THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tehnika treba ćim prije krenuti sa dokapitalizacijom. Što više čeka poslje će joj biti sve teže. Ako joj se dogodi (a možda joj se već dogodio) izvođački problem koji će joj donjeti minus od nekoliko desetaka mil. kn, doživit će Viaduktov scenarij.

Kad ovog na 412 netko počisti bit će začas povratak na stare razine.


Tehnika treba ćim prije krenuti sa dokapitalizacijom. Što više čeka poslje će joj biti sve teže. Ako joj se dogodi (a možda joj se već dogodio) izvođački problem koji će joj donjeti minus od nekoliko desetaka mil. kn, doživit će Viaduktov scenarij.

Dokap bi dobro dosao. Smanjio bi dug i troskove duga. Ali ovo drugo, ne vjerujem. Rade sve i vise i ugovaraju dalje. Nije realan scenarij. Vdkt je pokraden i raspao se.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ha!

Upalo je danas nešto dionica i u moju košaricu.
Lijepo. 🙂

La vita e bella!

Treba se postavljati lipu dvije iznad onih blokica od 40-50 kom. Znaci sutra na 360, recimo. Netko izlazi, ali netko bogme i ulazi.
Kad se zavrsi prekrcaj onda je prilika otisla.
Ja sam ubrao nekoliko komada danas na 400+ i planiram jos malo.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ukratko, pregledom rubrike Novosti na THNK-R-A na ZSE može se prebrojati:
– 12 sklopljenih ugovora o gradnji u cijeloj 2016,
– 13 sklopljenih ugovora o gradnji za prvih 8 mjeseci 2017.
S tim da već letimični pregled vrsti projekata u 2017 (Westgate B, Meandar i sl.) govori o daleko većoj vrijednosti sklopljenih u 2017.
U nedostatku informacija koje bi govorile nešto o padu cijene više smatram razboritim rukovoditi se objavljenim informacijama te donositi zaključke interpretacijom istih.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Ukratko, pregledom rubrike Novosti na THNK-R-A na ZSE može se prebrojati:
– 12 sklopljenih ugovora o gradnji u cijeloj 2016,
– 13 sklopljenih ugovora o gradnji za prvih 8 mjeseci 2017.
S tim da već letimični pregled vrsti projekata u 2017 (Westgate B, Meandar i sl.) govori o daleko većoj vrijednosti sklopljenih u 2017.
U nedostatku informacija koje bi govorile nešto o padu cijene više smatram razboritim rukovoditi se objavljenim informacijama te donositi zaključke interpretacijom istih.

ugovorenog posla ima već dugo neviđeno
to je prvi preduvjet ali značajno utjeće na onaj drugi najvažniji a to je
profitabilnost koja se neminovno povečava sa povečanjem ugovorenog.
proces je spor ali bitno važnije izgledno ostvariv pa….

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

netko tko je nekome dao margin credit ovoga izuva iz cipela

Gdje je prodavač?
Taman kad sjednem na bid njega nema.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Trajder
Tocno. Najbolje je mozda kombinirati jedno i drugo.
S opaskom da je odnos s Agrokorom vjerovatno na neki nacin reguliran, u suradnji s bankama, i to je lose po bilancu, sto se vec vidi u izvjescima po raznim stavkama.
Vidjet cemo koliko ce uspjeti povratiti kroz nagodbu.
Ali niti jedna stavka ne ukazuje na nelikvidnost koja bi ugrozila operativnost firme sada i u buducnosti.
To uglavnom misle i investitori i zato nema panicne rasprodaje usprkos evidentnom stiskanju cijene.
Takodjer, gradilista su aktivna. I subotom. Vidio na svoje oci.
Uskoro ce FI. Jedino je to bitno.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Trajder
Tocno. Najbolje kombinirati jedno i drugo.
S opaskom da je odnos s Agrokorom vjerovatno na neki nacin reguliran, u suradnji s bankama, i to je lose po bilancu, sto se vec vidi u izvjescima po raznim stavkama.
Vidjet cemo koliko ce uspjeti povratiti kroz nagodbu.
Ali niti jedna stavka ne ukazuje na nelikvidnost koja bi ugrozila operativnost firme sada i u buducnosti.
To uglavnom misle i investitori i zato nema panicne rasprodaje usprkos evidentnom stiskanju cijene.

