THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koliko ja znam garanciju treba imati investitor pa ako ne uplati 2,3 situacije da se izvođač može naplatiti, barem je tako bilo. Po prethodnim komentarima izvođač bi trebao kreditirati investitora što je suludo pogotovo što je većina današnjih investitora sa 20.000 kapitala i u d.o.o. statusu. Koliko se ovdje vidi kreće novi val poluinformacija i neargumentiranih napada prije ročišta sa ztb. Sve već viđeno i prožvakano.


Koliko ja znam garanciju treba imati investitor pa ako ne uplati 2,3 situacije da se izvođač može naplatiti, barem je tako bilo. Po prethodnim komentarima izvođač bi trebao kreditirati investitora što je suludo pogotovo što je većina današnjih investitora sa 20.000 kapitala i u d.o.o. statusu. Koliko se ovdje vidi kreće novi val poluinformacija i neargumentiranih napada prije ročišta sa ztb. Sve već viđeno i prožvakano.

Izvođač investitoru uručuje garanciju za dobro izvršenje posla, a po završetku posla garanciju za garantni rok ako je tako ugovoreno. Ozbiljni građevinar ne može funkcionirati bez okvira za garancije.

Brkamo pojmove, ja govorim o garanciji investitora a matovilka o izvođačevoj. U našoj državi je usvojen zakon koji dovodi do apsurda da zbog neznatne greške kod izvođenja radova investitor uz dobro potkovanu odvjetničku i nadzornu mafiju može osporiti kompletno izvedene radove pa čak i naplatiti veći iznos od potraživanja investitora. U prijevodu to znači izvedeš mu radove i za to mu još moraš platiti. Toliko o tome ali ja mislim da smo svi svjesni da živimo u tranzicijskoj Hrvatskoj i da burza nema nikakve veze sa pravim stanjem stvari u kompanijama a da ne govorim o tome da velika većina kompanija uopće nije izlistana na burzi pa nisu u obavezi poslovati transparentno.



Koliko ja znam garanciju treba imati investitor pa ako ne uplati 2,3 situacije da se izvođač može naplatiti, barem je tako bilo. Po prethodnim komentarima izvođač bi trebao kreditirati investitora što je suludo pogotovo što je većina današnjih investitora sa 20.000 kapitala i u d.o.o. statusu. Koliko se ovdje vidi kreće novi val poluinformacija i neargumentiranih napada prije ročišta sa ztb. Sve već viđeno i prožvakano.

Izvođač investitoru uručuje garanciju za dobro izvršenje posla, a po završetku posla garanciju za garantni rok ako je tako ugovoreno. Ozbiljni građevinar ne može funkcionirati bez okvira za garancije.
[/quote]

I još ću dodati, da uz garanciju INVESTOTOR zadražava 5 -15 % financijskih sredstava do isteka garantnog roka od 2 godine.

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


a da ne govorim o tome da velika većina kompanija uopće nije izlistana na burzi pa nisu u obavezi poslovati transparentno.

Ovo. Rekli ste drugim riječima ono šta sam ja pisao u zadnja dva posta. Činjenica da je neka firma izlistana je u Hrvatskoj teški hendikep umjesto prednost, jer u ovako toksičnom sistemu za poduzetnike u prednosti je onaj koji može raditi ispod radara u odnosu na onog koji je konstantno pod povećalom. Čak se i među izlistanima dogodi Todex, onda možete misliti što se događa van burze. Divlji Zapad. I ne krivim ih ni malo za to, krivim u potpunosti ovu pljačkašku, socijalističku Državu koja ti ne da da dišeš nego ti izmuze zadnju kunu ako si dovoljno blesav da radiš transparentno…


I još ću dodati, da uz garanciju INVESTOTOR zadražava 5 -15 % financijskih sredstava do isteka garantnog roka od 2 godine.

… ne baš… investitor ne moze imati i garanciju i zadržana sredstva… garancija mijenja sredstva zadržana do dostave garancije… nikada takvo “i jare i pare” nisam vidio u 30g. …



I još ću dodati, da uz garanciju INVESTOTOR zadražava 5 -15 % financijskih sredstava do isteka garantnog roka od 2 godine.

… ne baš… investitor ne moze imati i garanciju i zadržana sredstva… garancija mijenja sredstva zadržana do dostave garancije… nikada takvo "i jare i pare" nisam vidio u 30g. …
[/quote]

Eto vidite kolega, vidim da niste radili sa ERSTE GROUP IMMORENT, VMD….. i još nekim poznatim tvrtkama..
Ali ne samo to, često puta morate priložiti i svoju POLICU ODIGURANJA ….za početak i izvršenje građevinski radova da ne bi došlo do srnj……
Svašta Vam se dela danas…
Jedino kada radite za grad Zgb… holding tu možete napraviti neviđene propuste i lošu izvedbu pa Vam dođe Milan i kaže pa ljudi delaju, a tko dela taj i griješi … pa ti plaća j 18 % prireza i rješavaj između ostaloga i tuđe greške

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE




I još ću dodati, da uz garanciju INVESTOTOR zadražava 5 -15 % financijskih sredstava do isteka garantnog roka od 2 godine.

… ne baš… investitor ne moze imati i garanciju i zadržana sredstva… garancija mijenja sredstva zadržana do dostave garancije… nikada takvo "i jare i pare" nisam vidio u 30g. …
[/quote]

Eto vidite kolega, vidim da niste radili sa ERSTE GROUP IMMORENT, VMD….. i još nekim poznatim tvrtkama..
Ali ne samo to, često puta morate priložiti i svoju POLICU ODIGURANJA ….za početak i izvršenje građevinski radova da ne bi došlo do srnj……
Svašta Vam se dela danas…
Jedino kada radite za grad Zgb… holding tu možete napraviti neviđene propuste i lošu izvedbu pa Vam dođe Milan i kaže pa ljudi delaju, a tko dela taj i griješi … pa ti plaća j 18 % prireza i rješavaj između ostaloga i tuđe greške
[/quote]

… i bolje da nisam radio sa takvima! :O)… tko se bavio kalkulacijama u građ. zna da je kalk. dobit cca 5-7 %… pa ti budi likvidan pod tim gore uvjetima…


I onda će taj posao prepustiti podizvođaču GP KRK , koji je do sada na terenu radio pripremu.

Kao što sam predvidio..cijelo gradilište je okupirao GP Krk…

Costabela Rijeka

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

U Costabeli su i dalje iskopi na terenu, jos se nisu poceli temelji raditi. Jel bio tender za objekt? Tko ga je dobio?

Kada te krene, krene te… Uspio im se čak i neizgrađeni objekt zapaliti???

Vaš link …[/url]

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

http://zse.hr/default.aspx?id=82694

Ignore: KressoM, delux

Dobra vijest


U Costabeli su i dalje iskopi na terenu, jos se nisu poceli temelji raditi. Jel bio tender za objekt? Tko ga je dobio?

Ima li što ovdje novoga?

Odobrite zahtjev za prijateljstvom, da Vas možemo čitati prije odobrenja administratora! Hvala!

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/THNK-fin2018-1Q-NotREV-K-HR.pdf

Auuuuuuu!!!!
Koja spaliona.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close