom lancu koji se bavi ovom vrstom trgovine i to neovisno o tome što je upravo rovinjska kompanija istodobno i drugi najveći dioničar Tiska. Međutim, kako iNovine zasad nemaju nacionalni geografski predznak, ostanak Adrisa u vlasništvu Tiska – kao osigurača za neometan plasman cigareta – zasad je logičan. Vjerojatno je to i razlog zbog kojeg će se strategija poslovanja iNovina, kako kažu u kompaniji, razlikovati od ostalih sličnih tvrtki. Recimo, u tijeku je kategorizacija prodajnih mjesta kojom će se odrediti asortiman na prodajnom mjestu, odnosno bit će prilagođavan lokaciji kioska.

Ne kužim šta bi trebalo značiti “kvalitetna protuteža”.

Ovdje upišite svoj komentar…


ti si malo pogriješio…adris je i dalje vlasnik 25,86% tiska ..pogledaj sda
i nije tdr ekskluzivni dobavljač cigareta za tisak nego je tisak distributer (najveći) tdr-ovih cigareta…ostalo si skoro pa pogodio bit – oni su u kartelu i zajedno rade. tisak se orijentira na bonove , novine i knjige, a inovine trebaju adrisu samo kao kanal za prodaju cigareta – njih ostalo ne zanima i to su jasno rekli pri osnivanju inovina – dakle, tu konkurencije nema. a još ćete vidjeti u kom smjeru ide tisak pa će vam biti jasnije . nekima već je, a nekima će biti za par godina…

Znam da je Adris vlasnik 25% adrisa. Koliko se sjećam, potencijalni problem kod preuzimanja Tiska od strane Adrisa isto bila "dopuštena koncentracija" kao i za EPH.

Ljudi,ajde budimo razumni.. Pa burza je suvremeno kockanje. Za sve rezultate treba strpljenja. Nemojte panicariti,budite ustrajni i cuvajte tisak u ovim danima kad je relativno nizak,nemojte izlazit iz njega.. on sam ko da govori strpljenja molim.. zato ajmo ga ne prodavati,pa ko ce ga toliko htijeti i platit ce ga.. al uvijek se nade neko ko ga iz ko zna kojeg razloga prodaje,toga sam svijestan.. e,to je prilika za nadokup onome ko ima nesto viska para..
samo strpljenja.. nekazu stari ljudi bezveze strpljen-spasen..

New Report

Close