Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo nasao sam PE ratio, na 19 i 20-toj stranici
Vaš link

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

točno abu i mislim da je zavladao preveliki pesimizam!

btw. tržište je značajno uređenije i ulagači su značajno informiraniji i obrazovaniji danas nego u godinama na koje se pozivaš kao što i firme prikazuju značajno drukčije rezultate nego tada!

također ciklus koji si naveo od 99-07 zar u tom ciklusu nije bilo medvjeđih perioda ili je to bio bull ciklus pa do po tebi subjektivno odlučenog kraja na 5500!?

zašto ne misliš da taj bull ciklus neće trajati do 2011e, 14e, 22e il 78e, a da je ovo samo privremeni bear ciklus?

bio bi zahvalan na nekim odgovorima i na tome što je toliko krenulo po zlu trenutno u najperspektivnijim hrvatskim firmama da bi trebale ponovo na multiple koje uopće nisam shvatio koje si uzeo kao referentne jer eps sam po sebi ne znači ništa ako se ne uzima u obzir s nekakvom projekcijom buduće dobiti ukoliko će biti ostvarena!?

a kupcu dionice koja isplaćuje 20% dividende godišnje s projicirinim konstantnim povećanjem profita čestitam i dižem spomenik jer bojim se da mu se takva prilika više nikad neće pružit u životu!

U ciklusu 99-07 nije bilo takvih padova kao ovaj, najjaci je bio sa 1300 na 1000. To je moja procjena jednog EWT vala na osnovu onoga sto sam procitao u knjigama i na internetu. Da objasnim jos nesto ako nekog zanima zasto nisam uzeo 98, zato sto je tek 99 poceo pravi rast.


bio bi zahvalan na nekim odgovorima i na tome što je toliko krenulo po zlu trenutno u najperspektivnijim hrvatskim firmama da bi trebale ponovo na multiple koje uopće nisam shvatio koje si uzeo kao referentne jer eps sam po sebi ne znači ništa ako se ne uzima u obzir s nekakvom projekcijom buduće dobiti ukoliko će biti ostvarena!?

Nista nije krenulo po zlu, sve je isto kao i prije, upravo u tome i je poanta. Firme i dalje posluju kao i prije, neke bolje, neke losije samo se promjenio nacin gledanja prema njima. Prije su svi pricali o dionicama, sve su znali o firmama i svi su vidjeli samo rast. Marketom upravljaju emocije i upravo zato tehnicka analiza dolazi do izrazaja jer fundamentalna ne moze objasniti niti jedan bubble ili EMT (Efficient market theory). Pogledaj graf nafte, graf je tehnicki savrsen, cijena se krece u rastucem kanalu i svaka okrugla cijena je otpor.
Po nacinu razmisljanja zakljucujem da si relativno friski ulagac (ne zelim te uvrijediti) pa ti savjetujem ako razmisljas i dalje nastaviti ulagati da sto vise procitas i naucis.
Ja sam ulagao 6 godina prije nego sto sam naucio fundamentalnu analizu i bio sam izuzetno los (u doba najveceg rasta Crobexa kad su nastajali milijunasi). Nakon sto sam naucio fundamentalnu prinos je eksplodirao (ali nisam ulagao u Cro jer je vec tada bila preskupa). I tada je krenuo bear i ja kao tvrdoglavi fundamentalista sam izgubio dosta pa sam krenuo sa tehnickom.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

@strumf
@abu ali

Hvala

točno, upravo zbog toga i jesmo tu di jesmo i možemo i gore i dole!

no s obzirom na količinu prevladavajućeg pesimizma mišljenja sam da dolje drastično nema!

di si bio na 5500 crobex, šta onda nisi upozoravao na crobex na 2500 nego sad? [smiley]

jesam relativno friški ulagač, smatram da znam natprosječno, a ostalome će me iskustvo podučit!

. Pozdrav

. Ispod 3500-3600 nastaje niz problema , tako da to nije održivo na duže vrijeme …..

. Pošto ne postoji linearni pad cijena raznih dionica , a nepravilnosti u obrascu nisu plod
tržišta (kako god mu pristupali ……. , psihološki ili fundamentalno ) dolazimo do
granica održanja tog modela (koji je djelom i uzrok tog pada ) …..

. Da pojednostavnimo , rast neće početi kada se na jednoj strani nakupi puno
čiste love (koja je rezultat prodaje na višim razinama i sada "žulja" [smiley]…..) ,
već kada će prestati zahtjevi fondovima za isplatom ……

. Iz navedenog razloga vam se ne poklapaju nivoi "potpora i otpora" , "psihološke
granice-otpori" i stalno se pomiču točke na kojima će se dogoditi ovo ili ono [smiley]

. Promjenu će dovesti "uravnoteženje" …… ili početak pada ove dvije-tri , ili početak
rasta ovih pet-šest drugih …….. [smiley]

Ja bih to gledao kao indikatore …….

Dr M Wagner


di si bio na 5500 crobex, šta onda nisi upozoravao na crobex na 2500 nego sad? [smiley]

Onda ne bi ovako caskali, bio bi na nekim tropskim otocima i razmisljao kako potrositi novce [wink]
Inace ne zagovaram ja pad ili navijam za njega, samo pokusavam procijeniti dokle mozemo pasti pa bih volio da se razvije neka diskusija ili na temu klasicne tehnicke ili EWT gdje bi nesto mogli nauciti i bolje procijeniti dno

PS. Zahvaljujem naturalnetu na grafu jer iako sam razmisljao o toj opciji realno je nisam uzeo u obzir do njegovog posta.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

da sam bio pametniji i iskusniji i prvenstveno manje pohlepan mogo sam otić tam živjet! [lol]

ovako krpam rupe u znanju i borim se s vjetrenjačama no svejedno i dalje sam mišljenja da su shorteri postali prepohlepni da bi trenutno više padalo, a bome i dugoročno!

a dugoročno smo ionako svi mrtvi! [cool]

Po zadnjim podacima americki SP-index moze ici prema 1380-1410 nivou.?

moguce manje korekcije postoje na putu do “cilja”

dali ce tako biti..bog zna

cromane kako ti ovaj obrazac izgleda primjenjen na crobex?


točno, upravo zbog toga i jesmo tu di jesmo i možemo i gore i dole!

no s obzirom na količinu prevladavajućeg pesimizma mišljenja sam da dolje drastično nema!

di si bio na 5500 crobex, šta onda nisi upozoravao na crobex na 2500 nego sad? [smiley]

jesam relativno friški ulagač, smatram da znam natprosječno, a ostalome će me iskustvo podučit!

Zaboravljaš da je iza nas oko 2 mjeseca optimizma.
Od 15.4.-10.06. otprilike., a tak tjedan- dva pesimizma.
Negativni sentimentje je tek počeo.


cromane kako ti ovaj obrazac izgleda primjenjen na crobex?

wunder-decko

Ja cinim analize pojedinacno…svaka ima svoj individualni "zivot"

* brza analiza nafte (forex -60 min podaci) pokazuje da nafta moze ic prema nivo …ca $128

i sada vrijeme cekat sto BB bude kazao…vi ses

New Report

Close