Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

quo vadis @ tako je

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


CROBEX :
oA : SMA50 i 23.6% povrata od pada 26.04 nije se uspjelo prijeći iz prve
– probijene prve UP linije trenda cijene i RSI-a
– mogućnost formiranja inv.H&S-a ukoliko ne dođe do probijanja primarne UP LT RSI-a
– aktiviranje obrasca označilo bi presjecanje linije vrata ( SMA50 + 23.6% od pada 26.04 ) sa targetom u zoni 2030-2065 ( SMA200 + 61.8% od pada 26.04 + 76.4% od ukupnog rasta )
-oB : ukoliko u drugom pokušaju ne uspijemo prijeći 1891 => oprez, realno ponovno testiranje zone 1780

Moguce da bude tako, al ovo su mi neki Vladovski1111 hedenšoldersi [lol]

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Splite krajem studenog prošle godine dolar je bio oko 1,50 Eura za dolar, dok je index SP 500 iznosio tada oko 1100. Dok je dolar od tada počeo rasti, rasli su i indexi (SP je išao čak na 1219, dok je dolar porastao sa 1,50 na oko 1,35.

Gledaj danas dolar iznosi oko 1,27 a index SP 500 1079 boda. Znači može rasti i dolar i dionice.



quo vadis @ tako je

Deca, kajgod.
Kretanje dolara i SPX-a je potpuno inverzno u 80% slučajeva. To je inače matematički već izračunato tako da se ne morate truditi uvjeravati nekoga u nešto drugo. I ono čega ljudi nisu svjesni je da SPX pokreće dolar. NE obrnuto. Svaki vrh SPX-a vam je praćen dnom na dolaru i obrnuto. OSim što imate milijun grafova koji pokazuju inverznu korelaciju dolara i SPX-a, evo i ja sam napravila jedan graf da vidite da ne postoji ništa što je u tolikoj mjeri korelirano kao što su to dolar indeks i SPX indeks.
Pozdrav

Vidim da ovdje o valutamo pišete više nego o dionicama , a mnoge narocitp češe gdje će dolar…
Evo jedan Vladovski obrnuti hedenšolders

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Vidim da ovdje o valutamo pišete više nego o dionicama , a mnoge narocitp češe gdje će dolar…
Evo jedan Vladovski obrnuti hedenšolders

Deca draga,

Morate uključiti barem još slow stoh., da se dobije cjelokupna slika, kaj ne?
Evo prognoze deca draga do kraja 2011. Ako budu ramena na mjestima, onda se $ ne piše
lepo, ali mislim da bude kanal pukel prema dolje. To bi značilo novi High SPX.a, prema Brankici.
Budemo vidli, rekli bi slepci, a mene više sutra ne bude, jer je evo već 86. godina na leđima, i jedva
gledam u taj kompjuter.

P.S. Brankica, ova slikica tvoja me podseća na jednu lepu curu s kojom sam išel u školu osnovnu.

"GUSKE U MAGLI, I KOKOŠ U TANJURU, BABU PO TURU"

jel ima još netko da kupuje Ledo?
evo imam neku slikicu i optimistično lijep klin koji je skoro probijen,

pozdrav kolegama koji su postali odlične grafove u zadnjih nekoliko mjeseci,
ja sam fulao cijeli trend…

svaka škola se plača
pa eto sad plačem…



SPX :
– zatvaranje ispod 1085 (61.8% rasta od 01.07) i nepopunjavanje gapa od jučer upućuje na nastavak pada i stvaranje novog dna prije odbijanja
– početak stvaranja divergencija CCI-a na VIX-u i -DI na SPX-u upućuje na izgledno testiranje zone 1056 (38.2% rasta od 01.07) i odbijanac nakon toga
-tjedni graf : kombinacija bikovske divergencije SS i skrivene negativne divergencije RSI9 upućuje na mogućnost stvaranja inv.H&S-a (trenutno se stvara desno rame =>1056) sa linijom vrata SMA20(tj) i targetom u slučaju presjecanja 1250
– u slučaju poništavanja navedenih divergencija i pada ispod 1010 došlo bi do presjecanja linije vrata dvostrukog vrha sa targetom 890 ( 38.2% ukupnog rasta) a samim tim i do ponovnog presjecanja linije vrata velikog H&S-a sa targetom 800 ( 23.6% ukupnog rasta)

