Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Htio bih ovim putem pohvaliti kolegu Tigrusa i pozdraviti njegov tehnički način razmišljanja poput robota. Mislio je da će tržište dolje, jer tako su indikatori koje on koristi tada ukazivali, ali kada su se na tržištu dogodile neke stvari i kada su se indikatori okrenukli, on je također postupio u skladu. Mislim da je to suština kako bi tehničari trebali funkcionirati, a ne lupetati po istom ko maxim po diviziji već 9 mjeseci ko neki ovdje.

hvala na pohvalama, neki kao sto je kolega Domobran cini se nikada nece nauciti osnove.
Kolega Domobran se naime, pita " kada li ce JDPL-R-A na 120kn? "
i nije mu jasno sto se promjenilo…

knjiski primjer izgubljenosti na trzistu kapitala.
Teorija tehnicke analize bi taj nacin investiranja svrstala u kategoriju "Dump money".

[/quote]

Kolega meni je bilo jasno sve kad je JDPL bio na 160kn…. [bye]
[/quote]

a da?
a biste li bili toliko ljubazni pa napisali koji su Vam to indikaroti pokazali da ce se trend promjeniti?

nadam se da necete napisati da je to "Vasa tajna".

Ako bi tehničari htjeli baciti neki target za ADPL, meni se ćini da je kolega Gubernator dobro procijenio 110-120 kn.

Hvala.

Show me the Money!






Htio bih ovim putem pohvaliti kolegu Tigrusa i pozdraviti njegov tehnički način razmišljanja poput robota. Mislio je da će tržište dolje, jer tako su indikatori koje on koristi tada ukazivali, ali kada su se na tržištu dogodile neke stvari i kada su se indikatori okrenukli, on je također postupio u skladu. Mislim da je to suština kako bi tehničari trebali funkcionirati, a ne lupetati po istom ko maxim po diviziji već 9 mjeseci ko neki ovdje.

hvala na pohvalama, neki kao sto je kolega Domobran cini se nikada nece nauciti osnove.
Kolega Domobran se naime, pita " kada li ce JDPL-R-A na 120kn? "
i nije mu jasno sto se promjenilo…

knjiski primjer izgubljenosti na trzistu kapitala.
Teorija tehnicke analize bi taj nacin investiranja svrstala u kategoriju "Dump money".

[/quote]

Kolega meni je bilo jasno sve kad je JDPL bio na 160kn…. [bye]
[/quote]

a da?
a biste li bili toliko ljubazni pa napisali koji su Vam to indikaroti pokazali da ce se trend promjeniti?

nadam se da necete napisati da je to "Vasa tajna".
[/quote]

nije tajna kolega….bacanje graha [cool]
[/quote]

dobro, i ta metoda je za nekog prihvatiljiva…

problem koji se pojavljuje prilikom odlucivanja koristeci metodu bacanja graha
je odnos rizika i nagrade.

07.01.2009 napisali smo ovo o crobexu

Novu godinu Crobex otvorio rastom, gdje je napravio značajan rastući pomak. Vraćanjem indeksa iznad 2040 bodova u kombinaciji sa raznim pokazateljima prikazanim na slici, daje kupovni signal na Crobexu, koji sutra treba dobiti potvrdu rasta.

http://www.svijet-dionica.net/index.php?option=com_content&view=article&id=153&catid=34


07.01.2009 napisali smo ovo o crobexu

Novu godinu Crobex otvorio rastom, gdje je napravio značajan rastući pomak. Vraćanjem indeksa iznad 2040 bodova u kombinaciji sa raznim pokazateljima prikazanim na slici, daje kupovni signal na Crobexu, koji sutra treba dobiti potvrdu rasta.

http://www.svijet-dionica.net/index.php?option=com_content&view=article&id=153&catid=34

Jel taj kupovni signal još uvjek vrijedi


Ako bi tehničari htjeli baciti neki target za ADPL, meni se ćini da je kolega Gubernator dobro procijenio 110-120 kn.

Hvala.


ADPL ima snažan otpor na 95. Trenutno je iznad gornjeg bolingera, a oscilatori ukazuju na prekupljenost.
Ako/kada vidimo zatvaranje iznad 95 onda lako možemo očekivati tih 110-120 (bliže 110). Međutim trenutno ne vidim snage za to i mislim da ga sljedeći tjedan prvo čeka lagano hlađenje (85-90), a onda ćemo vidjeti…

Deca bok. HT.Negativna divergencija sugerira promjenu trenda iz up u down ili stagnaciju.
Cijena došla do 50% retracementa od vrha iz 2007.
Pozdrav svim forumašima i forumašicama.

pozdrav i tebi brankice. nemoj nas više nikad ostaviti same ovoliko duuuuuuugo [thumbsup]

stanje s&p-a pred današnje otvaranje

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]



07.01.2009 napisali smo ovo o crobexu

Novu godinu Crobex otvorio rastom, gdje je napravio značajan rastući pomak. Vraćanjem indeksa iznad 2040 bodova u kombinaciji sa raznim pokazateljima prikazanim na slici, daje kupovni signal na Crobexu, koji sutra treba dobiti potvrdu rasta.

http://www.svijet-dionica.net/index.php?option=com_content&view=article&id=153&catid=34

Jel taj kupovni signal još uvjek vrijedi
[/quote]

Nakon onakvog probijanja prošlog vrha, očito je da se radi o novom valu i da crobi ide uzbrdo do daljnjega. Kišobran završio, a nema više ni kiša otkako se to promijenilo, barem u mom kraju, kao da se kiše ravnaju prema kišobranima, a ne kišobrani prema kišama… [wink]




07.01.2009 napisali smo ovo o crobexu

Novu godinu Crobex otvorio rastom, gdje je napravio značajan rastući pomak. Vraćanjem indeksa iznad 2040 bodova u kombinaciji sa raznim pokazateljima prikazanim na slici, daje kupovni signal na Crobexu, koji sutra treba dobiti potvrdu rasta.

http://www.svijet-dionica.net/index.php?option=com_content&view=article&id=153&catid=34

Jel taj kupovni signal još uvjek vrijedi
[/quote]

Nakon onakvog probijanja prošlog vrha, očito je da se radi o novom valu i da crobi ide uzbrdo do daljnjega. Kišobran završio, a nema više ni kiša otkako se to promijenilo, barem u mom kraju, kao da se kiše ravnaju prema kišobranima, a ne kišobrani prema kišama… [wink]
[/quote]

Hvala prijatelju u mom kraju malo sunce obasjalo ovo sivilo
E da je ovakvih više momaka na forumu


Deca bok. HT.Negativna divergencija sugerira promjenu trenda iz up u down ili stagnaciju.
Cijena došla do 50% retracementa od vrha iz 2007.
Pozdrav svim forumašima i forumašicama.

HT – 50 % retrace = 303 kn

New Report

Close