THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Netko nabio nalog 50 komada da cijedi .. Gotovo ti je s cijedjenjem stari, ovo ide gore .. Mater ti slopljeno novih poslova 500 kn po dionici, hbg do soma kuna ce odraditi ovaj i iduci tjedan, sigurne dionice su uvijek trazene u krizi ..

Kressho


slopljeno novih poslova 500 kn po dionici,

džabe im to kad na kraju kad podvuku crtu rade s gubitkom [bye]


http://zse.hr/UserDocsImages/financ/THNK-fin2012-1H-NotREV-K-HR.xls

6 milja gubitka u prvom polugodištu. usporedbe radi, lani je bilo 3.5 milja dobiti u tom razdoblju.


http://zse.hr/UserDocsImages/financ/THNK-fin2012-1H-NotREV-K-HR.xls

6 milja gubitka u prvom polugodištu. usporedbe radi, lani je bilo 3.5 milja dobiti u tom razdoblju.

Razočaran sam, činjenica da su neki poslovi ugovoreni ispod cijene da se ne otpusti operatiava!

[cry]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Napisala sam svoje mišljenje na članku. Ne vjerujem ovoj Upravi. Ne možeš sebi planirati
prihod , ako posao ne napraviš/ Buzin/…
Kako- su sebi planirani veće prihode, samo od prodaje stanova? Nek bolje objasne
MINUS OD 6 MILIJUNA ….Rade zabadava? Ako rade zabadava, onda nek dođu k meni…..
Ako ugovore poslove a nenaplate ih, to se prikaže ko minus??? …Ne znam što bih rekla….
OTKUD IM SAD TAJ MINUS? Trebali su naplatiti građevinske situacije , dobiti avanse za
ugovorene poslove….ne kužim , kakve su to ugovore sklopili, kaj su u minusu..onda nek
otpuste ljude ako su im višak, ili nek otpuste ADMINISTRACIJU- kaj će im takva ADMINISTRACIJA- AKO IM POJEDE SVU ZARADU !!! hebala ih tolika administracija…..pa nisu svjetska kompanija,-
da imaju toliko OSOBLJA koje im sjedi i ČEKAJU PLAĆU….!!!
A sa radnicima na terenu- da ne bi mogli ostvariti PLUS , sa takvim poslovima ?
Lažu !
Radnik danas najmanje košta i najviše je eksploatiran !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Napisala sam svoje mišljenje na članku. Ne vjerujem ovoj Upravi. Ne možeš sebi planirati
prihod , ako posao ne napraviš/ Buzin/…
Kako- su sebi planirani veće prihode, samo od prodaje stanova? Nek bolje objasne
MINUS OD 6 MILIJUNA ….Rade zabadava? Ako rade zabadava, onda nek dođu k meni…..
Ako ugovore poslove a nenaplate ih, to se prikaže ko minus??? …Ne znam što bih rekla….
OTKUD IM SAD TAJ MINUS? Trebali su naplatiti građevinske situacije , dobiti avanse za
ugovorene poslove….ne kužim , kakve su to ugovore sklopili, kaj su u minusu..onda nek
otpuste ljude ako su im višak, ili nek otpuste ADMINISTRACIJU- kaj će im takva ADMINISTRACIJA- AKO IM POJEDE SVU ZARADU !!! hebala ih tolika administracija…..pa nisu svjetska kompanija,-
da imaju toliko OSOBLJA koje im sjedi i ČEKAJU PLAĆU….!!!
A sa radnicima na terenu- da ne bi mogli ostvariti PLUS , sa takvim poslovima ?
Lažu !
Radnik danas najmanje košta i najviše je eksploatiran !

Pa ako si prisiljen raditi na Hr tržištu sa investitorina tipa Horvatinčić,Radić,Stipić(i ostalim mufljozama koje vode investicije) onda plivaš po tankom ledu.Tehnika je uvijek imala vrhunsku operativu koja je gradila po cijelom svijetu.A naplata situacije u Hr je priča za sebe.Tko god radi u Hr graditeljstvu zna da je trenutno raspad sistema.Jedini ozbiljni investitor je gazda Toza.Svi ostali imaju VIZIJU I MISIJU a love NEMA!!!!
I zato u današnje vrijeme tko god drži nos iznad vode je vrhunski rezultat.
Koliko ja imam informacije,plače su u Tehnici već dvije godine srezane za 50%.

