TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

5 minuta prije zatvaranja pojavljuje se nalog za kupnju od 200 kom na 1064. To je da se iskrcaju s broda djeca, stariji i nemoćni. Konačno stiže konjica [shocked]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


5 minuta prije zatvaranja pojavljuje se nalog za kupnju od 200 kom na 1064. To je da se iskrcaju s broda djeca, stariji i nemoćni. Konačno stiže konjica [shocked]

Ma nije to nikakva konjica, nekom jednostavno dopizdilo kupovat komad po komad. Bio je taj nalog i niže al se par puta tokom dana pomicao na gore, jer mu niko nije htio prodat.

Ovo je faza akumulacije gdje dionice prelaze iz ruku špekulanata (i fondovi špekuliraju), koji misle zaradit na popularnim i brzim dionicama, u ruke holdera. Mislim da faza akumulacije na ovim razinama (ispod 1100) polako završava jer prodaja kopni. Kupnje ima, toga se ne morate bojati, ali je racionalna. Ako je bilo para za 90 000 komada od pošte, onda ima i za ovu šaku jada na prodaji ispod 1100. Pa to ja sam polupam ak hoću. Kad narastemo iznad 1100 opet će biti period akumulacije. Što se mene tiće, neka traje što dulje…

btw..znam nekoliko ljudi s puuuno novca kojima je tisak na stand bay-u jer se igraju na valovima kranova i lađa. Pogodite što će se dogoditi kad takvi krenu kupovat. Samo oni me kuže, da kad oni krenu, dionica na prodaji bit će puno manje…

ajd bok vam.

I'LL BE BACK

Agrokor preuzeo Štampu za 1,05 milijuna eura
Autor/izvor: SEEbiz
PODGORICA – Dionice Štampe, koje su danas skočile 67,3 posto na 37,6 eura, prodala su poduzeća Cerere i World building.
Na Montenegroberzi danas je prodano 87,4 odsto dionica podgoričkog poduzeća Štampa (MNSE:STAM) koncernu Agrokor za 1,05 milijuna eura. Iz Agrokora je ranije najavljeno preuzimanje podgoričkog poduzeća, jer su, tvrdi se, pregovori o tome završeni prije tendera, koji je planiran za kraj juna. Dionice Štampe, koje su danas skočile 67,3 odsto na 37,6 eura, prodala su poduzeća Cerere i World building. Cerere je posjedovao 82,73 odsto dionica Štampe, a World building 4,7 posto. Štampa u Crnoj Gori ima mrežu od 220 kioska.

Tako će Agrokor nakon Tiska (ZSE:TISK-R-A) imati još jedno poduzeće za novinsku maloprodaju. To je, ujedno nakon širenja u BiH i Srbiju, prvi Agrokorov izlet u Crnu Goru.

Sad možemo dalje. [cool]

Show me the Money!

Ne tvrdim da ovo nije dobra vijest za Tisak, ali kupac je ipak Agrokor. Vjerovatno će i Tisak iz ovoga imati neke koristi (najvjerovatnjije kroz veleprodaju), ali pitanje je kako i koliko.

Druga stvar je činjenica da je 220 kioska plaćeno 1,05M eura. Koliko se prema trenutnoj tržišnoj kapitalizacije vrednuje jedan kiosk Tiska?

Ono što bi za Tisak trebalo biti zabrinjavajuće je širenje Inovine. I jedni i drugi imaju iza sebe moćnoga gazdu, ali s tom razlikom da je Adris i financijski moćan zbog velikih financijskih sredstava s kojima raspolaže, a Agrokor je financijski jak onoliko koliko mu banke odluće dati love. Ako Inovine uđu u ozbiljniju trku s Tiskom, uopće ne sumnjam tko će pobijediti.

Dobar dan! Kolega Vorda,drukajte na temi Adrisa,jer ovo jest primjer drukanja.

P.S. usporedite radno vrijeme kioska TIska i iNovina

Ova vijest je dobra za Tisak jer svjedoči o ozbiljnosti s kojom se pristupa ovom segmentu poslovanja Agrokora.
Da li je Frikom Ledov?
Nije.
Da li je bitan za poslovanje Leda?

