THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Po ovome imaju ne malih problema s likvidnošću. Neke kolege upozoravale su još prije par mjeseci da će doći do toga i da je samo pitanje trenutka.

Ignore: KressoM, delux

Na ovoj dionici imamo obrazac:
– rast na malom volumenu,
– pad na velikom.
S rastom i padom uvijek u velikim %.
Dalje ne bih analizirao.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Barik, nije etički velikim slovima pisati da je T u blokadi kad nem službenih podataka. PH nije online.

Etika je davno napustila ovo mjesto…..zanima me dali je uopce istina da je Tehnika u blokadi
ili je netko prosirio laznu informaciju po forumu…u svakom slucaju vrlo neizvjesno ne zna se tko pije tko placa….

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Kako to pa treba vremena da se odblokira ..dok novac sjedne itd…
malo mi je vremenski tesko izvodljivo…

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

“Status blokade: (08.02.2018. 11:07):Nije blokiran
Podaci o žiro računima i preporuka poslovanja bit će ažurirana tijekom radnog dana.”

ako Poslovna Hrvatska ne laže ni jedan od 17 žiro-računa nije blokiran

Šteta je učinjena, jučer sklopili posao, cijena 206 kn, danas ovo cijena 180.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Data, to se možda sve dogodilo jučer popodne.

Željno iščekujem izvještaj. Onda tek vidjeti da li i dalje držati. Zasada nisam prodavao. Možda stvarno imaju problema s likvidnošću, ali imajući u vidu rješavanje Alžira i novi posao za Carlsberg riskiram. A i skeptičan sam glede nekih drukera koji su već i prije predviđali crni scenarij.

Mislim da bi bilo korektno od Tehnike da sluzbeno obavjesti preko ZSE zasto joj je racun bio u blokadi od jucer do danas. Ujedno i tko je i iz kojega razloga ih blokirao. Mislim da podaci sa Poslovne hrvatske koji se povlace sa FINE nisu bili krivi.

ako je i na jedan dan firma uletila u blokadu pa se deblokirala, to upućuje na to da im likvidnost ozbiljno šteka pa je moguće da ovo vjerojatno nije zadnja blokada i treba biti jako oprezan s kupnjom dionice…jer ovu su brzo riješili pa je pad bio skoro -30%, a kad bi potrajalo par dana ili duže padovi cijene dionice bili bi još puno gori

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Svima je jasno da se instrument za prisilnu naplatu moze i povuci, samo da li je to rijesenje stvari to bi nam iz Tehnike trebali obrazloziti sto se dogadalo

Za sve navedene rizike cijena je akcijska svakako. Pa pala je 80%. Ne znači svaka nelikvidnost stečaj.

Čekamo novi Ovršni zakon da vidimo da li će se moći računi firmi blokirati zbog nekog kiki-rikii izosa i ubuduće.

Nema nikakve odgovornosti ni iz firme ni s burze.
Mora ići neka obavijest.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close