THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ne vidim po čemu je postanje promjene stanja u top 10 spamiranje[emo_zacudjen]
to objavljuju kolege forumaši na praktički svim forumima pojedinih dionica i to dosad nitko nije prozvao spamom

1. TEHNIKA ESOP D.O.O. 37.891 20,00%
2. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 13.170 6,95% +100kom
3. FILIPEC FILIP 7.204 3,80%
4. PBZ D.D. 5.546 2,93%
5. MULOVIĆ BESALET 4.307 2,27%
6. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 3.542 1,87%
7. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 3.272 1,73%
8. NIŽETIĆ ANDRO 3.154 1,66%
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SZIF D.D. 2.779 1,47%
10. SUŠAK ILIJA-IVAN 2.569 1,36%

al se ovi igraju sa 20 donica dnevno

uvijek netko zna – jer izvješća ne padaju s neba, ljudi ih rade, mnogo njih.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

nazalost izvjesce lose a ja pun ko brod a nista vidimo se oko 280-300

Osim izvjesca treba uzeti u obzir i cijenu, tj razinu valuacije i procjeniti da li su nepovoljni trendovi vec uracunati ili ne.

Uprava je svjesna situacije u industriji, a u izvjestaju ipak najavljuje poboljsanje u drugoj polovici godine.

Imam thnk. Ovo nije nagovor na kupnju niti prodaju.

Iz izvještaja: “Iako smo imali loše izvršenje u prvih šest mjeseci, u drugoj polovici godine imat ćemo 151,4% popunjenosti kapaciteta…”
Kasnili su pročistač u Sisku i elektrana u Ogorju
ovakva loša izvješća mogu biti dobra prilika za kupnju
prodaje li zaista ovaj s nalogom od 99 kom na 420 kn ili pritišće prodaju?

imam dionice thnk i ne nagovaram nikog na kupnju nit prodaju

Ovdje je bilo kakva aktivnost stala? Forumasi nista ne komentiraju?

Promet na dionici odrzava Erste skrbnicki plus par pojedinaca.
Dionica je zad zacemenirana izmedju 400 i 440. Bid/ask spread obicno nenormalno veliki. Stoji se i ceka.
Oni koji su unutra su zarobljeni skroz. Izaci je prakticno nemoguce sa imalo vecom kolicinom da se cijena ne srusi debelo ispod 400. (Makar ne znam zasto bi netko izlazio po ovim cijenama, ako mu bas ne gori)

S druge strane, ovo je cijena cak ispod 0,3 BV !?! (Ako je BV realno prikazan..to je pitanje). Koliko vidim tekuca likvidnost im nije ugrozena, ali dug je ogroman. Vidim da su smanjili boj zaposlenih ta 100-tinjak u ovoj godini.

Ja i dalje ovu tvrtku vidim kao jednu od nekoliko koja bi trebala prezivjeti ovu krizu,ali nuzno je da zaustave negativni trend proizvodnje gubitaka, da osvoje 2-3 znacajnija posla (uz pristojnu marzu, a ne da rade minuse) i da pokazu da su vodeci u bransi visokogradnje.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Forumaši ne komentiraju jer ako netko i jest u građevinarima onda su im većinom samo zanimljivi INGR i DLKV, eventualno VDKT.
Definitivno netko brani da ode ispod 400 kn…

Jedan od rijetkih gradjevinara koji bi mogao preživjeti krizu.

Meni nije jasan onaj rapidan pad od druge polovice 2013. do ožujka ove godine. Nije bilo nekih većih loših vijesti, ali išla je nazaustavljivo dole…

posljedica izlaska iz crobrxa pa su je morali indexni prodavati,problem je ojer duga i kapitala i profitabilnosti marze su nikakve.Po meni samo visoko gradjevinci imaju perspektivu niska gradjevina je out za dugi period godina dok visokogradjevinu ceka betonizacija jadranske obale plus EU projekti e sad tu smo u EU pa svi svakom konkuriraju.Po meni neizbjezna dokapitalizacija Tehnike zbog duga kako ce to izgledati neznam ali vodi sve ka razvodnjavanju kapitala


Forumaši ne komentiraju jer ako netko i jest u građevinarima onda su im većinom samo zanimljivi INGR i DLKV, eventualno VDKT.
Definitivno netko brani da ode ispod 400 kn…

Jedan od rijetkih gradjevinara koji bi mogao preživjeti krizu.

Meni nije jasan onaj rapidan pad od druge polovice 2013. do ožujka ove godine. Nije bilo nekih većih loših vijesti, ali išla je nazaustavljivo dole…

Na ovoj dionici je uvijek bilo jako brzih obrata.
Sad ćemo vidjeti da li se povijest ponavlja.
Prodaja je jako razrijeđena, tako da su moguće jedino velike oscilacije.


posljedica izlaska iz crobrxa pa su je morali indexni prodavati,

da tad su ju morali prodavati.
od 22.9.2014. THNK je ponovno u crobexu, pa će ju indexni morati kupovati

usput, od 14.7.2014. u top 10 pozitivna promjena sa 13.021 na 13.955 današnje stanje, u broja 2 je podebljanje za 934 kom u što je ubacio nešto više od 400.000 kn

Zagreb kreće u dvije milijarde kuna vrijedan projekt energetske obnove

Stalno se nešto najavljuje, a nikako da se pokrene!

New Report

Close