A što se tiče Inovina, koliko je TIsak ispred njih po broju prodajnih mjesta i koliko Inovine fizički imaju mjesta za nacionalnu ekspanziju?
Ne baš previše.

Da li Adris ima para? Ima.
MEni je odlično da postoji polupristojna konkurencija jer to tjera Tisak na brzo otvaranje i ekspanziju.
Da li u tome Tisak uspjeva? Apsolutno.
Moja pohvala managementu na učinjenom.

Mene više interesira kako Todorić misli isplatiti Adris i da li je to već dogovoreno.
AZTN ne bi smio gledati blagonaklono na Adris koji je monopolist u kiosk prodaji.

‘Ako Inovine uđu u ozbiljniju trku s Tiskom, uopće ne sumnjam tko će pobijediti. ‘- Heh, niti ja. Ali pritom mislim na Tisak jer je Todorić dokazao da se s rogatim ne valja bost. 🙂

Show me the Money!

smiješni su mi napisi o konkurenciji tiska i inovina. da odmah pređem na stvar: radi se o prešutnom dogovoru todorića i vlahovića i oni jedno drugom nisu konkurencija, štoviše adris ima 25% tiska i to ne misli prodati. čak postoje i teorije da todorić drži tisak za adris samo da se izbjegnu sankcije prema adrisu od AZTN-a, no u to ja osobno ne vjerujem. Dakle, sve po starom – oni su dogovorili tko će gdje imati kioske, ma što vi o tome mislili. pa i druže se privatno…nema nikakve konkurencije jer inovine postoje samo zbog cigareta, a tisak ima drukčije i ambicioznije planove…vorda – štanga opet…

...povijest se ponavlja...

Dvije firme koje se bave potpuno istim poslom nisu jedna drugoj konkurencija? Prvi put čujem za takvo nešto. Vidio sam neke kioske Inovine po Zagrebu i mogu vam reći da ih od Tiska razlikuje jedino naziv tvrtke. Ponuda i sve ostalo postpuno isto.

Kolega ***obrisano*** @delboy, ja znam da ste vi maher za razno razne zavjere, ali ova mi teorija nekako ne drži vodu. Ne vjerujem da je Adris kupio Inovinu da nema namjeru širiti se i jačati tržišnu poziciju.

A što se štangi tiće, sigurna sam da ih na ovom i svim drugim forumima nitko nije popio više od tebe.

vorda, ponovno ti kažem da razvoj tiska ide u potpuno drugom smjeru od inovina. inovine postoje zbog plasmana tdr-ovih cigareta, a uskoro će ionako tisak postati distributer štampe i za inovine. zar bi konkurent uzeo od drugog konkurenta da ga opskrbljuje ili bi htio da tom konkurentu ide loše? osim toga, uskoro će se novine distribuirati isključivo preko tiska u RH. neće mu biti konkurencije, a to ćeš i sam vidjeti već možda ove godine. u adrisu tisak ne smatraju konkurencijom kad su mu suvlasnici, a to znam iz prve ruke od ljudi koji tebi ne bi povjerili ništa. što se štangi tiče, ja sam mislio na to da ti pokušavaš ocrniti tisak ali ti ne uspijeva. na tvoju žalost, tisak se razvija i uz pomoć adris grupe a da ti tog nisi ni svjestan. idi malo do vipneta i tmobilea pa pitaj jesu li osjetili dolazak todorića u tisak? a nađi si napokon nekog u adrisu da ti malo pojasni stvari. njemu ćeš prije vjerovati nego meni

...povijest se ponavlja...

