THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

barikb@
“opasno jako”
je i bilo i prije godinu dana pa su malo strpljivi i odvažni dobili priliku kapitalizirati 350% na godinu dana.
i danas mogu ako žele kapitalizirati 200%
osobno radije dokupljujem,imam svoje razloge
vidjećemo koliko je to bilo mudro.
možda već uskoro za “koji dan”
vremena imam čekati znam ,mogu pa…
sretno svima koji vide za sebe bolje prilike,rezimirat ćemo jednog dana
🙂

p.s.
kao što znate i sami ledo-r-a donedavno nije bio nešto jako opasno zar ne?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Nema ti to veze s Tehnikom. Pitaj se gdje je zavrsii sasvim lijepi kontingent radnika iz Vdkt. Mogu ti ja reci. Jer znam.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Pardon, ovaj link ispond radi, gornji ne. Tehnika je snažno apostrofirana u članku.
Mislim da je njima ključan i tzv. politički rizik, pri tome mislim na izbore u Zagrebu,
ukoliko bi tu došlo do promjene za Tehniku bi bilo vrlo izazovno, a i ovako nije bajno, dapače…
Dok se rade i plaćaju muzeji kao do sada, bit će i za plaćice.
Problem radničkih plaća mora se ozbiljno rješavati, uprave misle da će ga rješiti Djed Mraz ili što ?

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/poznatom-hrvatskom-gradevinaru-je-prekipjelo-dosta-mi-je-krug-neplacanja-tjera-me-iz-hrvatske-i-ne-samo-mene-nego-i-moje-radnike/5918412/

Kolega, hvala, znamo to sve, nije sjajno, ali bit ce bolje. Ne brinite tudje brige. Kriza je poharala sve, ali neki su ostali na nogama dok drugi nisu. Zivim u Novom Zagrebu i u radijusu od 600 m od mene Tehnika gradi male visekatnice, 10 njih, i 3 velike zgrade, skoro 300 stanova, ako se ne varam. I to ide, gledam. Pa ne rade valjda za cavle… Pricekat cemo FI i biti pametniji svi skupa.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Kolega, hvala, znamo to sve, nije sjajno, ali bit ce bolje. Ne brinite tudje brige. Kriza je poharala sve, ali neki su ostali na nogama dok drugi nisu. Zivim u Novom Zagrebu i u radijusu od 600 m od mene Tehnika gradi male visekatnice, 10 njih, i 3 velike zgrade, skoro 300 stanova, ako se ne varam. I to ide, gledam. Pa ne rade valjda za cavle… Pricekat cemo FI i biti pametniji svi skupa.

..ma kakve čavle, buju oni dobili novčeke za to! ..ako se ne varam cijelih 360 €/m2.

sljedeći tjedan izvješće za 1Q u kojem je bilo akcije već dugo neviđene čak i na ovoj dionici koja je u zadnjih godinu dana ponudila čuda ako ne i više od toga.
od dna do vrha 350% u godinu dana a toga se nebi posramile niti najveće zvijezde sa teme:

http://www.poslovni.hr/forum/tema/the-best-of-prilike-svih-vremena-na-zse-neiskoristeno-neprezaljeno-42072?page=last

od tog vrha spustili smo se respectabilnih 33%
pa i više od toga jer u čet nije bilo zainteresiranih kupaca niti po 590,osim jednog koje poznajem osobno ali nećemo sad o imenima javno:-)
držim da je vrlo izgledno da bi to mogla biti još jedna interesantna zanimljivost za izvući nekad u budućnosti.
u prilogu slika koja govori više od riječi.
naravno na burzi smo ,rizici postoje.
sve treba dobro proučiti pa tek tada odlučiti.
treba i prstohvat hrabrosti,zrno strpljenja,malo sreće i tko zna čega još ne…
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Migra

Kupnja je šuplja.