Pozzz

Horvatinčić je napravio vrhunske investicije uz podršku BANAKA! Ali, to je samo zbog toga jer je
odabrao FANTASTIČNE LOKACIJE I POGODIO NAMJENE OBJEKATA NA LOKACIJAMA……
Kako je došao do njih -nije moje da govorim , jer ne znam detalje.
Takodjer, većina metara kvadratnih bila je rasprodana unaprijed , što mu je olakšalo tijek gradnje..
Kao i kod investicije ATPL.- gdje im kredit zatvara PBZ- tako je HYPO radio s Horvatinčićem za Cvjetni.

Za ostale ne znam.

Izvođači koji rade za Horvatinčića, a ja sam razgovarala s njemu- odanim, koji dugo godina rade za njega– imaju vrlo visoko mišljenje o njegovim zahtjevima i standardima, A I PLAĆANJU,obavezno!!!
To su predrasude i zlobne informacije , da on ne plaća na vrijeme.
TAKO DA JE MISIJA I VIZIJA – bit graditeljstva, a sve ostalo je već poznato …./ i kvalitetni
izvođači, i jefitniji materijal , i kreditiranje projekata….suvremena mehanizacija na leasing itd.itd.
SVE./
Tehnika SVAŠTARI….Oni bi i stanove, i poslovne objekte, i idu ko podizvođači ….sve bi htjeli!…
Nek se specijaliziraju za nešto- i postignu vrhunske reference u svijetu….u čemu je problem.?
U management.u…………..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Okanite se KREDITIRANJA INVESTITORA. Takvi troškovi , kojim pridobivate investitore , bez
kapitala, stvaraju Vam MINUSE …jer , za to vijeme povećani troškovi cijelog tijeka INVESTICIJE,
a i kasnije stvaraju KONTINUIRANI MINUS..
Zašto? Jer investitor bez kapitala ili sa minimalnim kapitalom za izgradnju- IZVANREDNIM
SITUACIJAMA može doći u nelikvidnost, a Vi ćete morati bilježiti MINUS – popratiti ga za to vrijeme-
dok se ne izvuče – i ne pribavi sredstva !
Evo, primjer firme, nek se ne ljute što ih spominjem-
TEAM i MI – i jedna i druga su u gabuli… A kod njih si mogao naručiti izgradnju objekta-
GDJE SU TE CIJELE 1 GODINE pokrivali BEZ PLAĆANJA ijedne kune plaćanja…
Pa, što su građevinari- BANKE , da daju GRACE PERIOD 1 GODINE??????
Gotovo je s tim ……… plaćanje u 30 dana max 60 i amen.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Horvatinčić je napravio vrhunske investicije uz podršku BANAKA! Ali, to je samo zbog toga jer je
odabrao FANTASTIČNE LOKACIJE I POGODIO NAMJENE OBJEKATA NA LOKACIJAMA……
Kako je došao do njih -nije moje da govorim , jer ne znam detalje.
Takodjer, većina metara kvadratnih bila je rasprodana unaprijed , što mu je olakšalo tijek gradnje..
Kao i kod investicije ATPL.- gdje im kredit zatvara PBZ- tako je HYPO radio s Horvatinčićem za Cvjetni.

Za ostale ne znam.

Izvođači koji rade za Horvatinčića, a ja sam razgovarala s njemu- odanim, koji dugo godina rade za njega– imaju vrlo visoko mišljenje o njegovim zahtjevima i standardima, A I PLAĆANJU,obavezno!!!
To su predrasude i zlobne informacije , da on ne plaća na vrijeme.
TAKO DA JE MISIJA I VIZIJA – bit graditeljstva, a sve ostalo je već poznato …./ i kvalitetni
izvođači, i jefitniji materijal , i kreditiranje projekata….suvremena mehanizacija na leasing itd.itd.
SVE./
Tehnika SVAŠTARI….Oni bi i stanove, i poslovne objekte, i idu ko podizvođači ….sve bi htjeli!…
Nek se specijaliziraju za nešto- i postignu vrhunske reference u svijetu….u čemu je problem.?
U management.u…………..