Agrokor novi vlasnik

PODGORICA – Na Montenegroberzi juče je prodato 87,4 odsto akcija podgoričkog preduzeća Štampa hrvatskoj kompaniji Agrokor za 1,05 miliona eura.
Iz Agrokora je ranije najavljeno preuzimenje podgoričkog preduzeća, jer su, prema pisanju hrvatskih medija, pregovori o tome završeni prije tendera, koji je planiran za kraj juna. Akcije Štampe, koje su skočile 67,3 odsto na 37,6 eura, prodala su preduzeća Ćerere i World bilding.Ćerere je posjedovao 82,73 odsto akcija Štampe, a World bilding 4,7 odsto. Štampa na teritoriji Crne Gore ima mrežu od 220 kioska. Indeks Moste oslabio je juče 1,57 odsto na 927,95 bodova, dok je promet bio devet puta veći nego u četvrtak i iznosio 1,2 miliona eura. Iz Montenegroberze juče je saopšteno i da u junu neće biti trgovano obveznicama stare devizne štednje koje dospijevaju ove godine.
– Razlog prekida je tehničke prirode, kako bi se konsolidovali podaci o isplatama i pripremila isplata pete serije obveznica devizne štednje. Istovremeno će biti objedinjeni podaci na tržištu kapitala i obaviti pripreme koje će omogućiti novim vlasnicima da unovče obveznice devizne štednje – navodi se u saopštenju berze. (Mina biznis)

LOL
Opet filozofije.
Meni odgovara INovine jer je po meni konkurencija je jako zdrava stvar za obje firme, a tisak je ipak ispred INovina u svakom pogledu tako da nema problema.

Kaj sada nisko smo i to je to.
Nađite novce i jos dokupite ili ovi drugi kaj žele postati miljarderi preko noći prodajte tisak i odite u druge dionice.

Ovo je za strpljive.
Ali će se to jako isplatiti.

Pozdrav


Dvije firme koje se bave potpuno istim poslom nisu jedna drugoj konkurencija? Prvi put čujem za takvo nešto.

Ne da nisu konkurencija nego su kartel. Al kako će to tebi pomoći? BSN. Uostalom šta si se sad zakačio za Inovine kao "potencijalni problem"?, nije li tebi ova dionica "skupa do bola"?. Da je meni nešto skupo do bola, okrenuo bi se i otišo, a ne čeprko po konkurenciji.

I'LL BE BACK

Dobra večer! Kolega Vorda,kako to mislite,citiram: "Ne vjerujem da je Adris kupio Inovinu"…

Ma sada nam fali neki majstor da kaze da je Stampa vec ukljucena u cijenu od 1000 Kn po dionici Tiska. Ili kako kazu preuzeo Agrokor.


Dvije firme koje se bave potpuno istim poslom nisu jedna drugoj konkurencija? Prvi put čujem za takvo nešto. Vidio sam neke kioske Inovine po Zagrebu i mogu vam reći da ih od Tiska razlikuje jedino naziv tvrtke. Ponuda i sve ostalo postpuno isto.

Kolega ***obrisano*** delboy, ja znam da ste vi maher za razno razne zavjere, ali ova mi teorija nekako ne drži vodu. Ne vjerujem da je Adris kupio Inovinu da nema namjeru širiti se i jačati tržišnu poziciju.

A što se štangi tiće, sigurna sam da ih na ovom i svim drugim forumima nitko nije popio više od tebe.


Između Adrisa i Agrokora sigurno postoji sporazum "o nenapadanju". Jednostavno ima previše dodirnih točaka između kompanija.

Adris je imao 25% udjela u TIsku prije Agrokora
Agrokor kupuje većinski udjel u Tisku bez reakcije Adrisa
Adris prodaje istarski maloprodajni lanac Konzumu
TDR je praktično "ekskluzivni" dobavljač cigareta za Velpro, Konzum i Tisak
Adris stvara iNovine, drugi najveći lanac kioska u Hrvatskoj, bez reakcije Tiska (da je to napravio Agrokor….već bi AZTN skočio za vrat).

I zadnja stvar, (ovo je čista špekulacija), Agrokor "grca" u dugovima. Adris, s druge strane, ima golemu financijsku imovinu za koju se ne zna gdje je investirana. Možda baš u Agrokor ili neko od društva članica holdinga. Sudeći po načinu na koji Adris nastoji zaštititi svoje prodajne kanale u Hrvatskoj, meni se ovakva "posudba" čini realnom opcijom.

New Report

Close