THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Drugi primjer zlouporabe je “razbijanje” vlasničkog udjela jedne osobe na više manjih, a najčešće s ciljem izbjegavanja davanja ponude za kupnju svih dionica, za što najvjerojatnije taj dioničar nema dovoljno novca ili to jednostavno ne želi. U takvim slučajevima, dioničar se vodi kao vlasnik, primjerice, 24 posto dionica dok je ostatak njegova vlasništva preko skrbničkih računa razmrvljen na manje dijelove.

hm, zvuči poznato

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/od-2020-nijedna-hrvatska-kompanija-nece-moci-imati-tajnog-vlasnika/9243779/

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ovdje je ocita sprega Zlopase i Bojana …kad se vrate sa go u HANF-u mozda i oni to primjete

LTO-energy

Osobe ovlaštene za zastupanje
ZVONIMIR ZLOPAŠA, OIB: 95836179620 (Prikaži vezane subjekte)
Zagreb, BEDNJANSKA ULICA 14
– direktor
– zastupa samostalno i pojedinačno
Bojan Horvačić, OIB: 53852559251 (Prikaži vezane subjekte)
Zagreb, Ulica Crvenog križa 25
– prokurist
https://sudreg.pravosudje.hr/registar/f?p=150:28:0::NO:28:P28_SBT_MBS:081080613#a_kat_800012

Prvih 10 dionicara
1.
LUXURY REAL ESTATE D.O.O. (24032764718) ( Zlopaša )
37.891 20,00 Osnovni račun
HORVAČIĆ BOJAN (53852559251)
16.926 8,93 Osnovni račun

Ukupno u vlasnistvu 29 %

Obaveza objave ponude za preuzimanje :
Obvezna ponuda za preuzimanje nastaje ukoliko fizička ili pravna osoba, neposredno ili
posredno, samostalno ili djelujući zajednički, stjecanjem dionica s pravom glasa ciljnog društva….
prijeđe prag od 25% dionica s pravom glasa ciljnog društva (kontrolni prag),
https://www.zakon.hr/z/360/Zakon-o-preuzimanju-dioni%C4%8Dkih-dru%C5%A1tava

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Bojan je prokurist.. Zlopesa je u drugoj firmi..

zasto mi moderator brise postove ? ide li netko od kolega na skupstinu ?


Bojan je prokurist.. Zlopesa je u drugoj firmi..

Sta hocete time reci kolega ?.
Zlopasa je “vlasnik” a Bojan ima sve ovlasti kao da je u upravi društva !

Pozdrav

svi smo mi Crobex

da, i redu. povezani jesu. ali sto onda ? shvacam sa i po zakonu o preuzivanju mora bit ponuda ako imaju preko 25%.. ali nije jedan vlasnik 25% na papiru.. uglavnom.. prvih 10 ima 47% vlasnistva.. dakle od 11 na dalje drze ostalih 53%.. sto znaci da kontrole firme jos nema..

“Sukladno odredbi članka 9. stavak 1. ZPDD-a, ponudu za preuzimanje ciljnog društva
obvezna je objaviti fizička ili pravna osoba kad neposredno ili posredno, samostalno ili djelujući
zajednički, stekne dionice s pravom glasa ciljnog društva tako da, zajedno s dionicama koje je već
stekla, prijeñe prag od 25% dionica s pravom glasa ciljnog društva (kontrolni prag).

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Pogledajte prosjek zadnja 3 mjeseca i onda ćete dobiti cijenu ponude za preuzimanje. U najboljem slučaju bit će cijena po kojoj su preuzeli ESOP. Iako mislim da će biti ispod 200.

"Sukladno odredbi članka 9. stavak 1. ZPDD-a, ponudu za preuzimanje ciljnog društva
obvezna je objaviti fizička ili pravna osoba kad neposredno ili posredno, samostalno ili djelujući
zajednički, stekne dionice s pravom glasa ciljnog društva tako da, zajedno s dionicama koje je već
stekla, prijeñe prag od 25% dionica s pravom glasa ciljnog društva (kontrolni prag).

Pozdrav

to ste vec napisali. a sto ako ne objave ? sto ako nemaju novaca za preuzimanje ? sto ako ponude 1kn / dionici a nas od broja 11 npr na dalje ne pristane ?
obveza je da…
isto ko sto se i prije pisalo na temi ovdje kako je insajdrsko trgovanje zabranjeno a Vi ili bilo tko drugo ne moze dokazat da je netko insajder.. a sad ste mi sami po ovome napisali indirektno da je nas Bojan insider… i sto sad ? 😀

Kakve nebuloze se tu pisu..na koju razinu se svela komunikacija na ovom forumu. Forumu koji bi trebali koristit osobe barem sa minimalnim poznavanjem materije o kojoj pisu…koju komentiraju…Ovakve imbecilne konstatacije..tolika razina neznanja je zapanjujuca…I jos se isti pitaju zasto im se briu postovi.
Sjednite ..jedan..i ne dizite se dok barem osnove ne naucite.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

@Lucijan: ja imam neznanje, istina, posto zam prilicno mlad u ovome.. ali postavih konkretno pitanje.. kako god kao sto vec napisah meni je bitno izac o sa minimalnim plusom u godinu dana ( bar malo vecim nego da je novac stajao na orocenju u banci).
a ako bude puuuuno vise od toga ja presretan.
k tome.. pogledajte na webu tehnike.. idu novi stanovi u Velikoj Gorici.
Vi ako imate toliko znanja i sposobnosti, zasto niste na mjestu g. Bojana ? 😁😄
Pozdrav

http://www.zse.hr
Tehnika d.d. odluka glavne skupstine

Vaš link …

Znači očekuju uskoro pozitivno poslovanje kad gubitak iz 2018. pokrivaju s “dobiti iz budućeg razdoblja”.
Neka bude tako!

Da sam bar ovo kupio dok je bila 30kn prošle godine, ahh…tko je to mogao znati…
Zato kažu da sreća prati hrabre…ili one koje imaju informaciju više od ostalih…

Promjena u godinu dana +613,24%

“Očekuje se da će Tehnika realizirati većinu projekata s kineskim potpisom u Hrvatskoj u idućih nekoliko godina. Prva bi na rasporedu trebala biti obnova bivše Političke škole u Kumrovcu, a tu su i projekti u Krapinskim Toplicama, Velikoj Gorici, Osijeku…

Osim toga, planirano je da Tehnika krene po nove poslove u susjednim zemljama regije, ali i na tržištu EU.

Cilj investitora jest da kompanija u idućih nekoliko godina značajno podigne godišnju dobit. U planu je i zapošljavanje nekoliko desetina novih radnika jer je kompanija u posljednjih godinu dana izgubila veliki broj kvalitetnog kadra.

No, prvi zadatak novog vodstva kompanije bit će okončanje predstečajne nagodbe. Iz tvrtke poručuju da postupak predstečajne nagodbe za sada ide prema planu, a okončanje nagodbe očekuje se do kraja ove godine.”

http://www.seebiz.eu/novi-pocetak-tehnike-s-kineskim-potpisom/ar-197670/

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

New Report

Close