THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dakle..


https://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/THNK_83ecdc31-403d-41cf-88e8-b935e9148caa.pdf

Najbolji dio teksta je svakako onaj dio napisan u maniri “obavještavamo vas da smo iznenada poštom dobili obavjest… da nas je netko preuzeo.”

Kao što sam pisao pred pola godine i ranije, a ovime se i potvrdilo, država, regulator i “nemamo novih saznanja” su nenadmašni i uvijek sam se pitao da li je to neznanje, nezainteresiranost, nesposobnost, ili nešto drugo na “n”?

No ipak, očito su preuzeli ESOP, no u ESOP-u je FF bio gazda, bilo kroz punomoći koje su radnici (formalni vlasnici) dobivali na potpis, bilo kroz vlasništvo. Zanimljivo će biti saznati kako su to riješili? Da li je FF još uopće zainteresiran?
I sada:
a) ako Kinez/njegov mali odluči kapitalizirati zemljište, bit će zanimljivo vidjeti što će napraviti na mjestu upravne zgrade (koja je ionako predviđena za rušenje još dok je bila i radnički hotel), a pogotovo zanimljivo će biti vidjeti kako će za pet godina izgledati radnička ulica (provozajte se prema aerodromu i gledajte imena firmi desno)
b) ako se Kinez/njegov mali odluči za građevinu (projektiranje, konzalting, nadzor, izvođenje) ovo je valjda najbolja vijest na ZSE u zadnjih 5 godina; dionica može u idućih dvije godine do 10 000 samo tako! Apsolutno moguće, ali samo ako to pokušaju. Svi ovi koji pričaju o P/BV ne poznaju građevinu (odnosno, “inženjering”) i ne bi se trebali baviti ovom dionicom, kao što su i sami vjerojatno shvatili. Uglavnom, u tom slučaju, na Kinezu/malom je samo koliko će uspješno pročistiti FF-ove i Suškove sheme. Smatram da je to moguće, jer je ionako broj ljudi smiješno malen.

No ostaje za vidjeti šta je naum, i naravno, nitko nema pojma šta oni smjeraju. Apsolutno je moguće sve i dao bih se kladiti da čak ni BH i ZZ nisu sigurni šta im je plan.


Dakle..

https://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/THNK_83ecdc31-403d-41cf-88e8-b935e9148caa.pdf

Najbolji dio teksta je svakako onaj dio napisan u maniri "obavještavamo vas da smo iznenada poštom dobili obavjest… da nas je netko preuzeo."

Kao što sam pisao pred pola godine i ranije, a ovime se i potvrdilo, država, regulator i "nemamo novih saznanja" su nenadmašni i uvijek sam se pitao da li je to neznanje, nezainteresiranost, nesposobnost, ili nešto drugo na "n"?

No ipak, očito su preuzeli ESOP, no u ESOP-u je FF bio gazda, bilo kroz punomoći koje su radnici (formalni vlasnici) dobivali na potpis, bilo kroz vlasništvo. Zanimljivo će biti saznati kako su to riješili? Da li je FF još uopće zainteresiran?
I sada:
a) ako Kinez/njegov mali odluči kapitalizirati zemljište, bit će zanimljivo vidjeti što će napraviti na mjestu upravne zgrade (koja je ionako predviđena za rušenje još dok je bila i radnički hotel), a pogotovo zanimljivo će biti vidjeti kako će za pet godina izgledati radnička ulica (provozajte se prema aerodromu i gledajte imena firmi desno)
b) ako se Kinez/njegov mali odluči za građevinu (projektiranje, konzalting, nadzor, izvođenje) ovo je valjda najbolja vijest na ZSE u zadnjih 5 godina; dionica može u idućih dvije godine do 10 000 samo tako! Apsolutno moguće, ali samo ako to pokušaju. Svi ovi koji pričaju o P/BV ne poznaju građevinu (odnosno, "inženjering") i ne bi se trebali baviti ovom dionicom, kao što su i sami vjerojatno shvatili. Uglavnom, u tom slučaju, na Kinezu/malom je samo koliko će uspješno pročistiti FF-ove i Suškove sheme. Smatram da je to moguće, jer je ionako broj ljudi smiješno malen.