Želiš reći da može i gore i dole, ali ti ne znaš kamo će? [yawn]
Probaj sa fibom, rastegni od nule, pa da vidimo što veli.
[/quote]

od 800 do 1250… širok i bogat meni. imali kakav zaključak?
p.s.
nisam siguran da ovakvi postovi imaju bilo kakvog smisla.

http://www.poslovni.hr/vijesti/tjedna-tehnicka-analiza-155410.aspx
Vratio se Srećko sa godišnjeg i crnjak mu je što opet mora raditi tako da je prognoza negativna.

who dares, wins

I kompo je uvijek na "ako". http://vlad1111.mojblog.hr/

MrRi je odličan u odnosu na metodu, koju upotrebljava.

Inače ako budem naletio na nekog čije analize su 99.9% tačne, odmah dajem ostavku u svom poslu. [lol]


http://www.poslovni.hr/vijesti/tjedna-tehnicka-analiza-155410.aspx
Vratio se Srećko sa godišnjeg i crnjak mu je što opet mora raditi tako da je prognoza negativna.

Deca,

Jeee tak je.
Meni ne trebal Srećke da vidim neke stvari.

P.S. Je li moguće da smo odradili veliku dvojku (2)?

"GUSKE U MAGLI, I KOKOŠ U TANJURU, BABU PO TURU"


I kompo je uvijek na "ako". http://vlad1111.mojblog.hr/

MrRi je odličan u odnosu na metodu, koju upotrebljava.

Inače ako budem naletio na nekog čije analize su 99.9% tačne, odmah dajem ostavku u svom poslu. [lol]

Žao mi je što to moram reći ali kolegi Vladu je postotak pogodaka dosta slab. I recite, kakva je to EWT analiza nakon koje autor napiše slijedeće:

"Napomena:
Ne trguje se prema EWT naznakama…"




SPX :
– zatvaranje ispod 1085 (61.8% rasta od 01.07) i nepopunjavanje gapa od jučer upućuje na nastavak pada i stvaranje novog dna prije odbijanja
– početak stvaranja divergencija CCI-a na VIX-u i -DI na SPX-u upućuje na izgledno testiranje zone 1056 (38.2% rasta od 01.07) i odbijanac nakon toga
-tjedni graf : kombinacija bikovske divergencije SS i skrivene negativne divergencije RSI9 upućuje na mogućnost stvaranja inv.H&S-a (trenutno se stvara desno rame =>1056) sa linijom vrata SMA20(tj) i targetom u slučaju presjecanja 1250
– u slučaju poništavanja navedenih divergencija i pada ispod 1010 došlo bi do presjecanja linije vrata dvostrukog vrha sa targetom 890 ( 38.2% ukupnog rasta) a samim tim i do ponovnog presjecanja linije vrata velikog H&S-a sa targetom 800 ( 23.6% ukupnog rasta)

Želiš reći da može i gore i dole, ali ti ne znaš kamo će? [yawn]
Probaj sa fibom, rastegni od nule, pa da vidimo što veli.
[/quote]

od 800 do 1250… širok i bogat meni. imali kakav zaključak?
p.s.
nisam siguran da ovakvi postovi imaju bilo kakvog smisla.
[/quote]
.. na tjednom se grafu (srednjeročno) trenutno MOGU FORMIRATI (dakle u nastajanju su) barem tri formacije (osim navedenih u postu i dvostruko dno na 1010)
… prednost je dana onoj koju trenutno potvrđuju divergencije, a opisana je i druga mogućnost
…. predvidjeti više varijanti, dati prednost najizglednijoj, pratiti razvoj i brzo se prilagoditi novonastaloj situaciji je OSNOVA TA
….. "svrha" ovakvih postova je priprema na mogući razvoj situacije kako se nebi ostalo na krivoj strani tržišta (zbog vjerovanja u samo jednu mogućnost)- opet OSNOVA TA
ps. ne brkati gatanje i TA

Krepat ma ne molat

New Report

Close