Pa oni su oduvijek bili specijalizirani. Za poslove visokogradnje, uključujući neke specifične inženjerske konstrukcije poput silosa koje su gradili u Alžiru i na našim prostorima! Tehnika je daleko najbolja i najstručnija firma u visokogradnji kod nas. Stanove financiraju, grade i prodaju već dulji niz godina, a udio stanogradnje vrti se uvijek između 20 i 30% svih ugovorenih poslova. Ostali poslovi obavljaju se za strane naručitelje.
Ovaj kvartal bilježe gubitak iz 3 osnovna razloga: a) opću recesiju zbog koje se uopće ne otvaraju novi projekti, a zbog čega pate i svi ostali građevinari (ovdje izuzimam IGH i INGRU koje uopće ne držim za građevinare) b) dugu i hladnu zimu čiji se je negativan utjecaj osjetio tek u drugom kvartalu c) zastoj radova na par ugovorenih projekata gdje se je računalo s naplatom nekoliko mjesečnih situacija

a što se tiće Horvatinčića….nebi se složio s konstatacijom da su njegovi projekti baš toliko uspješni…HOTO toranj je primjer korupcije zbog koje je nastradao i jedan član njemačke uprave T-coma a i kvaliteta izvršenih radova je katastrofalna , HOTO VILE neće prodati za sljedećih sto godina jer je koncept neprihvatljiv (uvaljuje stanove izvođačima pod kompenzaciju), CVJETNI TRG je arhitektonski dobar ali će dovesti do financijskog kraha (da ne govorimo o kriminalu i pogodovanju u postupku ishođenja dozvola)….

Daj ne bulazni sa vrhunskim investicijama i Horvatinčićem!!!!
Hoto vile su još i danas poluprazne!!!!
I na Cvjetnom je prisiljavao kooperante da kompenziraju dio sa stanovima u Hoto vilama.
Totalni promašaj!!!
Zgrada HT u Savskoj-otpadaju cijeli dijelovi fasade!!!!
Vrhunski odrađeno.
Cvjetno,bio osobno na gradilištu,koliko vidim još niti jedan stan nije useljen.
Koliko znam mjesecima je Tehnika imala otvorenu naplatu situacije na Cvjetnom.

On se razumije u graditeljstvo ko Mare u krivi…

Ipak uprava misli na dioničare, objave dva nova posla od 70 milj kuna, pa dvatri sata iza loše rezultate poslovanja …

Obzirom da su očigledno dogovorili dovoljno poslova za postojeću operativu i resurse, evidentno je da je Ugovorena cijena niska.. Jedan od primjera je Stambeni kompleks u Utrinama 2009 godine, na sreću da je taj komplesks uz razne igrice dobio Emporion (koji je kihnuo) i sad je spor ZANE, Ante Jurkovića Gradnje i kupaca stanova, sve je to prouzročila cijena radova…kriza…

Išlo se dobiti posao sa predpostavkom da će se umjesto kamena – podopolagačkih radova unutar objekta postavljti keramika, umjesto AL stolarije ići pvc stolarija i.e…..

ps Da ne dužim, uprava TEHNIKE – Rusi su Vam prisutni na jadranu, pogotovo Krk – Malinska – Dubrovnik….obzirom da sam se uključio u jedan manji projekt nisam vidio a niti čuo da je itko iz TEHNIKE došao javio se nekom oligarhu da bi sudjelovao u dolazećim projektima..

Tako da Vam male tvrte, neetablirane, polufušerske, koje imaju intrigantan odnos sa nekim Rusima uzimaju poslove ispred nosa..npr. RIbarsko selo, hotel Maestral a da ne pričam stari projekt Haludovo, i još nekoliko projekata hotela u CrIKVENICI I oMIŠLJU….i nekoliko u Dubrovniku

Zašto to pišem!? Zato što oni ne pitaju puno jel m3 betona 500 ili 700 kn, jel m2 soboslikarije 10 ili 20 kn i.e. a plaćanje u kn, $, EU, Rubljima, Au, Draguljima….DADA, to vam je istina!

Vidite naš vrli sad najnepopularniji političar dolje Vam često svrati, ne zbog Dine Petrokemija već…

eTA Zdrajstvujcte

[tongue]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Radi koga ide dole…??? Radi Tehnike ..ili radi s Rusima?……..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Kad poželiš ići gore, striček dragi- malo ćeš se uspuhati………

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Kad poželiš ići gore, striček dragi- malo ćeš se uspuhati………

O Tehnici nitko ništa danima ? [cool]

Propala firma, nezainteresirani ulagači…..jalova Uprava …dionica – kora od banane / nije ni banana/.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Miami ti si inače poznat(a) po odabiru pravih firmi i tajminga,tako da zaista nije potriba da pišeš svašta,a ništa. Nije da drukam na tehniku ali malo ga pretjeraš. [bye]

New Report

Close