No ostaje za vidjeti šta je naum, i naravno, nitko nema pojma šta oni smjeraju. Apsolutno je moguće sve i dao bih se kladiti da čak ni BH i ZZ nisu sigurni šta im je plan.
[/quote]

Uf… bas će Kinez ili bilo tko drugi dijeliti kolač s malim dioničarima. Nekako mi to sve ofrlje zvuci.

Njzanimljivije je da vecina nema dionice Tehnike jer su je kupci konstantno izbjegavali a buregdjije pljucali 90% dionica je zavrsilo kod drugorangiranog vecinskog HORVAČIĆ BOJANA …svi su gledali kako top kupuje mjesecima a nisu sebi sjetili kupiti koju dionicu
nitko nije htio Tehniku ni na 30 ni na 120 kuna sada su dionice u sigurnim rukama i mogo bi se kladit da g Bojan skuplja za kineze…eto placite sad mocan vlasnik je usao u dionicu mislim da govora o stecajima vise nema …
preuzimanje i ulazak Kineza na trziste EU ovo ce im biti jedna od glavnih firmi…
PS dok ste me pljucali i davali jedinice ja sam jeftino dokupljivao sad cemo vidjeti tko ce se zadnji smijat…
ja koji imam hrpu Tehnike ili zorangutan i slicni sa nijednom dionicom…

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi


a) ako Kinez/njegov mali odluči kapitalizirati zemljište…

isto tako, moguće je i da će cijena pasti na 2 kn, iz razloga što su ovi sad skupili sve što im treba, a u ZSE ionako (s razlogom) ne ulazi svježi kapital.
Nadam se da griješim, jer ne poznam bankarski sektor, odnosno, da ulazi svježa lova u sistem. A i glupo bi bilo od ove dvojice da poentiraju samo na zemljištu. No to sve stvarno niko sad ne zna.

Kinezi postali većinski vlasnici Tehnike?

Nije mi jasno kako većinski vlasnici pa kupili su samo 20 %
Da bi postali vecinski vlasnici sto Kinezi i obavezno rade kad preuzmu firmu trebat ce kupit jos dionica tko ce im prodat i po kojoj cijeni ne znam moje nece otici jeftino…
Kinezi ce htjeti vecinski dio i platit masno onih par dionica sto ce im na kraju falit …

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Kinezi sada ciljaju svoju građevinsku tvrtku u Hrvatskoj

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

uglavnom se slazem sa Vama g. DATA. poceo sam ulaz u tehniku u 9.mj prosle godine.. nije da imam milijunske iznose ko spomenuti g. Bojan ali imam. 😉 samo se nadam da ne bude neka “HR prevara” sa time :))

g. DATA taj clanak je vec bio tu objavljen.. i to je jedan od razloga zasto sam se odlucio na rizik…

Kinezi postali većinski vlasnici Tehnike?

Nije mi jasno kako većinski vlasnici pa kupili su samo 20 %
Da bi postali vecinski vlasnici sto Kinezi i obavezno rade kad preuzmu firmu trebat ce kupit jos dionica tko ce im prodat i po kojoj cijeni ne znam moje nece otici jeftino…
Kinezi ce htjeti vecinski dio i platit masno onih par dionica sto ce im na kraju falit …

Nisam pravnik, ali čini mi se da se u predstečajnoj nagodbi dugovi mogu pretvarati u vlasnički udio, a mislim da je bilo dosta vjerovnika voljnih prepustiti dugove za određenu naknadu. Tako da mogu oni dogurati preko 50 % bez malih dioničara, a onda postoje razne metode driblanja kako izvući vrijednost iz firme ako je ima (očito ima, inače se ne bi zajebavali). Također, ako se stekne preko 25% udjela preko predstečajne nagodbe, nema obaveze ponude za preuzimanje.

Uglavnom, da ne ispadne sad tu kenjam drugima jer će oni zaradit, a ja popušit, ja sam svoj gubitak podnio sportski, a vama želim svu sreću u budućnosti. Ali količina muljaže koja se već dogodila oko ove firme je puno prevelika za moj ukus.