ne vidim problem u “stiskanju” ako je stiskanje
meni je dobrodošlo,znam da nisam jedini
e sad ako se netko da navući
sam si je tako izabrao
najbolje se ipak uči na vlastitoj koži,u to sam se i na sebi uvjerio.
imamo mi ovdje dugu povijest “neobičnih” cijenovnih kretanja
dio njih i na temi dokumentirano i kasnije prokazano kao takvo.
tko su bili protagonisti i to je u nekom dijelu razjašnjeno.
uskoro ćemo možda znati dali netko iz top 10 učestvuje
u trgovini zadnjih dana i na koji način
pa ćemo biti “pametniji”

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


kolega barikb@ drži da je tsunami poslova doskočica?
nije primjetio da je to već duže vrijeme dokazano,potvrđeno sa nebrojenim novim ugovorima iz svih područja gradnje.
dio njih i na ovoj temi i na temi građevinski sektor dokumentiran a sve kroz službene statistike potvrđeno.
tek smo na početku tsunamija jer još deseci mlrd kn čekaju da budu povučeni.
turizam se tek zahuktao i pun je casha za nove investicije.
stanogradnja također u fazi oporavka,tko ne vjeruje neka pogleda koliko je još stanova ostalo neprodano u zadnjem tehnikinom vlastitom projektu Z4….

vrlo važan izvor poslova za tsunami poslova u građevini dolazi i iz područja komunalne infrastrukturea posebno prometa…
a da deseci mlrd nisu “doskočica” dokazuje najnoviji u nizu duge liste primjera

http://www.poslovni.hr/hrvatska/osijek-u-luku-ulaze-1-mlrd-kn-332099

dali će thnk dobiti taj posao?
možda ali ako i neće iz niza mogućih razloga a jedan može biti i prezatrpanost dobivenim ugovorima neće biti problem jer će dobiti netko drugi koji će biti zatrpan poslom
a što se događa sa maržama kada su svi zatrpani poslom osobno nemam dvojbe.
tko ima neka pričeka rasplet pa ćemo rezimirati.
strpljivi će naplatii nestrpljivima
svakome o njegovom izboru.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Nema informacija, ni službenih ni neslužbenih. Zato se sve kiseli.

Inače, kolega migra je prenio članak koji se tiče građevinskog sektora i ocijenio to dobrim za sektor iliti tvrtke u njemu. Porast potražnje je dobar za cijene i marže. Što je tu lupetanje? Stvarno ne znam.
No dobro, svatko ima svoje kriterije.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Kada se u Hrvatskoj potpisuju veliki građevinski ugovori mnoga su gladna
usta oko stolova i toga nema u tsunami ugovorima. Nema naplate bez toga
da se nasite sva gladna usta. Za male dioničare je bitna transparentnost i dobit,
toga ovdje nema i u idućih barem 10 godina biti neće. Naravno da se pretrpani poslovima
kada nema tko raditi. Nema inžinjenera, rukovatelja građevinskom mehanizacijom,
tesara, armirača, šofera. Jedva preživljaju, a vi opet o tsunamiju poslova i o tome tko kupuje ili prodaje
među prvih 10 dioničara, a to je potpuno nebitno.
Nakon što hrvatski građani mentalno evoluiraju i shvate da je kupnja stana po 2.500 eura m2
ravna samoubojstvu samo sa bolnim odgodnim učinkom pasti će cijene nekretnina tj. stanova
jer stanovništvo rapidno stari i ubrzano se useljava. Vidite da kamate nikada nisu bile niže
a potražnja za stanovima je nikakva. Niti ove subvencionirane kredite nemo tko uzeti.

kad govorimo o maržama ne treba zaboraviti da su se kriteriji pri odabiru izvođača promjenili u korist ekonomski najpovoljnije ponude a to za građevinare znači samo jedno…
čekamo CnB,dokaze….
p.s.
ima i opcija sa boljim prilikama
citius altius fortius
sretno svima koji ih vide

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close