Nije dobro.

robinh@
“šuplje”

“svako zlo za neko dobro” ili može se i reći
svaka šupljina za neko dobro.-)
da nije bilo šuplje nebi mogli kupovati po 2xx ali niti prodavati po 900.
tko kaže da šupljina mora ,može biti i nešto loše?
vrijeme će presuditi sadašnjoj šupljini ali za razliku od tebe koji vidiš šupljinu na bidu osobno vidim i šupljinu i na asku.
evo aska i bida u prilogu pa neka svatko sam za sebe izvede zaključak na temu šupljine i potencijalno najizgedniji scenarij.
po meni ključ će biti FI 1Q.
todomor je učinio dosta zla iako i tu sam skloniji to okarakterizirati kao pretjerane izljeve emocija.
možda i griješm nebi bilo…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Dosta praznih priča, ajmo se malo zabaviti, a s čime drugim nego prognoziranjem.

http://zse.hr/userdocsimages/financ/THNK-fin2016-1Q-NotREV-K-HR.pdf

FI za Q1 2016 je pokazao: – 8 mil kn.

Da li će FI za Q1 2017 pokazati:
a) gubitak veći od 5 mil kn,
b) gubitak manji od 5 mil kn,
c) pozitivnu nulu: + – 1 mil kn,
d) dobit veću od 1 mil kn?

Kladim se na c). Kao obrazloženje navodim bitno veći volumen poslova koji trebaju pokriti najveći dio hladnog pogona. Ne bi se iznenadio niti nešto boljim rezultatom.

Molim cijenjene kolege da daju svoje prognoze uz obrazloženje.
Hvala.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

serislav@
kao NNN optimista bio bi zadovoljan i sa
b) gubitak manji od 5 mil kn
bila bi to dogogodišnje čekana promjena trenda a to bi za mene bio zadovoljavajući rezultat.
često se na kraju moja očekivanja pokažu kao prekonzervativna.
a moja “sreća” još i veća.
po cijenovnom kretanju dalo bi se zaključiti da je večina pesimistična a meni su se najbolje stvari na marketu dogodile kada sam išao kontra večine.
živi bili…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Definitivno će biti a)

Ali ne više od -10 mil kn

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Hvala, kolega.
S obzirom da se u pozivu na anketu svi umoljavaju da daju obrazloženje vlastite prognoze, što su dosad svi učinili, eto i Vas molimo da učinite isto.
Hvala.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Dragi kolega,
dok god je u HR kolektiranje- prikupljanje PDV-a progresivno (po izdanom računu), a ne regresivno (po naplati) iskazivanje dobiti u Hrvata biti će takvo kakvo je (neistinito) jer u suprotnom se u firmama javlja problem likvidnosti , a što nije bilo dobro niti u puno bolja vremena
Država nikako da izračuna što dobiva a što gubi ne obraćunavanjem poreza na dobit po istinitom iskazu dobiti
Pa bolje je platiti kaznu za krivo iskazivanje prihoda kao osnovice za PDV nego dizanje kredita i plaćanje kamata bankama kako bi se unaprijed financirala država

Iz gornje rečenog proizlazi zbog čega se u državi HR ne isplati iskazivati stvarni prihod iz kojeg razloga proizlazi i dOBIT!!!!

Mislio sam da će se mali MArić time pozabaviti jer mu je to i te kako zadavalo glavobolje (likvidnost) u Agrokoru , ali očito da ima previše problema da se s tom problematikom uhvati u koštac

Tako da što se tiče vašeg interesa za prognozom ne bi bio previše optimistićan jer u HR malo koja firma osim U pretežno državnom vlasništvu iskazuje stvarnih-realna financijska izvješća, čega je razlog br 1 upravo takav sistem naplate PDV-a

macro
Ne znam što ste htjeli reći: da bi nešto naplatio moraš izdati račun. Kad izdaš račun plaćaš PDV u roku od 7 ili 15 dana. Zato to moraš i naplatiti, odmah. Barem najveći dio. Ili radovi staju i ćao đaci. Tako je to u građevini.
Što se tiče THNK, pogledajte stavku potraživanja od kupaca. 113 mil kn. Znači manji dio jednogodišnjeg prometa. A to je kumulativna stavka, rezultat višegodišnjeg rada. I opada. Znači to se dovodi u red silom prilika. Nema rada bez novca.
Zato ukoliko želite sudjelovati u anketi lijepo sagledajte prošle izvještaje, proučite dostupne podatke o sadašnjoj situaciji i napravite procjenu. Ništa vas ne košta. Zabavljamo se.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Zar je moguce da ovaj topic i anketa ne zanima vise od 3-4 ljudi? Ajmo ljudi, dajte malo…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close