Njzanimljivije je da vecina nema dionice Tehnike jer su je kupci konstantno izbjegavali a buregdjije pljucali 90% dionica je zavrsilo kod drugorangiranog vecinskog HORVAČIĆ BOJANA …svi su gledali kako top kupuje mjesecima a nisu sebi sjetili kupiti koju dionicu
nitko nije htio Tehniku ni na 30 ni na 120 kuna sada su dionice u sigurnim rukama i mogo bi se kladit da g Bojan skuplja za kineze…eto placite sad mocan vlasnik je usao u dionicu mislim da govora o stecajima vise nema …
preuzimanje i ulazak Kineza na trziste EU ovo ce im biti jedna od glavnih firmi…
PS dok ste me pljucali i davali jedinice ja sam jeftino dokupljivao sad cemo vidjeti tko ce se zadnji smijat…
ja koji imam hrpu Tehnike ili zorangutan i slicni sa nijednom dionicom…

Ako je samo dio ovoga istina ode Tehnika preko 350 kunića idući tjedan a vikend iskoristiti za razmišljanje koliko još dokupiti.

mirkosl Iznio si zanimljive info ali sumnjam da ce biti ista od toga skupljanja dionica kroz predstecajnu za sada Kinezi imaju 20% a koliko ce imati kada im ako im Bojan prepusti svoje bit ce tu cca 30 % …zivi bili pa vidjeli no zasad Kinezi nisu većinski vlasnici jos ali bi htjeli sigurno postati zato i upitnik pored naslova clanka.
sada kada su usli u Tehniku nastojat ce postat vecinski vlasnik…dobra prilika za podizanje cjene dionice koje u cirkulaciji na ovoj cjeni ima jako malo

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi


Kinezi postali većinski vlasnici Tehnike?

Nije mi jasno kako većinski vlasnici pa kupili su samo 20 %
Da bi postali vecinski vlasnici sto Kinezi i obavezno rade kad preuzmu firmu trebat ce kupit jos dionica tko ce im prodat i po kojoj cijeni ne znam moje nece otici jeftino…
Kinezi ce htjeti vecinski dio i platit masno onih par dionica sto ce im na kraju falit …

Nisam pravnik, ali čini mi se da se u predstečajnoj nagodbi dugovi mogu pretvarati u vlasnički udio, a mislim da je bilo dosta vjerovnika voljnih prepustiti dugove za određenu naknadu. Tako da mogu oni dogurati preko 50 % bez malih dioničara, a onda postoje razne metode driblanja kako izvući vrijednost iz firme ako je ima (očito ima, inače se ne bi zajebavali). Također, ako se stekne preko 25% udjela preko predstečajne nagodbe, nema obaveze ponude za preuzimanje.

Uglavnom, da ne ispadne sad tu kenjam drugima jer će oni zaradit, a ja popušit, ja sam svoj gubitak podnio sportski, a vama želim svu sreću u budućnosti. Ali količina muljaže koja se već dogodila oko ove firme je puno prevelika za moj ukus.
[/quote]
Ne mogu se dugovi pretvoriti u vlasnički udio ako planom predstečajne nagodbe nije navedeno.

Zasto nema ponude za preuzimanje????
Pa g. Horvacic i g. Zlopasa su povezani preko zajednickog drustva LTO-ENERGY d.o.o., ocito djeluju zajednicki i presli su prag od 25%????
Nemam THNK niti mi pada na pamet ovo cudo kupovati…zakon se mora postivati…

Rastimo zajedno...

tocno, sto znaci da bi dionice trebale rasti…

Zašto nema ponude?

Zato jer nisu kupljene dionice već ESOP d.o.o. zbog toga se niti ne mijjenja 1-vi u spisku 10 najvećih, kako će i kojim manipulacijama doći do dionica to ćemo još vidjeti, valjda će i HANFA konaćno reči svoje!!!!!!!!

A tko je odlučio prodati ESOP d.o.o. i pod kojim uvjetima to tek treba istražiti, mislim da su napravili grešku u koracima.

Šta će reć postoječi dioničari to jest, dionici ESOP d.o.o.-a???????????????????????????

New Report

Close